«Альберт» і Андрухович повертаються в Київ 
Вже зовсім скоро київські глядачі зможуть знову насолодитися театрально-літературно-музично-мультимедійним перформансом "Альберт, або Найвища форма страти" за участю Юрія Андруховича, Уляни Горбачевської, Марка Токара, Анатолія Бєлова, Віктора Новожилова та vj group «CUBE».

 
Вистава «Альберт» створена за однойменним оповіданням Юрія Андруховича. У центрі дійства – історія Альберта Вироземського, шахрая і злодія. Щоб уникнути смертної кари, він погодився віддати душу дияволу, але підписана кров’ю угода чомусь не спрацювала – й певного осіннього дня року 1641-го його було привселюдно спалено посеред львівської площі Ринок. 
 
Вистава «Альберт, або найвища форма страти»  — це гра слів, інтонацій, жестів, що виникає у відчайдушній, ризикованій і водночас гармонійній взаємодії з чудовими музикантами — контрабасистом Марком Токарем і співачкою Уляною Горбачевською. Виставу доповнює тонка, іронічна, пронизлива графікою Анатолія Бєлова, що оживає під час вистави завдяки роботі vj group «CUBE».
 
Прем’єрні покази вистави відбулися на знакових українських фестивалях – АртПоле, Meridian Czernowitz та ГогольFest, крім того «Альберта» вже побачили в  Івано-Франківську, Тернополі, Запоріжжі, Одесі та Львові. Тур тривав навіть у найскладніші для країни часи. «Ми не скасували жодної вистави в жодному з міст ще й тому, що тим, хто стріляв по наших друзях у центрі Києва, йшлося саме про скасування – вистав, життів, людської гідності, відваги, творчості, опору», –  говорить Юрій Андрухович.
 
Учасники постановки, створеної більше року тому, навіть не уявляли наскільки він перегукуватиметься з трагічно-героїчними подіями цієї весни. Історія не втратила актуальності і зараз. Адже оповідь про Альберта розіграна в дусі середньовічного мораліте, залишає у фіналі знаки запитання, що стають знаками надії. «Здавалось би, пройшли вогонь і воду… Проте, останній день весни нас знову зустрічає зі знаками запитання. Випробування продовжуються», – констатує автор ідеї проекту Оля Михайлюк.
 
Трейлер вистави: 
 
  
Придбати квитки: http://parter.ua/ua/event/42/79/5084.html
Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 10-12,
31 травня, початок о 20:00 

28.05.2014
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах