Three Legged Wooden Cossack with Black Decoy


14 лютого спільними зусиллями лейблів  ~taqueOT (Дніпропетровськ, taqueot.blogspot.com) та Kids can't dance (Самара, vk.com/kids_cant_dance) з’явився на світ новий лейбл Three Legged Wooden Cossack with Black Decoy. Це дуже цікавий і незвичний художній проект, по-перше тим, що над ним працюють люди, які займаються абсолютно протилежними стилями музики ~taqueOT – це wired електорніка, електроакустика та інша експериментальна музика, тоді як Kids can’t dance – це хардккор, пост-метал та скрімо – а те, що вони збираються видавати разом навіть важко уявити. По-друге, це надзвичайно якісне художнє ручне оформлення релізів – кожний екземпляр унікальний. І по-третє, основною «сюжетною лінією» лейблу стане містика.
 
Я зв’язався з хлопцями по скайпу, і ми трохи про все це поговорили. Крім того, кожен склав невеличкі подкасти для того, щоб трохи яскравіше уявити  про що взагалі йде мова і з чим ви маєте справу. Тож приємного прослуховування та читання.
 
 
 
  


 
  
AZH: Ну що, хлопці, розкажіть мені про ваш новий лейбл: хто, звідки, навіщо?
 
Коля (Kids can't dance): Давай ти, Артеме, спочатку.
 
Артем (~taqueOT): Поєднав прекрасне з прекрасним. У мене була ідея зробити ще щось,
крім існуючого лейбла. Не думав, що це знову буде лейбл, просто не знав. Зараз навіть не назву той день або момент, коли в голову прийшло це зробити.
 
Думки були різні: що в Україні і Росії немає лейблів, яких могли б знати по всьому світі. У нас немає жодних потужних штук, які могли цікавити народ. Всі хороші речі люди роблять вдома дрібним накладом для друзів.
Для мене особисто - це можливість розвиватися, адже поставили ми досить жорсткі рамки для лейблу. Щоб не розпливатися і не розриватися на хвилях ейфорії від щойно створеного. 
У мене і у Колі є лейбли, ми розуміємо, що це таке. Собачку вже з'їли. 
Хоча це я жартома, Коля не з'їв би собаку.
 
Ага - тобто хочете вийти більше в маси?
 
Артем: ні в якому разі, ми просто хочемо видавати якісну музику, до якої просто руки не доходять в інших, вони беруть тільки масові колективи, а ще більша помилка - займаються тільки локальними колективами.
  
   
Коля: кілька років тому, коли почав цікавитися різним панк-роком, почав купувати дуже багато дисків і зрідка вініл. Мене тішило, що ці диски були випущені мінімальними тиражами і зроблені практично вручну. І хоча в більшості випадків це були звичайні cd-r, але це було цікавим підходом і тим, що "тепло рук" зберігається. Тоді з'явилася ідея створити свій лейбл і допомогти друзям випустити свою музику. Так з'явився лейбл Kids can’t dance. Приблизно тоді я побачив перші релізи Артема. Вабило те, що це теж "тепло рук" та на якісно інший рівень. Коли саме почали спілкуватися - не пам'ятаю, хоча можна подивитися листування. Ну і почалося спілкування, обмін музикою. Але оскільки любимо дуже багато різної музики - вирішили зробити цільовий лейбл, спрямований на містику.
Та й Артем допомагав мені часто, і до сих пір допомагає в оформленні релізів Kids can’t dance (а собаку не їв точно:)).
 
Артем: при чому містика ця не дуже відчутна, для Колі містика у своєму, для мене - в іншому. Це дає здоровий контраст. Для мене, до речі, простіше вдвох вирішувати, що піде в тираж.
 
Коля: ну, по-моєму, це чудово, що в тебе є своя містика, у мене своя: пов’язувати, робити дуже добре разом. Напевно ми обидва взялися за лейбл, тому що зараз тиша просто на фронті "тонн крутого музла"
  
Артем: щось таке і готуємо зараз: новий реліз Едварда Сола. Ед зацікавився лейблом відразу, тим більше, що він вже й раніше чув від мене про мої ідеї. Ще коли я тільки роздумував, куди рухатись. Так от, у нього новий проект - Shit FM. Це буде спліт з самарським музикантом - APPROX 1500.
 
  
  
Коля: Approx 1500 – це проект мого товариша Дмитра. Хлопець сидить вдома, слухає море різної музики, а записує в кватирку, як за вікном будинки руйнують.
 
Артем: ...знатний сладж виходить, хочу сказати.
 
Коля: Я вже випускав його записи на своєму лейблі. Там щось близько 33 штук було, не пам'ятаю точно скільки. Багато хто це музикою зовсім не вважають. Але, як для мене, він дуже круті речі робить. Ну і 33-х штук з головою вистачило всім охочим.
  
 
  
Артем: не думаю, що буде видання якихось нових дружніх колективів, хоча б відсотків на 50. Якщо щось зовсім хороше трапиться - чому не зробити, лінію тримати необхідно, а просто оформити реліз - що Коля, що я - може і без підписки артиста на видання.
 
У мене ось такі думки з'являються, коли чую нові лейбли, проекти: музики стає все більше і більше, лейблів теж - все дробиться до нескінченності - людина в підсумку може сфокусутись на незначній частині. Кожен грає в якійсь групі, чи робить музику сам – потім, таким же чином, її видають, коротше, все дробиться до нескінченності.
 
Коля: А я люблю друзям скласти диск з улюбленою музикою в одному екземплярі.
Як на мене, чудово, коли музики стає більше і вона доступна. Єдине, що важко вишукувати в такому обсязі те, що є цінним саме тобі і грошей не завжди вистачає, щоб купити і підтримати музикантів, які тобі подобаються.
А щодо релізів, приємно, що є музиканти, що займаються музикою заради музики. Ось з такими приємно мати справу!
 
А хто у вас буде працювати над оформленням?
 
Артем: Зараз всі солідарно. Коля робить одну частину, для якої у мене немає ні інструменту, ні часу, мені ж дістається інша.
 
  
  

 

Коля: до речі, у нас з тобою одне, по-моєму, з небагатьох спільних російсько-українських виробництв - дружба народів :)
 
Артем: воно одне, Коля!
 
Я знаю, що старт лейбла намічений на 14 лютого – зізнайтеся, це комусь подарунок?
 
Артем: Подарунки я іноді робив в релізах, два рази, на моїй пам'яті.  Хто ж перший запитає в яких?!
 
Коля: в яких?
 
Артем: Обидва випадки в релізах Solar Ocean.
 
Я знаю - це фотографії!
 
Артем: Не вгадав. У дівчини з обкладинки релізу Solar Ocean - The Stars That Shine In The Depths улюблене число 27. Така кількість копій цього альбому.
А в Solar Ocean - Twilight October все ще простіше - коли касету вийняти з коробки відкривається напис під нею - то теж подарунок. http://www.discogs.com/viewimages?release=3182983
 
Коля: так, крута касета. Шкода, що так мало їх.
 
Як поширюєте свої записи, з ким дружите?
 
Коля: я з Артемом дружу:)
 
Артем: а я з Колею.
 
Коля: а взагалі випускали два спільних релізи з Ромою delicious music, який з Нижнього Новгорода. Жаль, що зараз практично не спілкуємося. Рома, привіт:)
 
Артем: У мене теж був реліз Роми, як артиста. Один з перших на ~ taqueOT.
 
Коля: конвертик з маленьким диском випускав разом з Самарським ортодоксальним вуличним явищем MxCx. Лідер цієї формації пише оповідання, музичку, теги на вулиці і взагалі досить незвичний пасажир. Зараз він в армії. Його трек буде в підкасті. Великий Юс. Кузьма, ми тебе чекаємо:).
А поширюю, крім пошти, ще на концертах. Ну й іноді місцеві хлопці в дістро замовляють. Вані з Саратова особливий привіт.
  

  
Зараз от багато на касетках видаєте . Як думаєте, довго ще протримається любов до цього формату?
 
Артем: Ми, до речі, збираємось робити ще більш божевільні вчинки, ніж видання на касетах. Це видання VHS, Lathe Cut і Reel-To-Reel. Та й касети не прості - а scrap. Тобто, повний секонд хенд з коломийками, або ще якоюсь попсою, а ми записуємо матеріал поверх них.
 
Коля: ще я сподіваюся, що ми коли-небудь розродимося сімкою, може удвох нам буде простіше мріяти.
 
Я так розумію, це скоріше фетишизм і любов до минулої епохи, а не просто видавнича діяльність.
 
Артем: Видавнича діяльність в повній мірі! Це ж зовсім інший звук. Тим більше зараз це так далеко йде. Я ж іще пам'ятаю всі ці вуличні студії звукозапису. Касет просто тонни.
І  цей розтягнутий звук на уроках в плеєрі, коли батарейка сідає
 
Коля: ну, мені здається можна подивитися на кількість людей, які зараз купують музику на носіях в еру інтернету і айподів. Те, що людина купує диски, касети і вініли зараз - це вже фетишизм.
 
 
 
Артем, спочатку ти видавав багато українських артистів, зараз же в більшості - іноземці. Ти розчарувався в наших, чи цікавіше працювати з іноземними?
 
Коля: мости наводиш? Хочеш поїхати в Копенгаген, сидіти, звісивши ніжки в тихий сонячний провулочок, постити фотки в тумблер з айпада, запиваючи цю справу мокачіно з кухля Старбакс і заїдаючи чізкейком під музику муджуса? :)
 
Артем: Не знаю, як правильно сформулювати, щоб мене потім снобом не вважали. Мені здається іноді, що люди, які займаються музикою - профани в цій справі і хочуть дуже багато й відразу. Багато амбіцій на порожньому місці. Вони себе не переосмислюють ні на секунду.
Люблю людей, які знають свою справу, не важливо звідки вони. Так виходить, що в нашій смузі складно виростити щось хороше. На це все впливає багато факторів. Зараз можу, щоб не забути нікого (а якщо забуду, то не ображайтеся на мене) перерахувати тих, кого вважаю людьми своєї справи в Україні. Станіслав Толкачов з мого міста. Стільки разів згадував про нього, він мені допомагав безліч разів своїми роботами в оформленні. За минулі 6 місяців він грав свої сети у двох найбільших клубах Європи і випустив кілька пластинок.
v4w.enko з Києва. Дуже талановитий і продуктивний молодий візуальний артист. У нього є ще один хороший колега - Ujif Notfound.
Едвард Сол і Алла Загайкевич – завжди мене підтримують. Чудові люди. І те, що обоє роблять в Україні - надзвичайно гідне світового рівня.
І, напевно, лейбл Kvitnu, який зовсім вже відірвався від українського, і став дуже відомим.
 
 
Коля, що б ти порадив зі своїх релізів, скажімо, для незнайомого слухача. Ну от для мене?
 
Коля: ну  напевно EP групи мого друга Максона, запис називається «Ocean», а група DeafDeaf. Ще EP «Black Notch» групи Harajiev Smokes Virginia! і їх же альбом. EP самарських хлопців REDLBACH, там грає Діма, який  з APPROX 1500. Всі ці групи особисто я дуже люблю. Хлопці намагаються записатися максимально якісно, виходячи з реальності. Але, як мені здається, ці записи не завжди передають атмосферу концертів. Живі виступи дуже круті і емоційні.
Deaf Deaf, до речі скоро вони приїдуть до України. Всім рекомендую відвідати, вони будуть грати з MxPx.
  
Ну і напевно очікувані питання - чи є група чи музикант якого хотілося б видати вам спільно (або окремо)? І до речі, інтерес у вас більше до молодих музикантів чи все ж таки вже до більш відомих, добре зарекомендованих артистів?
 
Артем:  Звичайно, забігаючи на перед, якщо все складеться, то наступні два релізи будуть з дуже відомими світовими музикантами. Думаю, і щиро вірю, що ми будемо видавати різного масштабу артистів в дуже шикарному, малотиражному оформленні. Це наш козир - не збираємося його втрачати.
 
Коля: Особисто я б хотів видати Thisquetarmy, Tesa, Solaris латвійський, це перше що в голову прийшло.
 
Крім музичної діяльності ви активно займаєтеся різними дизайнерськими штуками. Ти, Артем - робиш багато афіш, а ти, Коля, робиш блокноти - бачу у вас спільна любов до «паперової» справи - розкажіть детальніше про це. Може є щось ще, крім музичних альбомів - що збираєтеся (або хотілося б) оформити?
   
Коля: “роблю блокноти” - це голосно сказано. Зробив поки всього пару блокнотів друзям. Історія така - один мій знайомий Максим якось купив собі дорогий блокнот, щоб писати туди думки-тексти ну і т.д., а я відчуваю якусь відразу до молескіну і інших сучасних  модних штучок, які коштують скажених грошей через назву контори, що їх випустила. Тому ось вирішив зробити йому подарунок. Ну, і як би речі зроблені руками по-моєму дорожчі навіть не дивлячись на косяки у виконанні.
 
http://vk.com/album-24394132_151569691 - ось цей записник з якого почалося.
 
А з приводу "не музики" то я ось збираюся під лейблом kids can’t dance випустити книжечку під назвою Somnium. Історія з нею наступна: у радянські часи (хто пам'ятає, а може кому батьки розповідали) купити книжку було важко. Потрібно було здавати макулатуру отримувати талончик, з цим талончиком стояти в черзі і купувати книжку і то не ту, яку ти хочеш, а ту яка дістанеться. Мій тато працював на заводі як і я зараз. І ось на заводі він придумав і зробив собі пристосування таке, яке я зараз називаю «станочек палітурний». Було раніше таке видання - називалося «Роман-газета». Там друкували купу різних оповідань, повістей. Ну і мій тато збирав їх і зшивав. Виходила книга. Виглядає досить забавно - обкладинка шпалерами обклеєна. На дачі у мене ціла бібліотека таких книг. Я відкопав  цей станочек і вирішив випустити книжечку в якій зберу оповідання, вірші, фотографії своїх друзів і знайомих. Матеріал майже зібрав. Скоро почну робити. Тираж 33 штуки буде. Заняття це досить трудомістке. На один примірник йде 2 дні тому коли все буде готово загадувати не беруся, але те що книжечка вийде - це точно. Ну і за задумом до неї буде музичний додаток, так як з моїх друзів і знайомих чиї творіння будуть в цій книжечці музикою займаються майже всі. Так що, логічно зробити диск з їхньою музикою. Якоїсь особливої ​​культурної цінності творіння людей не несуть. Це книжечка для людей, щоб через роки їм можна було згадати себе і один одного. Так що кожен, хто взяв участь отримає по книжечці. Решта екземплярів, думаю, продам якщо знайдуться бажаючі почитати "опуси" наші і те, що хвилювало нас в 2011-2012 роках.
 
Артем:  «Дизайнер» зараз слово досить вульгарне. Дизайнерів багато - але створюють вони в основному купу картинок. А от з об'єктами гірше.
 
Для мене за великим рахунком не важливо що або з чого робити. Тільки б не картинки. Тільки б не загрузнути в них. Афіші звичайно теж картинки, але і як наочна агітація все ж знаходять себе в друкованому вигляді.
Так що мене не особливо це засмучує. Я багато б чого хотів робити, але в добі всього 24 години, а ще й людський фактор і рефлексія забирають багато часу. Тому все що встигаю - роблю. Можу робити більше - впевнений.
Напевно, я не буду описувати всі задумки. Це просто пригнічує мене і інтерв'ю не закінчиться хорошим, але ось найближчі плани, якими я марю і які які вже чітко уявляю в голові - вимагає лише часу зробити - це делюкс видання для нашого спліту SHIT FM \ APPROX 1500. Дерев'яна коробка з настільною грою про відьом. Ну і звичайно спліт - у вигляді двох дисків - бізнес карт.
 
Я б із задоволенням зайнявся пром-дизайном у хорошій майстерні.
 
Розкажіть ще трохи про оформлення - кажуть, це буде виключно бюджетне ч/б зображення?
 
Артем:  Та це монохромний лейбл - BOTH SIDES ARE DARK.
У нас буде символічне розділення матеріалу. Але про це поки рано розповідати.
 
А як там лейбл ваш називатися буде?
 
Артем:  Three Legged Wooden Cossack with Black Decoy.
  
 
Олександр Хаверчук, AZH
Київ-Дніпропетровськ-Самара by Skype
Лютий 2012
 

28.02.2012
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах