60-річчя легендарного фотоагенства "Магнум" відзначають на "Фотобієнале" в Москві


Шістдесятиріччя легендарного всесвітнього фотоагентства "Магнум" відзначили на московському "Фотобієнале-2008". До цієї події приурочено відкриття серій виставок фотографів, які в різні роки співпрацювали з "Магнумом" .Фото Гі Ле Керрека


Всі їхні роботи вирізняються неповторним поглядом на повсякденні події, незвичайними темами, своєрідними ракурсами, а головне свободою творчості. Цей принцип використовують в агентстві з 1947 року. Саме тоді чотири фотографи - Анрі Картьє-Брессон, Роберт Капа, Джордж Роджер і Девід Сеймур заснували приватне бюро фотографії. Вони хотіли за допомогою фотознімків документально відображати події, що відбуваються в світі, і поширювати інформацію. При цьому майстри прагнули до повної свободи, яка, із їхньої точки зору, була абсолютно необхідна, щоб правильно виконувати свою роботу.

Творче підприємство залучило фотографів з усього світу, які поділяють ці погляди і, таким чином, на світ з'явилося одне з найпрестижніших в історії фотоагентств. Сьогодні в штаті близько шістдесяти фотографів, які працюють в Парижі, Нью-Йорку, Лондоні та Токіо.

У Москві на "Фотобієнале-2008" представлені роботи п'яти майстрів Магнума". Один із них - Гі Ле Керрек. Серія його знімків називається "Джаз від J до Z". Автор пропонує публіці подивитися, чим займається музикант, коли він не на сцені: як він їсть, п'є, палить, сміється, ходить і куди їздить - все це, на думку Керрека, важлива частина повсякденного життя музикантів, яке впливає на їхню творчість. "Я знімаю портрети джазових музикантів і прагну показати життя як музику і музику як життя", - зазначає Керрек.


Фото Ліз Сарфаті


Його колегу - фотографа Гарі Груєра цікавлять "Береги". Він знімав для свого проекту берегові лінії по всьому світу. А ось Ліз Сарфаті цікава психологія і вона аналізує крізь призму камери дорослішання підлітків, показуючи всі радощі й труднощі перехідного віку.

Ці та багато інших робіт можна побачити на фествиалі "Фотобієнале" в центрі сучасного мистецтва "Вінзавод" до 20 квітня.

Джерело: Newsru.ua


25.03.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах