Інтерв'ю з солістом Sigur Rós Йонсі Бірґісоном


Інтерв'ю Пауля Томпсона з Джоном "Йонсі" Бірґісоном для сайту Pitchfork, 09 листопада 2007 року

Деякі групи люблять поговорити. Іншим подобається, коли за них говорить їхня музика. Ви могли бачити доволі (ну добре, абсолютно) нестерпне відео ісландських музикантів Sigur Rós, де вони з усіх сил уникали питань в студії NPR (Bryant Park Project). Втім, розмова Pitchfork зі співаком Джоном "Jónsi" Біргісоном була не такою вже й провальною. Бірґісон був дружнім, навіть сміявся, коли казав, що одне з моїх питань у нього в "чорному списку". Але, безумовно, призу за балакучість він не отримає – особливо після того, як несподівано кинув слухавку. А загалом ми задоволені тим, що вийшло.

Pitchfork розмовляли з Бірґісоном у розпалі насиченого північноамериканського туру на підтримку нового приголомшливого DVD групи "Heima" і раритетно-акустичного LP "Hvarf/Heim" ("Heima" з'явилася в Північній Америці 20 листопада, Hvarf/Heim вийшов дещо пізніше у форматі XL). Ми обговорювали їхні плани на найближче майбутнє, і те, що сталося в тому "іншому" інтерв'ю.

У квітні 2007-го ви опублікували на вашому сайті довгий перелік того, що група планує зробити цього року. Там було чимало завдань, в тому числі й випуск Hvarf/Heiм. Ви виконали майже все з запланованого...Чи є відчуття успіху?

Саме так. Я маю на увазі, що ми довгий час були в турі, і я думаю що це насправді добре. Тому що, коли ти їздиш, ти не можеш більше нічим займатися. Ти не можеш робити багато речей під час руху.

Чи почуваєшся ти так, ніби ви працювали особливо тяжко цього року?

Думаю, я працював досить тяжко. Завжди залишаєш багато матеріалу недоробленим… Але коли ти в турі та ще й працюєш, то це набагато, набагато важча робота. Будь-яка мандрівка є виснажливою, зміна місць... Але цьогоріч ми могли сидіти вдома. Ми також не зробили багато. Тому скоро ми повертаємося в студію. У нас безліч ідей. І пісень.

Це буде повноцінним альбомом?

Так, те що ми збираємося робити, буде повним альбом, без скорочень.

Деякі з ваших попередніх виступів були акустичними, і "Heima" - повністю акустичний. Що спонукало до рішення сконцентруватися на такій музиці?

У турі Ісландією, більше двох тижнів, не враховуючи одного концерту в Гайлендс, були тільки акустичні виконання. Ми грали лише акустичні пісні й це було невеличким приємним сюрпризом. Ми ніколи не робили нічого подібного. Мені, здається, навіть сподобалось слухати пісні необробленими, неприкрашеними. Було справді важко грати їх. Вони настільки відверті! Водночас це ніби допомогало мені, я лише вчився, як робити подібне. Я думаю, саме тому мені захотілося зробити такий альбом. Нам здалося, що це буде більш вражаючим, ніж зробити просто "живий" альбом. Та й пісні, записані на концерті, не завжди мають найкраще звучання.

Безумовно, ви бачили безліч чудових місць у світі, але для "Heima" обрали Ісландію. Крім того факту що ви звідти, чи є щось , що пов'язує музику, яку ви робите, з Ісландією?

Нас так часто про це питають - це одне з питань нашого чорного списку [сміється]. Можливо. Можливо, я не знаю. Авжеж, ти звідти, ти виріс там, тож, думаю, це певним чином впливає. Напевно, це підсвідомо і не є запланованим. Навіть важко сказати, напевно ми робили б іншу музику, якби виросли на Ямайці чи ще десь[сміється].

Зрозуміло. Коли всі плани виконано й ви повертаєтесь у студію - чи є відчуття, що ваша робота ніколи не закінчиться?

Завжди є багато чого робити, й багато що відкладається і накопичується. Але це завжди добре. Я думаю, цього року ми хотіли покінчити з багатьма старими привидами. І нас постійно щось затримувало, ми були зайняті чимось іншим. Але це надзвичайно добре, що ми закінчили роботу зі старим матеріалом і можемо прийнятися за нове та свіже. Ми збираємося зайнятися цим. Потім буде реліз DVD Odin's Raven Magic над яким ми також працюємо.

Хочу спитати: всі члени групи давали NPR інтерв'ю декілька тижнів тому, яке багато хто бачив чи чув у Інтернеті. Складалося враження, що вам небагато чого є сказати на запитання, що там задавали. Це ви цілеспрямовано збивали з пантелику слухачів? Можеш пояснити що сталося?

Я думаю, тому що нас було четверо. Коли ми збираємось учотирьох, щось ніби перекривається. Ніхто не може нічого сказати, кожен чекає, що почне інший. І це по-справжньому збиває з пантелику. Я думаю, в основному так вийшло через це. Та й настрою давати інтерв'ю ні в кого з нас не було.

Ясно. Тобто, це був всього лише такий день, рідкісна ситуація.

Так, авжеж. Це ж було так, ніби щось не вдалося. [сміється]

Виходить, є щось таке, пов'язане з вашою музикою, що краще не обговорювати?

Я пам'ятаю, коли ми тільки починали, ми ненавиділи всілякого роду інтерв'ю, бо вважали, що це схоже на копання занадто глибоко, розмови про те, про що краще мовчати. Ніби ти знищуєш магію музики або чогось такого, коли забагато про це говориш. Тепер інтерв'ю для нас не є проблемою. Інколи все справді чудово. Коли розмова виходить доброю, складається враження, ніби ти побував у психіатра. Але ми безперечно втомлюємось від однаковісіньких питань раз у раз. Це розчаровує.

Чи є якісь певні питання, які ви не любите, щоб вам задавали?

Ні, я не хочу про це говорити. [сміється]

Ха, логічно. Ваша музика є фоном багато для чого, і перелік саундтреків, що ви назбирали, приголомшує. Тобі не здається, що це найкраще застосування для вашої музики?

Ага, іноді це справді так.

Можеш навести приклади?

Нам подобається The Life Aquatic.

Ти відчуваєш, що це просто хороший фільм і непогано мати пісню в ньому, чи це було особливе використання пісні в цьому контексті?

Так, це просто хороший фільм, достатньо приємний, як на мене.

Що ти можеш сказати про Hvarf/Heim у сенсі побудови пісень? Чи відчувається, що ви рухаєтесь у якомусь певному напрямку?

Це просто наш старий матеріал, ти знаєш. Старі пісні, деякі нові та ще кілька старих записів.

Як група – чи ви відчуваєте тиск із приводу того, чи продовжувати розвиватися у тому ж напрямку, чи змінюватися?

Лунає сторонній жіночий голос: Вам час йти. І Бірґісон кидає слухавку.Переклад: Люба Шиндер
фото з офіційного сайту Sigur Ros21.01.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах