7 годин інді-музики на цьогорічному фестивалі Fight Fest 2009


UPD. ФЕСТИВАЛЬ СКАСОВАНО

Другий фестиваль незалежної музики Fight Fest 2009, як ми вже повідомляли, відбудеться 6-го червня. Фестиваль пройде, як і в минулого разу в залі Skyhall, який виділяється відмінним звуком, світлом і просторим приміщенням.

Fight Fest - це фестиваль актуальної музики, який прагне познайомити слухачів з молодими і перспективними українськими гуртами, яких жодним чином не можна залишати поза увагою. Важко окреслити стилі в яких працюють дані гурти, але ви обов'язково знайдете щось від пост-року, диско-панку, інді-року, тріп-хопу, електроніки та експерименталу.

Цього разу окрім українських гуртів, на фестивалі виступить три колективи з Москви: Milana (indie rock), Scarlet Dazzle (psychodelic rock) і відомий біт-боксер Galun.

Отже, пропонуємо вашій увазі перелік гуртів, що виступлять на Fight Fest 2009:

embilight (Київ)
myspace.com/embilight

Гурт нарешті повертається на сцену після довгої перерви в концертному житті та зміни свого гітариста.
Починали embilight під значним впливом великих Sigur Ros. Вокал Юри дуже схожий на вокал Йонсі, і так само може заганяти в найхолодніші закутки свідомості, своєрідної внутрішньої Ісландії, щоразу більші і більші зали. Юра: "Я думаю, що наша музика підходить для того, щоб доповнити чиїсь переживання. Людина щось відчуває. Гадаю, це настрій від меланхолійного до ностальгічного. У кожному разі, спогади з певною часткою смутку."

NimB (Київ)
myspace.com/nimbband

Проблематично віднести музику групи NIMB до якоїсь певної течії. Зрозуміло одне - учасники виробили свій власний почерк, заснований на цілій палітрі стилів, починаючи від тріп-хопу, пост-року, арт-року, закінчуючи ейсід і брок-бітом. При цьому, гурт NIMB залишається вірним собі, і сповідуючи культ елегантно-електронного полірованого мелодизму, не скупиться на медитативні розгойдування, прикрашаючи все це добро жіночим вокалом.

Dalai Lama (Львів)
myspace.com/dalailamalviv

6 осіб: два вокаліста, два гітариста, бас та ударні - це цілий ансамбль і заодно театральна трупа. На сцені вони поводять себе так, як ніби грають і танцюють у театрі - із купою емоцій і з повною віддачею. Гурт грає у стилі indie / progressive / alternative rock. Нещодавно вийшов їх дебютний альбом "The Sixth Turtle", що отримав позитивні відгуки не тільки в українських слухачів. Кореспондент AZH побував на київській презентації диску - дивіться фото/відео репортаж з інтерв'ю.

Milana (Москва)
myspace.com/milanamusic

«Дискотечний поп-рок із англомовною лірикою» - так характеризує цей гурт російський журнал Rolling Stone

Гурт Milana створили студенти Московської Міжнародної кіношколи в 2006 році. «Не зігравши жодного концерту, ми записалися на конкурс, де на кону стояла поїздка у Лондон, - розповідає лідер колективу Аліхан Албаков. - Брали участь близько сорока гуртів. Ми зайняли друге місце, для мене це стало шоком. Я ж був упевнений, що нам немає рівних. Від злості ми напились і підірвали в гримерці величезний блок феєрверків, які повинні були запустити на честь переможця». Milana грають мелодійний і бадьорий денс-рок, орієнтований на студентів-модників. «Те, що діється в основному на наших концертах по емоційному напруженню нагадує ранні виступу The Sex Pistols. Одного разу я стрибнув зі сцени в зал, і публіка почала мене просто роздирати. Я ледве вибрався на сцену і тут виявив, що у мікрофона вирваний дріт, а на мені всього один черевик і з кишені пропав телефон». Зараз на рахунку Milana ряд успішних клубних концертів і виступ на розігріві у шведів Mando Diao. «Ми прагнемо до завоювання світу, - заявляє Аліхан. - Я не бачу гідної конкуренції серед молодих російських гуртів. Наші конкуренти - це The Killers і Franz Ferdinand, ніяк не нижче. І нехай тільки хто-небудь скаже, що це не так! ».

Riot On The Radio (Київ)
myspace.com/rivoltadallaradio

Молода, але вже "випробувана в боях" disco punk / dance punk команда з Києва.

Влад Азаров з журналу Timeout написав про них таке:
"Дотримуючись міцних лівих поглядів і не особливо жаліючи масмедіа київські панки час від часу відправляються грати в Москву, а в Києві виступають здебільшого у дуже демократичних закладах. Під чіткий бас, ідеально пристосований для стимулювання стрибків у залі, гітарний рев і ритм на граничної швидкості музиканти кричать фальцетом про серйозні для себе речі типу того, що навколо одні вороги і довіряти особливо нікому або: «у нас є сила ... прокричати в мегафон: nous sommes la dance kids revolucion».

Власне, свої ідеї та побажання Riot on the Radio виражають, напевно, чіткіше, ніж будь-яка інша українська група: у людей, які нещодавно вийшли з тінейджерского віку, часто бувають вкрай максималістичні замашки, депресія і параноя тут сусіди із бунтом, і при цьому всьому хочеться більше всього танцювати. Важливо ще й те, що Riot on the Radio дійсно вміють грати на інструментах, хто б що не говорив про те, що в панку це зовсім не головне".

Bat In The Headset (Київ)
myspace.com/batintheheadset

Молодий гурт, що почав виступати тільки цього року. Хлопці грають жвавий "пролетарський" інді-рок під який хочеться танцювати. І жартують, і самі веселяться, і без танців на сцені не обходиться.

Julia Sleeps At The Kitchen (Кривий Ріг)
myspace.com/juliasleepsatthekitchen

Улюблений гурт Кривого Рогу. Виконує інди-поп англійською мовою - від акустичних пісень до напівелектронних із активним впливом синтезатора.

Galun (Москва)
myspace.com/galunspace

Відомий московський бітбоксер Сергій Галун. Створює музику своїм голосом. Почав займатися бітбоксіногом з 11 років. У нього не було інструментів, але він хотів робити музику, зокрема танцювальну електронну музику. Тому його стиль бітбоксінга не перетинається з стандартами хіп хопу.
З 2005 року працював разом із "Елочными Ирушками" і "2Н Company" над різними проектами. У 2008 році на лейблі "Снегири" вийшов дебютний альбом Сергія - "Болтун".

Scarlet Dazzle (Москва)
myspace.com/scarletdazzle

Обравши в якості вектора руху мистецтво кінця шістдесятих - початку сімдесятих років, вони увібрали в свою музику все найліпше від року, втілили в неї м'яку граційну мелодику і драйвове гітарне звучання, що чудовим чином переплітається і утворює суцільну стіну якісного класичного рокового звуку.

les gendarmes
myspace.com/lesgendarmesfr

Гурт існує більше року і за цей час встиг змінити свій стиль від поп-панку до інді-року із мінімалістичними пост-панківськими вставками і таким же відчуженість вокалом.

UPD. ФЕСТИВАЛЬ СКАСОВАНО


07.05.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах