PETER J. BIRCH: “Я БАЧУ ЯК В ДЕНЬ У ДЕНЬ ВСЕ ЗМІНЮЄТЬСЯ, І НИНІ БАГАТО ЛЮДЕЙ СЛУХАЄ, ХАЙ НАЗВЕМО ЦЕ, ФОЛК-МУЗИКУ”


 
Мода на альт-кантрі та американу сьогодні шириться зі значним успіхом. Нещодавно ми спілкувалися із Сашком Булем - фолк-артистом із Чернівців - напередодні його чудового київського концерту. Вже місяць потому Сашко скеровує українськими шляхами свого польського товариша, відомого під таким американським іменем - Пітер Джей Бьорч. Як і належить справжньому фолк-сінґеру, Пітер відповідав на наші питання в дорозі, розказуючи про власні музичні одкровення, любов до концертної публіки та враження від України.
 
AZH: Ти польский артист, котрий грає підкреслено американську музику. Як ти почуваєш себе в рідній країні, її суспільстві? Чи є твоя музика актуальною для співвітчизників?  Наскільки я знаю, нещодавно ти був відзначений культурною премією вдома.
 
PJB: Це залежить від людей та їхньої чутливості. Моя музика - специфічна. Вона не для кожного, мені здається. Але  я бачу як в день у день все змінюється, і нині багато людей слухає, назвемо це, фолк-музику. 
 
Це було дійсно круто, бо мій новий альбом більш експериментальний і, гадаю, не плаский, тому що на ньому є чимало нових для мене звуків, електроніки та електрогітар. Тому коли я почув, що отримав цю номінацію, і тоді виграв приз глядацьких симпатій - це змусило мене водночас пишатися та бути здивованим.
 

 
 
AZH: Ти чимало подорожував різними  країнами. Розкажи про особливості та відмінності сприйняття. Особливо серед англомовного суспільства.
  
PJB: Що ж, є безліч схожостей та відмінностей, але звичайно легше зрозуміти мою музику тим людям, які говорять англійською. Я пережив чимало веселого, багато подорожуючи, зустрічаючи нових людей, але що я наразі зауважив, побувавши в п’ятнадцятьох країнах - це те, що люди значно відкритіші для цього типу музики. Вони знаються на ній. Вони дійсно в цій музиці. Для мене легше ділитися з ними певними емоціями, які ми можемо переживати водночас. Не залежно від того де я є та що це за країна.
 
AZH: А тепер питання, з котрого варто було почати: як ти прийшов до фолк і кантрі музики? 
 
PJB: Я думаю, хотівши відкрити щось нове. Щось витримане. Свого роду, сходинку від рок-музики. Я також граю в гурті в якості ударника. Здається, я знайшов усі потрібні мені інгредієнти. Всі емоції, котрих потребую. Спочатку це була акустична музика, кілька музичних порад від друзів. Але пізніше я почав шукати самотужки і закохався в альт-кантрі та американський фолк. Артисти типу Таунса Ван Зандта, Ніла Янґа чи Бонні “Прінс” Біллі. Вони просто звели мене з розуму.
 

 
AZH: Зараз ти подорожуєш Україною. Які складаються враження щодо публіки, атмосфери?
 
PJB: Наразі вже п’ятий день [подорожі - ред.] і я тут із моїм новим українським братом - Сашою Булем, котрий організував цей тур спільно з моїм менеджером - Бартеком Боровкою. Ми чудово проводимо час, публіка гарно реагує і працює все, окрім доріг (сміється). Не можу дочекатись наступних виступів, наступних міст та наступних прекрасних людей. 
 
Прикро, що в Україні я лиш вперше. Не думав, що атмосфера тут настільки дружня.
 
AZH: Якби ти опинився на безлюдному острові та мав би там програвач – які три платівки ти б обрав?
 
PJB: Nirvana – „In Utero”, Bonnie ‘Prince’ Billy – „Master and Everyone”, Bill Callahan – „Dream River”.
  

 
Концерт Пітера Бьорча та Саші Буля відбудеться 13 березня в арт-просторі Мезанін (вул. Нижньоюрківська 31)
 
 
 
 
Розмовляв: Іван Шелєхов
Фото: Ала Протасевіч 

 

12.03.2015
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах