Концерт Nadja у Києві


molfar


Не знаю, як у кого, а у мене кожна пора року асоціюється із певною музикою, відповідно яку й хочеться слухати більше у той чи інший сезон. Так, наприклад, весна – це панк і рокабілі, літо – ска та реггі, осінь – пост-рок і пост-панк, а зима - це сонливий ембіент і похмурий дроун. Напевно, саме тому я і спокусився відвідати в концерт канадського гурту Nadja, стиль якого визначають як doom, drone, ambient, noise і shoegaze.

Окрім Nadja, того вечора у клубі Sky Hall також виступали Сisfinitum з Росії та киянин Molfar, який і розпочинав вечір у своїй традиційний манері – без жодної емоції на обличчі, впритул до екрану макбука, до того ж вдивляючись у нього через затемнені окуляри.

molfar
[+]
Molfar


molfar
[+]
Molfar


Я згадував останній раз, коли бачив Molfar. Це було на третіх «Деталях звуку» – виступав він так само втупившись у монітор лептопа. Але тоді він грав жорсткий IDM із нойзом, а на цей раз було всього потроху – від нойзу до дроуну, одне змінювало інше, то затихало, то вибухало, шипіло й шуршало.


cisfinitum
[+]
Сisfinitum


Росіянин Євгеній Вороновський, засновник Сisfinitum, виступав більш стриманіше. У його музиці не було якихось різких звукових перепадів. До того ж, окрім усіляких хитрих пристроїв, із яких він діставав звуки, він ще грав на скрипці. Приємно вразило те, що Сisfinitum, одночасно граючи музику, керував анімацією, яку показували на численних моніторах. Далі було цікавіше: десь посередині його виступу на сцену заліз спільник Євгенія і почав кричати у мікрофон щось на зразок „Больше богини” чи „Больше чем богиня” – щось у цьому дусі , що наштовхувало на думку «невже почався якийсь паган нойз чи дарк фолк електроніка?». Але той дядько швидко покинув сцену і Сisfinitum продовжив свій виступ – я так і не зрозумів, що то було.

Сisfinitum
[+]
Сisfinitum
Сisfinitum
[+]
Сisfinitum


Сisfinitum після закінчення свого виступу всім чемно подякував і на сцені з’явилися заокеанські гості.

Nadja – це електрогітара, бас і купа примочок. Музика Nadja – це довгі композиції, які починаються як ембіент, в який через певний час вривається гітара – повільна і тяжка. Маніпулювання зі звуком тривають настільки довго, що аж не віриться наче ці композиції коли-небудь закінчаться. Також хочеться відмітити тихий і спокійний голос Ейдена Бейкера, який ламає стереотипи, що в думі співають тільки гроулінгом.

molfar
[+]
Nadja


Взагалі, розповідати про виступ Nadja трішки складно – музиканти грають спокійно та впевнено, на сцені нічого особливого не відбувається. Найкраще просто заплющити очі і слухати, музика зробить свою справу і під кінець виступу ти хоч-не-хоч опиняєшся в спокійному й трохи меланхолічному настрої, неначе побував у густому зимовому лісі, де окрім тебе, більше нікого нема.

Nadja
[+]
Nadja


Nadja
[+]
Nadja


Nadja
[+]
Nadja


Nadja
[+]
Nadja


Nadja
[+]
Nadja


Nadja
[+]
Nadja


Олександр Хаверчук
фото автора29.01.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах