У Львові розпочинається виставка еко-робіт Яни Андрухової 

Художниця Яна Андрухова використовує в роботі вторинну сировину. Її картини створені з паперових лотків з під яєць, макулатури, ниток і сіна, кави та чаю. «Ці роботи створені з вторсировини, але й це не є останньою крапкою. Будь-яку роботу можна розірвати і зробити з неї щось нове», – коментує свою творчість молода художниця.

 
23 серпня 2012 о 18:00 в арт-центрі «Щось цікаве» відбудеться відкриття персональної виставки Яни Андрухової. В експоції представлені 10 робіт виконаних в техніці черпаного паперу і об’єднаних в серію, яка розкриває тему природи. Роботи мінімалістичного стилю мають обмежену кількість кольорів або композиційних елементів. Але передають образи дощу, полів, хмаринок.
 
Техніка черпаного паперу є актуальною для сучасного мистецтва, тому що вона дає можливості для вивчення художніх пластичних, фактурних, орнаментальних, колористичних, візуальних нюансів паперу. Вона також має глибокі традиційні корені – з часів свого виникнення у 105 році в Китає папір є носієм інформації. Також ця техніка акцентує увагу на важливих для сьогодення екологічних проблемах.
   

 
Авторка відповідає на кілька наших запитань.

Розкажи про свої сфери творчої діяльності: скло, дизайн, фотографія, папір. Може є ще щось?

Займаюся склом.  Спочатку просто з'явився інтерес до цього матеріалу, потім вступила до академії (Львівська академія мистецтв), почала більше дізнаватися про нього, працювати з формою, об'ємом. Потім прийшла до ідеї, що предмет, який я створюю, може бути не тільки красивим, а й мати функцію. Функція стала основним завданням, а матеріал як спосіб її розкрити. Зараз працюю над здійсненням проектів у предметному дизайні, паралельно займаюсь черпаним папером.  Вже напевно п'ять років процшло з того часу, як перший раз на першому курсі потрапила на майстер-клас, який проводив Віктор Хаджинов, а до того часу брала участь у багатьох виставках з папером. Також займалася керамікою, текстилем.

Як взагалі тебе в художники занесло?

Це доля.

З чого все почалося?

Як і у всіх - з художньої студії, в яку я ходила три рази на тиждень після школи і по вихідних.

Що тебе надихає взагалі?

Події, які виводять наше життя за рамки буденного, і коли вони відбуваються, то дають відчуття всієї повноти життя.

Що тебе надихає в роботі з папером?

Сам процес черпання. Можливості цієї техніки і момент несподіванки - ніколи не знаєш, що вийде. Завжди є очікуваний результат, але в підсумку техніка всеодно тебе здивує.
 

Що для тебе основне, а що захоплення?

Зараз все це - втілення в життя моїх проектів.

Скоро у Львові відкривається твоя персональна виставка, скільки часу пішло на серію, яка виставлятиметься?

По часу не багато виходить,  одну роботу такого розміру можна набрати за кілька годин, маючи вже повністю сформовану задумку і готові ескізи.

Де можна знайти тебе і твої роботи?

Якщо мається на увазі соцмережі, тоді ніде…  Але e планах нашого керівника - створити сайт або сторінку по паперу,  якщо знаєте, хто б міг допомогти безкорисно - будемо раді). А так в каталогах різних виставок.

Запитувала: Олександра Кущенко


22.08.2012
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах