In Rainbows – новий альбом від Radiohead


«Ти створюєш собі свій маленький ставок, але якщо твій ставок не з'єднаний із річкою, що впадає в океан, то він висохне. Стане калюжею сечі. Я жив задовго, щоб вдовольнятися ставком».


Ці слова Роберта Ваятта, написані в журналі WIRE, 10 жовтня знайшов у пабі Том Йорк. А тим часом, поки він там читав журнал і пив пиво, у світі доброї музики відбулася одна із найзначущих подій останніх років: усім, хто зареєструвався на сайті www.inrainbows.com, прийшов лист із поясненнями, як завантажити інтернет-реліз сьомого альбому Radiohead.


За неофіційними даними, менш ніж за два дні In Rainbows вже отримали понад 1,2 мільйона шанувальників Radiohead. Унікальним було те, що користувачі інтернету самі змогли запропонувати ціну, яку вони були готові заплатити за музику одного із найкращих гуртів світу. Дехто вказував 0 або 10 центів, а дехто заплатив більше 5 фунтів стерлінгів, забезпечивши, таким чином, експериментальному вчинку Тома Йорка і компанії повний успіх. Наслідуючи їх приклад, про готовність реалізувати свою музику через інтернет без посередників уже оголосили Oasis та Jamoroquai.


Джонні Ґрінвуд відповідає на запитання журнала Rolling Stone:

- Чому ви вирішили випустити альбом у такий спосіб?
- Частково, щоб швидко його реалізувати, для того, щоб усі могли послухати його одночасно, частково це просто експеримент, що був того вартий, чесно.

- А чому варіативна ціна?
- Це ж весело змусити людину пригальмувати на кілька секунд і подумати чого варта музика, а також, це просто цікаве питаннячко людям.

- Що ви збираєтесь відповісти на скарги щодо якості звуку - 160 не достатньо високий бітрейт?
- Я не знаю, ми це обговорювали і просто хотіли зробити його трохи кращим, ніж на iTunes, тож він досить хороший, правда. Він ніколи не буде CD якості, бо CD на те й CD.

- А які цілі ви ставили щодо альбому?
- Думаю, ми хотіли трохи повернутися до Kid A, в якому багато експериментували - це не стільки базована на виконанні річ, як це було у Hail to the Thief. Також, звичайна річ, коли піднімаєшся з цими піснями, а на тебе тиснуть "Don't fuck it up, don't record them badly, don't do bad arrangement of them, and do them justice." Оце ми й зробили.

- Чи плануєте ви якісь тури?
- Це саме те, що ми на кінець почали обговорювати. Тепер, коли альбом вийшов, ми нарешті можемо зібратися разом і вирішити як і куди їхати з туром.Скорочений вердикт AZH: тут ми повинні би були написати про те, за що любити чи критикувати In Rainbows. Або розводитись про впливи, що відобразились на творчості Radiohead чи розказати, як ми відчуваємо їхню нову музику… Але don't get any big ideas. Натомість ліпше ми ще раз послухаємо кращий альбом цього року (а може й багатьох попередніх і наступних). Goodbye, Weird Fishes!Корисні лінки:
* NEW RADIOHEAD ALBUM: FIRST LISTEN(NME)
* In Rainbows lyrics


Тарас Хімчак


12.10.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах