Марк Лінкус (Sparklehorse) покінчив із життям
Музикант-інструменталіст, автор і виконавець пісень гурту Sparklehorse, вистріливши в серце, обірвав своє життя. Про це 6 березня, з посиланням на менеджера гурту, повідомив музичний журнал Rolling Stone.

Марку Лінкусу було 47 років. Під сценічним іменем Sparklehorse у стилі ембієнт психо-фолк він записав 4 альбоми. Під час турне з Radiohead в 1996 році, на підтримку дебютного альбому vivadixiesubmarinetransmissionplot (1995), після змішування валіуму, антидеприсантів із алкоголем у музиканта на кілька хвилин зупинилось серце. Наступні операції ледь не призвели до ампутації обох ніг і прикували Лінкуса до інвалідного візка на шість місяців. Альбом Good Morning Spider (1998) був записаний невдовзі після цього інциденту. Критики відзначили, що навколосмертні переживання задають тон альбому, хоча Лінкус заявив, що більша частина матеріалу для Good Morning Spider була записана раніше. Одна із пісень, дійсно має відношення до трагедії, що сталася - "St. Mary"; вона присвячена медсестрам однойменного госпіталю в Паддінгтоні, де Лінкус проходив лікування.

У 2001-му відбувся реліз третьої платівки Sparklehorse, під заголовком It's A Wonderful Life. У записі альбому брали участь Том Вейтс, PJ Harvey, Вік Чеснатт, Ніна Перссон і Дейв Фрідманом.

П'ятого вересня 2006-го року Sparklehorse випустили свій четвертий альбом, Dreamt for Light Years in the Belly of a Mountain, у записі якого брали участь Danger Mouse, Крістіан Феннеш і Стівен Дрозд. До альбому увійшли радіо-хіт "Don't Take My Sunshine Away", нова версія пісні "Shade And Honey", спочатку написаної Лінкусом для Алессандро Нівола і фільму "Лавровий каньйон", а також бонус-трек до "It's A Wonderful Life" - "Morning Hollow".

У 2008 році Лінкус взяв участь у проекті Nightmare Revisited, записавши пісню "Jack's Obsession" на слова і музику Денні Ельфман з фільму "Кошмар перед Різдвом". У 2009 році вийшло відразу два спільних роботи Sparklehorse, з музикантами, які брали участь у записі Dreamt for Light Years in the Belly of a Mountain. Перша була випущена в рамках проекту In the Fishtank з Крістіаном Феннешем, а другий альбом, що має назву Dark Night of the Soul був записаний у співавторстві з Danger Mouse, з великою кількістю запрошених вокалістів, включаючи Блека Френсіса з Pixies, Іггі Попа та Девіда Лінча.07.03.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах