Звуки січня: огляд нових релізів 2013


 

Endless Melancholy - Five Songs

видано: 21 січня 2013
 
Якщо у Вас є будинок поруч із лісом то Ви напевне знаєте, що це таке - вловлювати перші сонячні промені з-за горизонту. Швидше за все, Ви колись вдихали найсвіжіше повітря за легким поривом вітру, просто стоячи собі на ганку. І певно, Вам не раз доводилося віддаватися суму чи меланхолії, просто спостерігаючи за плином часу.
 
Проте якщо Вам (так само як і нам) не пощастило із подібною розкішшю, то не варто впадати у відчай, адже є у нас музика. Візміть ось новий твір Endless Melancholy, який вийшов під назвою Five Songs. В ньому відчувається настрій простої присутності серед рухів природи, серед її повного життя. Навіть якщо зараз січень надворі. Хай там, за вікном, робиться що завгодно, а ось тут, прямо з динаміків розливається спокій, радість та смуток. Саме тут, непомітно для очей, проте цілком помітно для слуху, в повітрі акуратно плететься гармонійне звукове полотно. 
 
І врешті решт, достатньо лише дати П'ятьом Пісням накрити Вас цим полотном, щоб добро наповнило душу.
 


  
 

 
 
 

The Black Heart Rebellion - Har Nevo

видано: 18 січня 2013
 
Цей реліз як велике переселення народів - група, зірвавшись із місця насидженого в попередньому альбомі "Monologue", переходить в нові для себе землі, де вдало осідає у холодних непривітних краях. The Black Heart Rebellion зуміли перетворитися із не зовсім виразної пост-рок/скрімо формації у щось більше, неокреслене такими тугими рамками дефініцій. Сьогодні це щось вихоплене із дикого альпійського лісу, щось із місячної ночі поміж високих кедрів, щось із благодатного безумства, охоплюючого людину, яка опинилася у  високогірних лісах.
 
Вже лише відкриваючий трек Avraham підхоплює слухача в божевільний шаманський танець, запалюючи у свідомості велетенську пожежу, розрізаючи душевні оболонки зсередини. Шалений нестримний голос, агресивна перкусія, потойбічні дзвіночки, і ось дихання вже збивається на нерівне...
 
Не дарма на обкладинці до альбому зображений саме ліс, не дарма на диску є твір Animalsque, і зовсім не просто так виникає підозра, що за інструменти бралися перевертні. Можливо саме тому, щось темне і незворотнє оволодіває духом, змушує забути того себе, якого Ви знали раніше, і перетворює Вас на дикого та самотнього вовка.
 
 

Thisquietarmy - Aftermath Setting Ashes

видано: 30 січня 2013
 
Вартує також відзначити видання самобутнього музиканта з Канади Еріка Куеча (Eric Quach), який крізь призму ідеї Thisquietarmy творить надзвичайні музики. Його новий реліз містить перевидання альбому Aftermath (2010), плюс новий екстендед плей під назвою Setting Ashes. В якійсь мірі цей ЕР є кодою до вищевказаного альбому, адже матеріал із диску вперше був "розказаний" у формі імпровізацій, під час живих виступів в році так 2009-ому. Ерік вважає ці два твори невід'ємним цілим, тому в січні 2013 року вони вийшли в якості нового релізу на знаковому лейблі Denovali (Німеччина).
 
Новий матеріал, представлений на ЕР, складається із двох широких і тривалих видінь, кожному з яких виділено трохи більше десяти хвилин. Цього часу якраз вистачає, щоб сповна відчути холод та глибину сну землі, яка пригорнулася снігом на зиму. Цих хвилин якраз достатньо, щоб не замерзнути і не втратити контроль над своїми рухами та свідомістю. Наче два поля постають перед твоїм зором, над головою видно низьке сіре небо, десь на горизонті тягнуться темні стрічки лісів, а дух у грудях живий водночас тут і зараз, а разом з тим усюди і взагалі він і є увесь великий і  чистий простір...

  

Підготував: Артем Куз

07.02.2013
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах