P.O.Box: читати між рядків


Французький ска-панк гурт P.O.Box кілька тижнів тому видав свою другу повноцінну платівку "InBetweenTheLines" і відразу ж відправилися в тур по Європі на її підтримку. В рамках цього турне вони відвідали 5 українських міст (Чернівці, Севастополь, Херсон, Дніпропетровськ, Київ). Це вже 4-й поспіль візит до України, за ці роки ми вже встигли з ними добре познайомитися.

P.O.Box

Знайомтеся й ви:

Себастьян (вокал), один із засновників колективу, після концерту має звичку спілкуватися із шанувальниками за філіжанкою кави. У Франції працює викладачем англійської мови. Тексти пісень в основному з-під його пера.

P.O.Box

Джей (гітара), в групі з моменту створення, найгеніальнішим гуртом вважає Gogol Bordello, був на їх концертах 4 рази. Справжній француз :)

P.O.Box

Олів (басс), неперевершений брехун. Постійно кривляється. Дуже веселий хлопець.

P.O.Box

Віллі (барабани), в P.O.Box 2 роки. Милий і.. ДУЖЕ милий :) З моменту, коли почав грати в гурті, веде щоденник, в який записує всі цікаві подробиці їх роботи, вклеює фото і всю макулатуру, яку знайде в місцях, де вони виступають. Цього разу з ним сталася біда, десь в Румунії Віллі отруївся, ми доклали всіх зусиль, щоб відкачати його українськими ліками.

P.O.Box

Юль (труба), ще один старожил групи, дуже крейзі мен. Лізе в усі озера, які бачить на своєму шляху. Потім після того має проблеми…

P.O.Box

Жульєн (тромбон), в P.O.Box 2 місяці. Дуже сором’язливий . Одружений :)

P.O.Box

Даме (товстіший) і Фіфу (худіший) – закулісна команда: “батько гурту” та запрошений оператор.

P.O.Box

Спецагенти АЖ відвідали „перший” і „останній” концерти „українського туру” і діляться з вами всім тим що почули і побачили.

За останній рік у вас сталося багато нового: новий альбом, новий член команди, новий кліп.. Тож давайте по черзі. Новий альбом. Чим він якісно відрізняється від попереднього?
Новий альбом створювався близько двох років. Деякі пісні ми чомусь вирішили зробити менш швидкими, тобто вони так само агресивні, але тепер менш ритмічні. Можливо ми просто постаріли?.. Мабуть відрізняється "InBetweenTheLines" також тим, що над кожною піснею цього альбому ми довго трудилися. Попередня платівка створювалася швидко, знаєте, у ритмі: хоп-хоп-хоп :) А цього разу ми вже мали більше досвіду і могли опрацювати кожну пісню до моменту, коли вона нас повністю задовольнить. Над записом цього альбому працював Steve Rizun з канадської студії “Drive studious”. В принципі, ми дуже задоволені результатом.

Головна ідея альбому?

“Читати між рядками” , вміти відрізнити правду від того, що тобі намагаються нав’язати .

Жульєне, як тобі живеться в P.O.Box родині? Ти вже маєш досвід участі у музичних групах?

Жульєн: Жахливо(сміється). До P.O.Box конкретно ні з ким не грав. І взагалі, я закінчив музичну школу по класу барабани… В команді я близько двох місяців і мені чесно дуже подобається. Тільки-но я потрапив до групи, як ми відправилися подорожувати. Це круто. Окрім того, я встиг повністю замінити колишнього тромбоніста в новому альбомі, тобто на "InBetweenTheLines" вже записана моя партія. Думаю, саме після цього я став повноцінним членом гурту.

26 червня на www.pobox-band.com відбувся онлайн показ вашого другого за ліком кліпу "So Milgram Knew It". Розкажіть про це відео.

Так, правильно це наш другий справжній кліп:) По суті, це зйомки з десяти концертів по Європі. Створенням кліпу займався Fifou. Нам дуже сподобалася його робота, тому Fifou подорожує зараз із нами і знімає матеріал для майбутнього DVD. Він майстер свого діла, працює на Французькому Національному телебаченні і просто прекрасна людина:)

P.O Box - So Milgram Knew It music video

У вашому турі заплановано цілих п’ять міст з України, при тому, що інші країни представлені одним-двома пунктами. З чого така любов до України?

Тут найбільше платять:):):) А ще Україна дуже панк-рокова :) Ваша країна у порівнянні з іншими достатньо простора і велика, тому можна зробити багато зупинок, коли пересікаєш її.
Тут добре ставляться до іноземців і ми вже маємо багато своїх шанувальників. Власне, останнє – найвагоміша причина відвідати якомога більше міст.

Ви часто кажете, що вам байдуже де грати: будь то західна Європа, східна, чи будь-яка інша частина світу. Однак, мають бути якісь відмінності між “західною” та “східною” публікою…

Ми помітили відмінність, яка полягає у тому, що українська публіка йде на концерти, щоб безпосередньо насолодитися музикою, почерпнути все можливе від виступу групи. Тут багато людей приходить на концерти навіть невідомих груп, а у Франції зазвичай люди ходять на концерти дуже популярних, прославлених виконавців. І ще є такий момент : у Франції кожного дня проходить величезна кількість різноманітних концертів, людина може вибрати, куди вона більше хоче піти, тому французи у цьому плані дуже перебірливі. А в Україні на разі такого великого вибору немає, тому українські шанувальники музики раді тому, що є. А ще на сході дуже привітливо сприймають іноземців. Щоб прийшло багато людей на твій концерт у Франції потрібно мати певний статус.

Ви вже четвертий рік поспіль відвідуєте Україну. Помічаєте якісь зміни?

Ага, помічаєм! Коли ми вперше сюди приїхали, ціни на бензин були дуже низькі, наступного разу – стали дуже високі, а цього разу, оскільки гривня знецінилася/долар зріс – ціни знову хороші :) І дуже показова річ – минулі рази на кордоні ми стояли по шість годин, а сьогодні лише півтори :)

P.O.Box

Ви позиціонуєте себе як інді гурт (в цьому випадку indi від independent - незалежний, а не від стилю музики). Окрім того підтримуєте практику DIY. Яким чином просуваєте свій продукт?

Головний рецепт для інді гуртів – бути вельми організованими та мотивованими. Потрібно перш за все активно використовувати інтернет. Також ми намагаємося не втрачати контактів із людьми, з якими хоча би раз працювали. Важливо одразу себе добре зарекомендувати, тоді вас будуть запрошувати знову і знову. Дуже позитивно використовувати так-звану “циганську пошту”, коли запускаєш інформацію і люди передають її один-одному. Минулого року в нас був концерт у Білорусії. Тоді зовсім не було афіш, до того ж виступали ми там вперше. Навіть при таких умовах прийшло багато людей. Виявилось, вони просто розповсюдили інформацію про концерт між собою. Така штука дуже дієва.

P.O.Box

Чи можна вас побачити на французьких музичних каналах , або почути на радіо?

І так і ні.. Просто у Франції з англомовним продуктом вкрай важко пробитися в ротацію на передові канали та радіостанції. За законодавством на національних каналах музика, яка виконується не французькою повинна складати лише 40 відсотків. Тому на великих екранах, до прикладу, MTV France, нас побачити не можливо, а от на локальних, місцевих каналах – легко. І за кордоном наші пісні крутять по радіо, а інколи і кліпи показують, наприклад, в Росії. Наші кліпи і музику можна вільно знайти в інтернеті.

Як ви ставитеся до того, що будь-хто може скачати вашу музику з інтернету замість того, щоб піти і купити диск? Підтримуєте політику Radiohead у цьому сенсі?

Ми повністю згідні із тим, що культура (зокрема музика) повинна бути безкоштовною та доступною кожному. На жаль, серед прихильників P.O. Box не всі можуть собі дозволити купити диск, тому що це дорого. Ми шалено вдячні тим, хто приходить і витрачає десять євро на наш CD, тим самим допомагаючи нам просуватися далі. Є шанувальники, які купують футболки та значки, що теж є інвестицією у наш розвиток. Однак, ми ніколи не будемо звинувачувати людей, які скачують нашу музику безкоштовно, вони ж все-одно роблять це для того, щоб НАС послухати. А це головне!

А ви маєте фанів, які супроводжують вас по різним містам, країнам?

Знайомтеся – Олена, Псков! (показує на дівчину, яка сидить неподалік). Вона вже вдруге приїжджає за нами з Пскову в Україну. Так, за нами часто їздять шанувальники. Інколи це 15-20 людей, які подорожують автостопом з місця на місце і таким чином відриваються на наших концертах раз за разом. Якось одна компанія росіян супроводжувала нас АЖ до Парижу. Це прикольно. А один хлопець три дні їхав на потязі, щоб ще раз побувати на нашому виступі. Це приємно. У принципі, коли нам було по 16-17 років і дуже подобалася якась група, - ми теж за нею їздили, правда, у межах Франції :)

P.O.Box

Чи траплялося, щоб під час туру хтось із вас закохався так, що здатен був все покинути?

Музика і робота – це одне, а фани і дівчата – зовсім інше. Потрібно одразу для себе це розділяти. У кожного із нас вдома є серйозні відносини і ми подорожуємо зовсім не для того, щоб користуватися симпатією своїх прихильниць. Для нас турне – це перш за все змога поділитися своєю музикою. Нам дуже подобається знайомитися із новими людьми, спілкуватися із ними, трапляються надзвичайно цікаві особистості, але ще жодного разу не було такого, щоб хтось із нас знайшов під час туру своє кохання.

Хтось із вас має музичні проекти “на стороні”, себто поза P.O.Box? Якого вони стилю?

Віллі: я граю ще у трьох групах( джазовій, роковій та построковій). Однак, P.O.Box займає так багато мого часу, що інші майже не дають концертів. Окрім того, доводиться грати сьогодні ска-панк, а завтра джаз або построк… Потрібно постійно переналаштовуватися. На разі, я намагаюся встигати, але це доволі складно… Один з гуртів: “TIKI SPOON” (www.myspace.com/tikispoon).

Жульєн: граю ще в одній команді, яка виконує електро-даб, називається “Dub in V.O” (www.myspace.com/dubinvo ). Ми намагаємося поєднати в цій музиці реггі, електро, даб, джаз… У Франції це зараз дуже популярно.

P.O.Box

Не тільки у Франції, зараз взагалі дуже модно експериментувати зі стилями в музиці. Принаймні, музичні критики від цього у захваті. Не думали додати у звучання P.O.Box трохи електро, чи 8-бітки, спробувати грати постпанк, до прикладу?..

Ні, на разі, ми не плануємо таких експериментів. Кожний із нас слухає абсолютно різну музику – і це вже своєрідне змішування. Ми задоволені тим, що робимо, тому немає сенсу ламати себе і аудиторію, яка вже склалася тільки заради того, щоб сподобатися якомусь критику, чи просто від нудьги..

Чули, ви збираєтеся до Японії?

Так, ми давно вже хочемо завітати в Японію, але це все лише плани. Просто для того, щоб відправитися з туром до Японії потрібно по 1000 євро на людину. Разом це 8 тисяч євро… Сума не маленька. В основному заробляємо ми з концертів у Франції, Бельгії, Німеччині… Тому після цього туру ми місяць відпочиваємо, а потім у тур по Західній Європі, можливо щось зберемо. Попередньо Японію запланували на квітень наступного року.

У вас є шось подібне до мото: “This band rocks and this band has a message!”. В чому суть вашого меседжа?

Оскільки ми маємо змогу говорити в мікрофон, - то повинні відповідати за свій месседж. Є речі, які ми прагнемо донести до людей. По –перше, будьте собою, і сприймайте людей такими, якими вони є. Ніколи не оцінюйте людину по тому, чи має вона рахунок у банку. Не піддавайтеся тому, що нав’язується вам суспільством, або правлінням. Ми, наприклад, дуже не задоволені діяльністю Саркозі. Складається, враження, що він не президент, а поп-зірка. Все, що він робить, робиться на камеру, а не для нас. Навіть його одруження з Карлою Бруні – це просто привід зайвий раз з’явитися на телебаченні та у пресі. Це все жахливе лицемірство. І ми повинні про це говорити.

Ну тоді на останок: бачили славнозвісну фотографію оголеної Карли Бруні?( фотографія Мішеля Комте, продана на аукціоні Christie’s) :)

Бачили:) Про це було так багато розмов. Ще один яскравий приклад того, що у Франції колишні цінності знецінилися. Хіба колись могла собі таке дозволити перша леді країни?..

P.O.Box

P.O.Box

www.pobox-band.com
www.myspace.com/pobox

Олександр Хаверчук & Крістіна Борхес
франц. щебетання допомагала перекласти: Уляна Борзова
фото: Hitomi Komori
25.07.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах