WOLF ALICE. «ДЕБЮТАНТИ ДЕКАДИ»


 
фото: Jordan Curtis Hughes 
Саме такої характеристики для нових гітарних героїв інді-музики не шкодують сьогодні музичні видання. Свіжий перший LP лондонського квартету в Оfficial Charts нині поступається лише Florence and the Machine. І якщо остання скоріше займається психоаналізом за допомогою мелодраматичних бойовиків у барок-поп обробці, розчиняючись у собі, то перші віднаходять власне обличчя, проступаючи крізь багатьох інших.
 
Успіх на великій сцені Wolf Alice починається там, де так і не встиг початись у найближчих попередників, а вплив імен давності у дві декади (а то й більше) виглядає засвоєним переконливо органічно. Там де багатообіцяючі Still Corners заснули на третій пісні в одному ліжку із Widowspeak та Melody’s Echo Chamber, Wolf Alice обіцяють вийти на радіохіт. Втім, вони не ускладнюються настільки, як A Sunny Day in Glasgow та не претендують на ту інакшість, котрою вирізняються Lower Dens, але сьогодні виглядають значущими за Ringo Deathstarr в 2011-ому. 
 
Не в останню чергу якраз за рахунок невловимості остаточних впливів, хоча тут ми можемо почути і реверанс в сторону MBV (у пісні Swallowtail роль вокаліста не себе бере драмер ), і згадати дух таких колективів як Lush або Curve (не лише через фендери, звичайно). І якщо б не акцент та відео - можна було б подумати й на сіетлське походження. За бажання, тут віднаходяться навіть жарти про Black Sabbath. 
 
фото: Jordan Curtis Hughes
Голос і манера співу вокалісти Еллі Роузвелл дещо нагадує Гаррієт Вівер з також лондонського гурту The Sundays, котрий був активним на початку 90их. The Sundays – гурт студентський (назва дебютної платівки - Reading, Writing and Arithmetic): лірика повідомляє нам про теми дружби, захоплень, дорослішання і загалом історії рефлексій молодої людини – зі складнощами, знервованістю та відповідною іронією. Wolf Alice демонструють нам практично те саме, але з більшим гумором. Глянути хоча б відео; з музики ж тут йдеться про явно «студентських» попередників – гітарні патерни The Smiths зустрічаються зі спробами відтворити атмосферну мрійливість Cocteau Twins, наскільки дозволяли вокальні здібності. У Sundays це позбавлено крайнощів, притаманних гіпотетичним попередникам – вони простіші та важать легше. Саме тому їхня третя платівка набагато мейнстрімніша, радіоформатна. Wolf Alice йдуть цим шляхом практично відразу.
  
 
Фото Spice Girls на обкладинці фейсбук-сторінки міс Роузвелл – радше вже не гіпстерські жарти, іронія та кітч, але реальні ностальгічні захоплення артистки. Про музичні впливи сама вона говорить, що їх різнобарвність серед учасників гурту висока. Від панк-року до хіп-хопу, не кажучи про поп-музику з телевізора – не варто зупинятись на чомусь конкретному. Критики постійно хочуть приліпити до них слово ґрандж – настільки вже не дає їм покою гітарна безпосередність дебютантів. Всю дорогу лунають історії про Hole, Pixies, Нірвану, але сучасність аранжувань збивається на згадку про The xx.
  
 

фото: Jordan Curtis Hughes  
Цікаво, що два роки тому, коли Еллі Роузвелл робила свої перші кроки під вивіскою Wolf Alice – йшлося про фолк-поп, чия рок-орієнтація виросла лише після пізнішої участі ритм-секції. Тепер же про фолк можна згадувати лише вслухаючись у переливи дівочого голосу при неспішному розгортанні вступного треку My Love is Cool. Цьогорічний виступ на Ґластонбері вичерпно ілюструє обраний гучний шлях молодості.
 
 
My Love is Cool – цікавий номер не тільки через чергове (для когось довгоочікуване) повернення світла софітів класичному молодому рок-гурту. Тут, здається, про те, як до мейнстріму проривається те, що до нього прагнуло зо п’ять років і врешті решт починає відбивати в собі ці нашарування, але у знежиреному вигляді та з пудрою популярних акцентів. 
 
Нехай англомовна музична преса завжди готова обрамити молодих та перспективних значними нашаруваннями порівнянь (ситуація з Wolf Alice навіть в цьому тексті ними тяжіє критично, що й казати про першоджерела!), вже можна прогнозувати чи залишаться лондонці просто гуртом року 2015-го із ностальгічними тенденціями, або ж на нас чекають спостереження яскравої еволюції. 
 
 
текст: Іван Шелєхов

07.07.2015
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах