Immanu el: шведський пост-роковий романтизм


”Шведський пост-роковий романтизм. Sigur Rós без казкового лісу”
- ROLLING STONE

 
 

 
 
Одного разу двоє братів-близнюків зі шведського містечка Йончопінг вирішили поекспериментувати зі звучанням у старому сараї, пізніше до них приєднались друзі і так у 2004 р. було створено гурт Immanu El. У той час, як їх перший диск "Killerwhale EP" продавався по всьому світу, хлопці були ще школярами. У 2007 році вони підписують контракт зі звукозаписуючою компанією «And The Sound Records» і виходить їх повноформатний альбом "They'll Come, They Come", який отримав широку підтримку серед шанувальників мелодійної інді-музики. За 2008 Immanu el дали більше, ніж 100 концертів у 20 країнах світу і отримали репутацію одного з найперспективніших гуртів свого жанру. Восени 2009-го, гурт випускає надочікуваний альбом «Moem».

Immanu el має своє унікальне звучання. Динаміка гітарного звуку и мелодійність клавішних разом з м’яким магічним голосом Класа Стрьонгберга дарують слухачам неймовірні емоції. Їх музика – це поєднання елегантного, місцями хвилюючого пост-року і якісного атмосферного попу. 

Тепер, 13 травня Immanu el завітає (вперше і з єдиним концертом в Україні) у Львів. А перед тим лідер гурту відповів на кілька питань від AZH.
 

 
 
AZH: Для мене особисто  існує трійка улюблений шведських гуртів: ви, Jeniferever й EF. Чи знайомі ви одне з одним? Можливо співпрацюєте?
 
Вже впродовж багатьох років ми часто співпрацюємо з  EF. Нас поєднує один і той самий лейбл, навколо якого ми самостійно працюємо, але користуємось тією самою репетиціною базою, а інколи ділимось і музикантами. Завдяки EF в Immanu El з'явилися кращі можливості, щоб розпочати закордонне турне. Можете вважати нас таким собі братством, хаха. Хотілось би сказати те саме про Jeniferever, - гурт, який я особисто дуже люблю, але з яким ми ніколи особливо не перетиналися.
 
AZH: Ви запланували трьохмісчне турне, як гадаєте, зможете успішно “проїхати” його, чи не боїтеся втоми від подорожей, недостатнього сну та ін.? Мабуть, змушені взяти відпустки на своїх звичних робочих місях на цей час?
  
Так, правильно, але ми б ніколи не взялися за тур, якби не почувалися в ньому комфортно разом. У нашій групі класна дружня атмосфера і хоча і зараз, і пізніше можуть виникати стресові ситуації, ми дійсно відчуваємо насолоду від життя, коли подорожуємо разом і виконуємо музику. У всіх нас роботи з частковою зайнятістю, тому ми більш-менш можемо залишати їх, коли потрібно. З іншої сторони, немає гарантій, що ми матимемо достньо роботи, коли повернемося назад. У більшості випадків, все складається добре, але потрібно пам'ятати про таку  пожертву, яку мусиш робити, якщо хочеш продовжувати займатися музикою.
  
AZH:  Тепер поговорімо про мерчендайз (надіюся, привезете його з собою) та артворки. Трохи дивує, що оформлення останнього альбому і свіжий мерч мають різну тематику, чи один і той самий  дизайнер працював над тим?  Розкажіть трохи про творчий процес, чи викладаєте ви власні побажання щодо оформлення?
 
Все просто, ми самі робимо артворки, обкладинки і мерчендайз. У нас існує графічний стиль, якого ми намагаємося притримуватися, але в кожному альбомі своя окерма тема. Пишучи пісні і загалом працюючи з музикою, ми надихаємося різними душевними станами, які і надають кожному альбому свою особливу тематику. Ми відображаємо це на обкладинках наших альбомів, у візуальному супроводі наших живих виступів і в мерчі, який ми друкуємо. Гадаю, важливо впускати візуальний досвід у нашу музику, адже візуальне надихало нас ще від початку творчості...
 
AZH:  Український концерт - якраз на початку євопейського турне, нова країна - досить непросто, правда ж? Чули щось про Україну крім поганих доріг?
 
Нам надходило багато запрошень від українців, які хотіли б, щоб ми приїхали до них з концертом, тому ми щасливі, що нарешті включаємо Україну в наш графік турне. Нам приємно відвідати вашу країну, нехай всього і на день. Єдине, ще я чув про Україну (крім поганих доріг) - красиві дівчата і довгий час простою на кордоні...
  
 
підготувала:
Іванна Черуха
 
 

 

 
 
 
 
 

10.05.2012
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах