SPEAKER FESTIVAL 2015


23 – 26 квітня в арт-просторі Mezzanine відбудеться фестиваль української незалежної музики Speaker Festival.
 
Більше ніж за рік власного існування, арт-простір Mezzanine встиг стати помітною точкою в маршрутах київської публіки, відомою як місце для друзів. Місце, в якому дружба починається і де вона дарує свої плоди. Численними плодами дружньої співпраці була і є насичена історія подій, що яскраво підкреслила культурне життя столиці.
 
Тисячі людей встигли побувати на різнокаліберних домашніх вечірках під самим дахом колишньої стрічкоткацької фабрики. Почути та побачити зі сцени художників, музикантів, культуртреґерів, беручи участь в різноманітних дискусіях. Переглянути фільми про улюблених музикантів у регулярному кіноклубі. Але головним чином, Mezzanine зарекомендував себе потужним концертним майданчиком із чудовим звуком, що став трампліном для молодої української музики. А також фестивальною платформою, що уміщувала в собі ряд оригінальних музичних проектів експериметального штибу із різних куточків Європи.
 
Grisly Faye у стінах MEZZANINE, 18/10/2014
 
Протягом останніх квітневих вихідних Mezzanine об’єднує друзів-музикантів для спільної справи. Наприкінці минулого року через технічну прикрість зі звуком, можливість влаштовувати живі концерти значно подорожчала. Проявивши солідарність, строкатий перелік артистів зголосився виступити на фестивалі заради відновлення балансу та на підтримку звукової справедливості. Серед них Endless Melancholy, Grisly Faye, MAiAK, iamyou, Panivalkova, Quarkmonk, MaMa Diaspora Sound System, r.roo, Dubmasta Selecta і Boochyaman та багато інших.
 

 
Відкриється фестиваль у четвер, 23 квітня, концертом ембієнтної неокласичної музики. Один із основних гостей вечора - Endless Melancholy (познайомитись із ним ближче можна у інтерв'ю, що вийшло на AZH минулої осені) та Light Dreams.
  


 

Endless Melancholy свою музичну діяльність розпочав у листопаді 2011 року. Проект був створений, щоб висловити пристрасть і любов до мінімалізму фортепіано і ембієнту. Стилістично музика Endless Melancholy продовжує артикулювати себе у полі неокласичної мінімалістичної композиції. Однак певним чином, вона приховує потенціал пост-рокових настроїв та ширших стилістичних горизонтів, ніби прив‘язаних до ритмічного малюнка і залишає недомовки. Певно ця недосказаність і підкреслює цінність простих мелодій, навколо котрих розвивається звук.
 

 

Light Dreams - київський електронний indie-проект. Основний напрямок - Electronica / Downtempo. Підмішуючи в свої композиції елементи acid-jazz'a, idm'a і ambient 'a, музиканти донині продовжують експериментувати зі звуком.
   
 
Вечір п'ятниці 24 квітня проведемо в основному у дівчачому товаристві.
 
Panivalkova - яскраве й іронічне дівоче тріо, що співає українською, англійською, французькою, іноді навіть іспанською, а наживо підкріплює це танцями, посмішками, нескінченним шармом та безпосередністю. Крім основних інструментів (клавіші, укулеле, барабани) в музиці цієї групи зустрічаються і незвичні для українського слухача речі: гуіро, кастаньєти, вібраслеп, kazoo і техніка майстерної гри на ключах.
 

 
Ніжна електроніка на свіжому повітрі від GRISLY FAYE:
 

  
Grisly Faye – українсько-польський електронний гурт, заснований Маргаритою Кулічовою (Київ) та Войчехом Шупеляком (Варшава) весною 2014-го. Музика Grisly Faye – це ніби саундтрек до життя чарівних лісових істот або сон під товщею цифрового моря. Вона така ж ефемерна, трепетна і ніжна, ледь вловима. Шум вітру, шелест листя у сонному лісі, дзвін води у гірських річках, потріскування гілляччя у багатті, стукіт каміння – своєрідний filed recording, який змішується, переплітається, розчиняється в електронних, мерехтливих звуках семплера.
 
Суміш тріп-хопу і дабстепу від Zelmershead (live in MEZZANINE):
 

  
Zelmershead – електронний дует, пройнятий брістольським атмосферним звучанням нової хвилі. Музика, котру вони створюють, меланхолійно-романтична та примарно-бентежна водночас. Трішки хаотичний перегук соковитих драм-машин вибуховою силою проникають до слуху, поки тонкий жіночий голос проривається крізь ефемерне нашарування електронних хвиль.  
 
Ніч п’ятниці на Speaker Festival наповниться духом екзотичних танців і різнобарвної поліритмії. Вдродовж свого існування, Mezzanine мав за друзів не лише живих артистів, але й селекторів та діджеїв. Під їхнім чітким керівництвом наш звуковий експрес мандруватиме островами дабу та реґґей,  лісами й рівнинами афробіту та kwaito, а також узбережжями кумбії. У ролі машиністів Mitri, Dubmasta, Boochyaman та спеціальні гості – Mama Diaspora Sound System

Dubmasta - творче псевдо київського продюсера, музиканта та діджея Сергія Дубровського, невтомного ентузіаста і пропагандиста екзотичної танцювальної музики, що стоїть за експериментальним леблом SKP Records. На SPEAKER FESTIVAL Dubmasta виступить з двома нічними програмами різного характеру. П'ятничної ночі він постане в звичному образі селектора в рамках SPEAKER EXPRESS із відбірним міксом з дабу, реґґей, афробіту та ґлобал бас. В суботу, поряд з іншими продюсерами експериментальної електроніки, він представить свій свіжий альбом, який зокрема записувався в Південно-Африканській Республіці та часом визначається автором як zombiewave.

 

 
Субота, як і п'ятниця, у MEZZANINE розділиться на дві великі музичні частини. Після трьох гітарних рок-концертів настане довга ніч електронної експериментальної музики. 
 
Відкриватиме вечір суботи гурт Black Balloon - одні із небагатьох артистів фестивалю, що в MEZZANINE виступатимуть вперше. 

Black Balloon - гурт, що вже встиг набути концертної слави на столичній сцені. Квартет грає гарно збалансований інді-поп, гармонічно поєднаний в двох версіях - акустичній та електричній. Їхній підхід до справи відрізняється легкістю та м'якістю, але не позбавлений хвилюючої ліричності, якою оперує вокалістка Tia Horrel. 
 

IAMYOU (live in MEZZANINE)

 
iamyou - київський квінтет, який для опису власного звуку уникає стійких жанрових маркерів, просто іменуючи себе музичним гуртом. Стилістично творчість iamyou знаходиться на ефемерній межі індітроніки та чуттєвої гітарної альтернативи. Серед можливих, хоч і далеких аналогів можна згадати норвезький гурт Bel Canto, що асоціювався з ефірним звучанням лондонського лейблу 4AD. Під час виступів iamyou, увага аудиторії найбільшим чином зосереджена на його фронтвумен - Марті Ковальчук, чиї вокальні здібності та артистична харизма надовго залишаються в пам'яті. Варто зауважити, що нещодавно Марта, в якості учасниці струнного квінтету, акомпаніювала гуртові 5 Vymir в рамках великого сольного концерту останніх.

Одні з основних гостей вечора та друзі MEZZANINE - інді-гурт MAiAK
 

 
MAiAK - одне з найбільш перспективних сьогодні імен в авангарді незалежної української сцени. Добре відомі столичним слухачам, хлопці продовжуть підкорювати з кожним разом все більші локації власною оригінальною сумішшю драматичної гітарної альтернативи та атмосферних електронних саундскейпів. Доречі, найсвіжіша відеоробота гурту частоково знімалася в нашому просторі.

Далі вечір плавно перетече в таку звичну для MEZZANINE ніч експериментальної музики. 
r.roo, Quarkmonk, Dubmasta, Mokri Dereva, Konakov, Polygrim відпустять слухача тільки з першими променями сонця. 

Андрій Ругару, більш відомий як r.roo - один з найяскравіших представників IDM в столиці. Мовчазний артист користується загадковою репутацією, втім число його публіки постійно росте, часто за межами батьківщини. В Mezzanine r.roo грав, напевно, рекордну кількість разів - в районі п'яти. Цього місяця вийшов його свіжий LP - deviation, що традиційно змусить слухача потонути в химерних лабіринтах звукових головоломок.

 
Quarkmonk - проект талановитого Антона Дегтярьова, відомого синтезом техно, ембієнтних ландшафтів та експериментаьної танцювальної електроніки. Дивним чином, проміж безперечно урбаністичного пейзажу музики Quarkmonk проглядаються регіональні мотиви рідного для артиста Закарпаття - найбільш різнобарвного та поліетнічного українського краю.
 

СЛУХАТИ SPEAKER СЕМПЛЕР:

 


 

 

КВИТКИ: передпродаж - від 65 до 200 грн.
придбати квитки можна за лінком:
http://2event.com/events/277943


16.04.2015
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах