2007 рік у звуках


2007 рік у звуках : осінь

Matthew Herbert – Score


Matthew Herbert – Score


Злюка у світі музики, британський електронник, на цей раз вирішив дати вухам своїх шанувальників невеликий перепочинок. Безжалісні експерименти з тембром, ритмом і гармонією обов'язково іще будуть, сумнівів жодних. Але наразі – майже нічого – мирні аранжування мелодій зі старих фільмів. Це ж, приміром, не Plat Du Jour 2005 року, в кожен трек якого складено зі звуків, що утворюються при виробництві, обробці та поглинанні їжі. The Truncated Life Of A Modern Industrialised Chicken – ось чого треба лякатися.

  www.matthewherbert.com

  www.platdujour.co.uk
65daysofstatic


65daysofstatic – The Destruction Of Small Ideals


Рясні електронні семпли, швидкі гітарні партії, а також щільні ударні ніби продавлюють зовнішню оболонку душі. Стиль гри хлопців із британського Шеффілда важко визначити – там і пост-рок, і math-рок, і електроніка. З настроєм простіше – мабуть, інше й не звучить у серці шеффілдської промзони. Особливо наприкінці дощової осені.

  www.65daysofstatic.com

  MySpace
BeatleJazz – All You Need


BeatleJazz – All You Need


Із доробку Бітлів свій врожай не знімав хіба лінивий. Однак джазова манера, японське виконання і повна переробка композицій, в яких лиш трохи вгадуються риси хітів Beatles , привернули нашу увагу. Хоча ми й далекі від джазу. Однак краса музичної думки спонукали нас згадати й про цю платівку. Якісна робота.

  MySpace

Badgerlore - We Are All Hopeful Farmers, We Are All Scared Rabbits


Badgerlore - We Are All Hopeful Farmers, We Are All Scared Rabbits


Поїзд, що заблукав у ранковому тумані. З обкладинки все видно…

  MySpace

Oi Va Voi – selftitled


Oi Va Voi – selftitled


А ось це – явне розчарування. Після чудових Digital Folklore та Laughter Through Tears нова робота сприймається як логічний крок до безславної втечі зі сцени. Кудись зникла чарівність вплетінь етніки, соціальна гострота текстів тепер скоріше показова, експериментів не чутно – чогось забракло цьому колективові з представників єврейської громади Лондона. Ця платівка у плейлісті довго не пробула – натомість дві попередні, якщо не чули – дуже радимо послухати. Іншого настільки вдалого поєднання етнічних мотивів і модних ритмів треба добряче пошукати.

  www.oi-va-voi.com

  MySpace

Saddleback – Night Maps


Saddleback – Night Maps


Яких тільки стилів тут не знайдеш! Різноманіття інструментів вражає – і контрабас, і духові, й «пробивні» синтезаторні баси. Австралійці на чолі з Тоні Дюпе поекспериментували на славу. В чомусь нагадують англійців Fridge. Хоча тут музика «проблемніша». Як висловились на одному сайті – наче хтось біжить крізь густий похмурий ліс. Пульс чутно чітко.

  MySpace

Tenniscoats – Tan-Tan Therapy


Tenniscoats – Tan-Tan Therapy


Дуже спокійний альбом від двох сестер з Токіо та їхніх друзів. Вмиротвореність видно із обкладинки альбому – хоча є на платівці трохи місця і смутку. Загалом звучить як дивна східна колискова.

  eblog.tenniscoats.com
  MySpace

Tarwater - Spider Smile


Tarwater - Spider Smile


Двадцять років тому вони грали авангардний панк, а тепер творять красивий мінімалістичний пост-рок. Два німецьких електроннщики – Бернд Йестрам і Роналд Ліппок – електронні інструменти вдало поєднують зі звукими віолончелі та флейти. Й до цього додають вдумливий ненав'язливий вокал і просту лірику.

  myspace.com/morrtarwater

Blonde Redhead – 23


Blonde Redhead – 23


Витончений неспокій, згусток нестримної енергії, драматична лірика й щирий вокал поєдналися у сьомому альбомі ще однієї нью-йоркської інді команди, яку в далекому 1993 році створили японка Казу Макіно та брати-близнята з Італії Амадео і Сімоне Пейс. Майже за 15 років Blonde Redhead нарешті повністю знайшли себе. 23 – найбільш автентичний і чи не найкращий їхній доробок.

  www.blonderedhead23.com

The Good, the Bad and the Queen


The Good, the Bad and the Queen - selftitled


Деймон Албарн, фронтмен Blur та Gorillaz, зібрав новий квартет і записав у своє задоволення альбом під назвою The Good, the Bad and the Queen, що зараз вважається найкращим досягненням у його багатогранній музичній кар 'єрі. Меланхолійний вокал і не менш меланхолійні тексти Албарна (Everyone on the way to heaven… Slowly), а також невтішні думки про сьогоднішній світ задають основний тон цій платівці. І десь там, серед цього потоку апатії ( Drink all day 'cos the country's at war) проступають жваві рок-н -рольні ритми, ніби згадуючи «кульну молодість» (… to a place where we played when We were young on the cool breeze behind the sun). А завершується все бурхливою какофонією жорстких гітар і напористих ударних: так і треба йому, цьому світові ;)

  www.thegoodthebadandthequeen.com

Pj Harvey - White Chalk


Pj Harvey - White Chalk


Восьмий альбом Полі Джин Гарві суттєво відрізняється від попередніх її творінь. Музикантка зробила несподіваний крок, сівши за досі незвіданий для неї інструмент – фортепіано. Зміни відчутні уже з першої пісні, що затягує слухача у витворений Пі Джей приречений внутрішній світ готичного ангела, сповнений сюрреалістичних замальовок та вокальних експериментів.
  www.pjharvey.net

  myspace.com/pjharvey

Tarwater - Spider Smile


Radiohead - In Rainbows


Шанувальники музики одного з найкращих гуртів сучасності чекали на 7-й альбом понад 4 роки. І Radiohead не просто здійснили їхню мрію, реалізувавши подвійну порцію першокласного мистецтва. Виклавши першу частину альбому в Інтернеті й запропонувавши фанам самим вирішити скільки вони хочуть заплатити за нього, гурт із Оксфорду розпочав революцію в музичній індустрії. І хто цього не знає, мабуть, просто не слухає музику й не читає пресу…


Подорож In Rainbows розпочинаємо із вишуканого ритму й меланхолійного настрою у голосі Йорка, якому акомпонує мінімалістична гітара; далі проносимось крізь драйвовий Bodysnatchers, наближаємось до філософської Nude (раніше відомої як Big Ideas), занурюємось в океан, знайдений у чиїхось очах (Weird Fishes/Arpeggi). Після нав'язливої All I need композиції стають спокійнішими, вдумливими. «Come on and let it out» - здуває старий пил Йорк y Jigsaw Falling Into Place. А від останньої на головному диску релізу пісні – Videotape - аж мороз по шкірі йде. Ніби під завісу дня потрапляєш до темного лісу в обійми Мефістофеля.


Сам Том Йорк називає In Rainbows «Класичним альбомом Radiohead».

  myspace.com/morrtarwater

  www.inrainbows.com

Hrsta – Ghosts Will Come And Kiss Our Eyes


Hrsta – Ghosts Will Come And Kiss Our Eyes


У світі пост-року канадців з Godspeed You! Black Emperor можна за значенням порівняти з творцями гурту Pink Floyd для рок-музики. В минулому році симфонічні GY!BE нас релізами не потішили – довелось вдовольнитися релізом від проекта колишнього учасника гурту, Майка Мойя. Hrsta – «просвітлений» з санскриту. Особливий стиль гри Майка на гітарі – інколи зовсім не відчувається, що це струнний інструмент! – ніби показує всі відтінки значення цього слова. Однак у цьому альбомі відтінки радше темні – саме як наприкінці осені. Чудово показує настрій цієї пори фрагмент артворку до платівки.


  www.hrsta.org

  MySpaceHrsta – Ghosts Will Come And Kiss Our Eyes¤ зима ¤ весна ¤ літо ¤ осінь ¤ out of season
12.01.2008
 


РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах