Міша Міщенко: “терпіння - це чеснота”  
Молодий і перспективний московський композитор Міша Міщенко відомий публіці завдяки своїм творчим експериментам: це і виступи за роялем під відкритим небом Арбата, і спільні роботи з молодою поетесою Іриною Астаховою і співачкою Маніжею. Однак Міша Міщенко сам по собі - дуже цікавий та незабутній композитор, до теперішнього моменту на його рахунку вже п'ять повноцінних релізів, і зовсім скоро з'явиться ще один.
  

 
AZH: Міша, ви єдиний представник Росії на фестивалі Скандинавської культури... і, здається, у вас немає скандинавських коренів. Тим не менш, ймовірно, є велике захоплення цією культурою, адже більшість виданих вами пісень (під псевдонімом Strike Paints) мають заголовки ісландською мовою. З чим це пов'язано? Чи є якась передісторія? 
 
Насправді, так, у мене немає коренів, ну за те хоча б є борода (: Сподіваюся, вона компенсує в якійсь мірі недолік коренів). Років 6 тому я почув групу Sigur Ros і вони стали для мене першовідкривачами ісландської музики і культури взагалі. Опісля з'явилося бажання називати композиції їхньою мовою, думаю, у них дуже красива мова.
 
AZH: Чи відчуваєте ви вплив когось зі скандинавських композиторів на вашу творчість? Можливо, ви захоплюєтеся кимось із тих, з ким будете розділяти сцену на Scandinavian Wave?
 
Чесно кажучи, як би я не намагався, щоб моя музика була автентичною, все одно простежується вплив деяких композиторів на мою творчість, наприклад Йохан Йохансона. Музика північних людей, по-моєму, більше просякнута чимось казковим, вона народжує образи. Сподіваюся я зможу зачерпнути досвід у своїх колег по цеху з Півночі;) 
   

 
AZH: В інтернеті можна знайти кілька десятків ваших композицій, проте дебютний реліз вийшов лише недавно. Які очікування від цього альбому і чи є якісь плани на найближче майбутнє? Нові записи? Участь в конкурсах і фестивалях?
 
Напевно після 5 EP я все таки з радістю готовий показати мій перший альбом, який записав на лейблі. Він не так сильно і разюче відрізняється від того, що я робив протягом останнього року, але те що я росту і поступово міняю навколо себе світ мене не може не радувати;) Так, участь у Скандинавському фестивалі, сподіваюся, дасть поштовх до ще більшого розвитку і я багато зачерпну досвіду і натхнення. Записів досить багато, але я стараюсь не поспішати і не вивалювати все на слухача. Вважаю, що терпіння - це чеснота.
 
AZH: Розкажіть про свою співпрацю з Manizha. Дуже цікавий вийшов проект... Ви самі робите постпродакшн?
 
Так, я повністю роблю все сам, Маніжа співає і, чесно кажучи, такий як у неї голос я зустрів уперше. Вона щира в своїй творчості, а це головне.
  
AZH: У кінці місяця ви відвідаєте Україну з концертами. А що вам відомо про місцеву неокласичну експериментальну музику?
 
Чесно кажучи, я мало знаю людей, які займаються музикою подібного жанру, так як я уродженець рок сцени, і в минулому, в перемішку зі своїм проектом, більше приділяв увагу групам, в яких грав.
  
AZH: Чим ви б ще хотіли поділитися з нашими читачами? Наприклад, нам було б цікаво почути про "музику сфер".
   
Музика сфер моє вже 6 за рахунком EP і я сподіваюся воно підготує слухача до випуску альбому, який вже не за горами. Це зібрання творів за останній час, які не ввійдуть в альбом і якими я б хотів поділитися зі слухачем. Сподіваюся, що в ньому люди побачать щось більше, ніж просто музику.
  
 
  
30 листопада Міша Міщенко виступить у Києві в рамках Scandinavian Wave, разом із Blue Foundation та Einar Stray.

 
Підготував: Тарас Хімчак

13.11.2012
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах