"Зараз я намагаюся не писати автобіографічну музику" - інтерв'ю з Томом Моррісом (Her Name is Calla)


Лідер, вокаліст і засновник британського гурту Her Name is Calla (experimental/dark-core/post-rock/music-noir), Том Морріс 14 і 15 вересня виступить у Києві та Львові зі своїм сольним проектом - T.E.Morris. Чим його соло-проект відрізняється від музики, яку вони пишуть разом із Her Name is Calla ви зможете дізнатись в нашому інтерв'ю. Том також розповів про джерела натхнення, підхід до роботи з арт-ворками, улюблені фільми та про те, що його тягне в Україну. 

 
AZH: Над чим зараз ви, Her Name is Calla працюєте: готуєтеся до туру, проводячи репетиції чи відпочиваєте? Як справи з новим альбомом? Ви задоволені реакцією публіки?
 
Том Морріс: Відпочинок? Ні, насправді ні. Іноді здається, що нічого не відбувається, але ми весь час над чимось працюємо. Том (Кора) займається розробкою програм для Ipad і викладає в університеті. Майк зараз працює на повний робочий день в офісі, Софі доглядає за мамою, а також веде бізнес на Ebay, продає товари ручної роботи. Адам і я багато часу граємо сольно і записуємо музику, яка дуже відрізняється від HNIC. Адам працює над цим все більше і задумується про турне. Я був у своєму сольному турі кілька разів і видав чимало EP. Тепер займаюся створенням власного лейблу і просто видаю матеріали/гастролюю увесь час.
 
Зараз ми працюємо над новим альбомом Her Name is Calla. Я думаю, він вийде в першому кварталі наступного року. Як на мене, фідбек щодо попереднього альбому був величезний. У нас є велика фан-база, вони віддані нам зараз і завжди такими були. Я може б і продовжував розповідати про продажі і скачування та розповсюдження для ширшої аудиторії, але тільки що розпив пляшку хорошого вина і тому у мене хороший настрій. Ха-ха!
 
Ми сподіваємося зробити кілька великих турів в новому році, як із соло-проектами так і довші тури разом із Her Name is Calla. Ми дійсно хочемо відвідувати більше країн.
 
AZH: Як і музика, мені дуже подобаються артворки до альбомів. Хто їх робить? Чи вважаєте ви, що хороший артворк повинен бути неодмінною складовою релізу?
 
Ми доклали багато зусиль до загального звучання наших записів, тому гадаємо, що артворки мають відбиратись так само  ретельно. Нам пощастило мати кілька дуже талановитих друзів, які вміють дуже добре малювати і фотографувати. 
Деякі релізи виконувалися з різними умовами і художниками, але The Quiet Lamb стало тим, над чим працювало декілька митців. Люди з усього світу. Ми запитали чи цікава комусь співпраця, і багато людей зв'язалися з нами. У свою чергу ми вибрали художника для кожного треку на альбомі і попросили його інтерпретувати ту пісню. Гадаємо, що у нас вийшов альбом із дійсно чудовими і різноплановими артворками.
  
Her Name is Calla
 


   
AZH: Her Name is Calla заявлені як одні з учасників Denowali Festival? Розкажи трохи про цей фестиваль. 

 
Ух! Ну це буде здорово. Вам дійсно потрібно поспілкуватися з Denovali Records про це, оскільки вони є майстрами у справі з концертами. Але перелік учасників зводить з розуму! Софі і я зупинимося там на цілих три дні. Я сподіваюся долучитися до організації малої сцени, де будуть якісь акустичні та невеликі ембієнт сети і, можливо, відео і музичні фільми, майстеркласи і подібне. У минулому році була чудова їжа. Мені дуже сподобалося, готували наші товариші по лейблу Kodiak.
 
AZH: Чи плануєш ти там виступати із сольним проектом?
 
Ага. Може декілька невеликих моїх сетів або ще з кимось на підтримці. Побачимо, як воно буде.
 
AZH: Чи можеш провести паралелі між HNIC і своїм сольним проектом?
 
Гадаю, написання пісень і текстів однаково народжуються всередині мене. Але думаю, що загальне звучання дуже відрізняється. У HNIC ми можемо експерементувати з нашим звуком і відходити по звучанню так далеко, як захочемо. У моїй власній музиці я спеціально вибрав підхід із зануренням у музику; хочу мати побільше простору в піснях. Принаймні, до пори до часу...
 

 
 
AZH:  Як би ти описав свою музику для людей, які її раніше не чули?

Я думаю, що в піснях присутні елементи фольку. В ідеалі я просто попросив би людей самим прийти на концерт чи послухали кілька пісень. Аудиторія зазвичай досить швидко формує свою думку, - подобається їм щось чи ні. Я навіть не знаю, що можна ще зробити, поки я щасливий, що маю аудиторію по всьому світу, що люди хочуть почути пісні, які я пишу для Her Name is Calla або просто для себе. Мої сольні записи дуже прості, рідко коли використовую якісь накладання. Просто гітара і вокал.
 

 


 
AZH:  Що впливає на тебе? Твої джерела натхнення?
 
Ох, мм... Я думаю, мушу казати, що це мій пройдений досвід. Я вважаю, що більше пишу про минуле, оскільки у мене був час, щоб зупинитися на деяких речах і, можливо, краще їх зрозуміти. 
Але зараз я намагаюся не писати автобіографічну музику; краще про майбутнє тощо. Я інколи роблю спроби, але мені зазвичай важко писати про те, що відбувається зараз. Може через те, що я надто близько до дому, або тому, що не надто добре розумію поточні події чи повсякденне життя. У мене не дуже таке виходить. Мені легко заплутатись. Я намагаюся менше зазирати всередину себе, адже виходить, що подібне не дуже добре закінчується.
 
AZH: Може любиш кіно? Бачив фільм "Меланхолія" Ларса фон Трієра?
 
Так, я люблю його фільми, але ще не бачив цього. Йдеться про кінець світу, чи не так?
 
AZH: Так, це про двох сестер і їхні останні дні перед кінцем світу. Тобі обов'язково потрібно побачити!
 
Я великий шанувальник кіно. Моя дівчина і я дивимось по декілька штук в тиждень, і  ще більше двлюся сам. В основному науково-фантастичні і фільми жахів. Також багато вестернів теж. Я дуже люблю фільми Клінта Іствуда. Unforgiven - однин з моїх фаворитів усіх часів. Бачили коли-небудь Fearless з Джефом Бріжесом? Боже. Дивовижно.
 
AZH: Я не особливо захоплюсь американським кіно... так я люблю таких режисерів, як Джим Джармуш, Даррен Аронофскі, Вуді Аллен, Шон Пенн... останній фільм  Теренса Маліка досить класний... але я ще не бачив "Безстрашного", тому найближчим часом перегляну. Обіцяю!

І насамкінець, розкажи, що ти знаєш про Україну і чи бував тут раніше?

 
Ні, я тут не був ніколи. Я дійсно з нетерпінням чекаю цього. Моя дівчина Оля - українка. Вона буде наглядати за мною протягом тижня моїх відвідин. Я був би абсолютно безпорадним без неї. Вона долучилася до мого останнього туру на п'ять-шість днів. Вона ніби мій тур-менеджер. Не соромтеся замінити слово "тур-менеджер" на "няньку", оскільки без неї мені було б кепсько. Вона буде слідкувати чи я поїв і чи сяду на потрібний поїзд та дістанусь на концерт вчасно. Ха!
 
розмовляв: Тарас Хімчак
фото: Gоsіа Lеwаndоwskа
 
 
 

31.08.2011
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах