Бюджетний відрив на Сігеті!


Sziget
Літо потихеньку минає. Якщо ще вчора здавалося, що маєш купу часу, то сьогодні розумієш, що закінчується другий місяць літа, а ти й досі не втамував жагу до хорошого відпочинку. Море? Ви помилилися сайтом, у нас це за відпочинок не вважається. :) Але куди б поїхати, зважаючи на візові проблеми і обмежений бюджет? Спробуймо бюджетно відірватися на Сігеті, одному з найбільших і найдовших фестивалів у Європі бла-бла-бла, ну і самі знаєте, що це таке, а якщо ні, то гугл вам в допомогу. Ми ж перейдемо до суті.

Квиток на фестиваль наразі коштує 180 євро. Придбати його можна на сайті фестивалю, для чого вам знадобиться картка, якою можна розплатитися в інтернеті. Можливо, ви або ваші друзі вже отримуєте кайф від володіння «електронним гаманцем», якщо ж ні, то пропоную вам чимдуж бігти до найближчого банку, бо ви відстаєте від прогресу! Квитки також можна купити в деяких турагенствах або навіть виграти у конкурсі. Тут все залежить від вашого світосприйняття, але я рекомендую дослухатися порад АЖ та не морочити собі голову. :)

Вартість квитка є досить великою, але отримавши його вам фактично вже нічого не знадобиться, адже з ним ви зможете не лише зайти на фестивальний острів, але й жити там! Так що не забудьте захопити з собою всі необхідні атрибути туриста: намет, каремат, спальник та газовий балон! Вночі буває холодно, а заради економії їжу можна готувати самостійно, кооперуючись з друзями. Звичайно, весь час навколо вас відбуватиметься поїдання фастфуду і заливання дорогим пивом, але зрештою є і духовна їжа. До речі, харчуватися можна взагалі безкоштовно і без жодних зусиль, відвідуючи палатку кришнаїтів! Якщо ж захочеться чогось більшого, то вам пряма дорога у "Ашан" на наступній зупинці електрички HEV на північ.

Для пересування міським транспортом можна придбати спеціальний проїзний для гостей фестивалю, що коштуватиме дешевше окремих квитків, якщо ви багато гулятимете містом. А Будапешт місто надзвичайно цікаве і красиве, тому АЖ радить вам не засиджуватися на острові зранку, коли там відбувається небагато цікавого, а більшість народу відсипається.

Після купівлі квитка роздруковуйте його на принтері і мерщій несіть до угорського консульства, адже часу обмаль! Не забудьте захопите діючий закордонний паспорт, пару фоток і 35 євро для оплати консульського збору. Мадяри люблять туристів, а особливо гостів Сігету, то ж без вагань поставлять вам жадану печатку у паспорт. Звичайно, отримати візу не так вже й легко, але ця тема настільки неосяжна, що в рамках цієї статті її краще не торкатися. Натомість, АЖ рекомендує ЖЖ спільноту easyvisa.

Хоча й офіційно фестиваль триває з 12 до 17 серпня, цьогоріч планується традиційний нульовий день, а також нетрадиційний мінус перший день. Причини цього не відомі, але щоб скрізь встигнути, виїжджати вам потрібно в неділю 9-ого серпня удень. Сідайте на поїзд 099К на Київ-Пасажирському і насолоджуйтесь пейзажами рідної Батьківщини! Плацкартний квиток обійдеться вам у 197,26 грн. в обидва боки, за купейний віддасте на сто гривень дорожче: 299,36 грн. в обидві сторони. Виходьте на станції Чоп і купляйте квитка на пряму електричку до Будапешту в сусідньому будинку вокзалу. Історично так склалося, що Чоп має два величезних вокзали, жоден з яких зараз не використовується у повному об'ємі. Поки чекатимете на електричку, попросіть когось із місцевих розказати вам про часи, коли ці вокзали були переповненні людьми. До речі, електричка вам обійдеться у 351,46 грн. в обидві сторони. Сідайте і насолоджуйтесь пейзажами Угорщини: у мадярів дуже розвинені і красиві села.

Після приїзду на вокзал Нюґаті, вам залишиться лише добратися до острова Обудай, обміняти свого квитка на браслет-перепустку, вибрати кльове місце для намету в кемпінговому містечку та поринути у атмосферу свята, що триватиме цілий тиждень. АЖ не даватиме вам порад щодо планування свого відпочинку, а натомість спрямує на офіційний, україномовний та неофіційний сайти фестивалю, де ви зможете знайти всі подробиці, що не згадані в статті.

Sziget

Як бачите, непогано відтягнутися за 3500-4000 гривень – цілком реально, отож до справи!

Також дивіться: Літні фестивалі Європи

Підготував: Сергій Каук
22.07.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах