Позитивна сторона песимізму


 

The Best Pessimist – інструментальний проект молодого українського музиканта Сергія з Одеси. Впродовж трьох років він випустив два альбоми. Останній, під назвою To Whom It May Concern, вийшов зовсім нещодавно і розповсюджується безкоштовно. У записах The Best Pessimist відчувається вплив вже згадуваних нами американців The American Dollar, і автор цього не заперечує. 
 
AZH: Насамперед, розкажи про себе.
Мене звати Сергiй Луньов Олександрович, менi 20 рокiв. Я народився у рiдному мiстi Одеса, дуже поважаю та люблю його. Зараз закiнчую навчання у Мiжнародному гуманiтарному унiверситетi, спецiальність "комп’ютерні системи". 
 
AZH: Коли в тебе виникла ідея стати музикантом?
З самого дитинства я захоплювався музикою, рiзною музикою... Завжди шукав для себе щось нове та цiкаве у цьому свiтi. Згодом мої музичнi смаки змiнювалися так само, як i я. Поступово починав вiдокремлювати для себе щось дуже близьке у музичному планi. Але все це далеко не кiнець моїм пізнанням. У свiтi музики дуже багато, пiдкреслюю, дуже багато рiзних талановитих гуртiв, проектiв та виконавцiв, якi мають право бути почутими. Напевно, неможливо переслухати всi гурти нашої планети, але я буду цього прагнути :). Що стосується мого бажання стати музикантом... Насправдi з дитинства я думав про це, але нiколи не робив щось для того, щоб досягти своєї мрiї. А ця мрiя всього-на-всього полягає у тому, щоб зробити мiй особистий внесок у свiтову музичну культуру. У 16 рокiв я вперше спробував себе у складi мого першого гурту як барабанщик. Час минав i я здобував якийсь музичний досвiд. З того часу я встиг побувати у багатьох гуртах, ми їздили по рiзних містах країни з концертами. Зараз я роблю музику такою, якою бачу iї особисто я, яку, на мiй погляд, не робить хтось iнший. Моя музика дуже близько переплітається з моїм життям, тому для мене це дiйсно справа власної душi.
 
AZH: Вічне питання про назви гуртів.. Розкажи й ти, чому ти вибрав ім’я The Best Pessimist?
Це насправдi дуже цiкаве питання... З цією назвою пов'язується один випадок з мого поки не такого довгого життя. В той момент, коли я вирiшив зайнятися цим сольним проектом, не всi мої справи були вдалими. Мені здавалося, що багато рiзних проблем були причиною мого поганого настрою.
 
AZH: Опиши місце, де ти працюєш над створенням музики. Чи достатньо для цього підходить місто Одеса. Що надихає більше: люди, якісь окремі місця чи море?
Саме мiсце, де я записую всю свою музику, - це мiй рiдний дiм. Зараз я маю усi необхiднi засоби та iнструменти для того, щоб займатися музикою вдома, його можна назвати моєю особистою домашньою студiєю звукозапису. Що стосується натхнення для створення музики, це мабуть, майже все, що трапляється навколо мене, а саме, люди, які мене оточують.
 
AZH: Зараз з’явилося багато музикантів-одинаків, які створюють музику самотужки. Розкажи в чому тут секрет? Чи існують якість недоліки такої творчості?
Ніяких секретiв у цьому немає :-). Я можу сказати, що, як на мене, на сьогодні справдi дуже важко знайти людей для виконання музики, яку я створюю. Я намагався відшукати людей для створення повноцiнного гурту The Best Pessimist, але всi спроби завершувалися невдачами. I через це я вирiшив займатися музикою самостiйно. Що стосується недолiків, то особисто я їх не бачу. Музика така, яка вона є у моїй головi i нiчого не заважає її icнуванню.
 
AZH: Що ти хотів би вдосконалювати у своєму проекті The Best Pessimist?
Безперечно, час минає та поступово я вдосконалюю технiку виконання своїх пiсень, а також рiвень створення та написання музики. Особливо зараз я роблю наголос саме на технiці гри на рiзних iнструментах, щоб мої наступні композицiї набували різноманітності.
 
AZH: 23 квітня в Одесі відбувся концерт, де виступав і ти. Розкажи скільки разів ти вже грав на сцені і наскільки складно впоратись самотужки з музичними інструментами live?
Так, 23квітня цього року вiдбувся мiй перший виступ. Нарештi я виконував свою музику наживу. Спецiально для живого виступу я набрав трьох сесiйних музикантiв, а саме: ритм-секцiя (бас-гiтарист та барабанщик) і ще один гiтарист. Одразу можу сказати, що дуже важко було організувати хорошу пiдготовку до концерту. Всi питання та рiшення треба було
приймати самому. Але все ж таки всі музиканти дуже гiдно виконали свою роль. На концертi лунали композицiї з усiх моїх трьох альбомiв...

Треклiст був таким:
1 – Forgive Me
2 – Dreamless
3 – Feeling That We Have Lost
4 – Walking With Happiness
5 – You
6 – I
7 – Past Comes Tomorrow
8 – Inner Sense

Одразу пiсля концерту органiзатори запросили мене виступити ще раз, так як їм дуже сподобалось. Отже, 15 травня  вiдбувся мiй другий концерт, взагалi так склалось, що це був мiй сольний виступ протягом однієї години. Програма складалася з 13 композицiй, остання з котрих ввiйде у мiй наступний альбом "Two Against All", над яким я зараз працюю.

А 30 травня мене запросили на концерт в якостi саппорту київського гурту "Надто Сонна (2sleepy)" - зараз ретельно готуємося до цього виступу, сподiваюсь цей концерт запам'ятаєтся менi надовго в хорошому сенсі цього вислову."

 
AZH: Скажи декілька слів про своїх улюблених музикантів, які вплинули на твою творчість.
Я переслухав багато рiзних колективiв такого жанру, як пост-рок, але видiлив для себе декiлька особливих гуртiв, якi насправдi значно вплинули на мою творчiсть. Першi у цьому списку – The American Dollar. Як на мене, це насправді самий геніальний гурт з двох осiб, якi вмiють своєю музикою передавати майже все, що може відчувати будь-яка людина нашої планети. Наступний виконавець French Teen Idol – дуже талановитий музикант, який робить те, що є справжньою музикою з людською душею, я дуже поважаю його творчість. Та останні, це The Calm Blue Sea – прекрасний колектив, слухаю з великим задоволенням кожну їхню композицiю. Усiм, хто не знає про творчiсть цих гуртiв обов’язково раджу ознайомитись.
 
AZH: Що ти можеш сказати про стан експериментальної музики (post-rock, ambient, shoegaze etc) в нашій країні, які гурти можеш згадати і, можливо, з кимось хотів би співпрацювати чи виступити на одній сцені?
У нашiй країні я знаю всього декiлька гуртiв таких жанрiв, як post-rock та ambient: Krobak, вечность.слушать.ветер, 940811, Short Hair Ideals та Heinali. Я впевнений, що подібних виконавцiв набагато бiльше по всiй територiї нашої країни, але вони невiдомi менi, що дуже прикро.
 
AZH: Ти маєш два альбоми і один ЕР. Всі вони розповсюджуються безкоштовно. Чому ти вибрав саме такий спосіб популяризації своєї музики? Чи плануєш надалі свої альбоми випускати на лейблах?
Я справдi вiдкрито та безкоштовно розповсюджую свою музику за власним бажанням. Причина дуже проста – я просто хочу, щоб люди слухали мене без всіляких перешкод, таким чином хотів би бути трохи ближче до людей. Щодо спiвпрацi з лейблами, то якщо моя музика зацiкавить когось з видавцiв, я був би радий попрацювати разом з ними. До речi, нещодавно я розпочав роботу над новим матерiалом. Сподiваюсь, справи будуть йти краще і незабаром свiт побачить мiй наступний релiз. 
Ігор Колтун

22.05.2010
 


Коментарі: 1

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах