Анні Лейбовіц розорилася і може позбутися прав на свої роботи


Анні Лейбовіц

Відомий фотограф Анні Лейбовіц може позбутися авторських прав на свої твори, якщо не виплатить борги кредиторам. 8 вересня закінчився термін виплати 24 млн доларів, які Лейбовіц отримала у вигляді позик, передає Бі-Бі-Сі.

У 2008 році фотограф провела реструктуризацію боргів за допомогою компанії Art Capital Group. Як гарантію Лейбовіц використовувала авторські права на свої роботи. Якщо зараз фотограф не зможе віддати борг і оголосить себе банкрутом, вона ризикує позбутися прав на власні знімки.

До витрат Лейбовіц додається і великий позов: її сусід подав на неї до суду після того, як вона вирішила перебудувати три свої будинки.

Доробок Лейбовіц, яку вважають одним із найталановитіших і затребуваних фотографів сучасності, вражає. Вона зняла, причому іноді в пікантних позах і в оголеному вигляді, практично всіх голлівудських зірок від Анджеліни Джолі до Джека Ніколсона.

Вона є автором фотосесії Барака Обами і його сім'ї під час передвиборного туру по США, а до свого 80-річчя Єлизавета II довірила саме їй зробити свій фотопортрет. Під час роботи з королевою Великої Британії, Лейбовіц вмовила монарха зняти свою тіару, і хоча цей знімок не став офіційним портретом Єлизавети II, проте, в історії залишиться знімок королеви в офіційній мантії, але без статусних прикрас на голові.

Лейбовіц здобула популярність в 1980-і роки, завдяки фото голого Джона Леннона, що обіймає одягнену Йоко Оно, а також знімок голої вагітної Демі Мур.


Анні ЛейбовіцАнні ЛейбовіцРаніше її гонорари обчислювалися сотнями тисяч доларів, а з видавничим домом Conde Nast Лейбовіц має контракт на 2 млн дол на рік. Але витрати її були ще значнішими, вона жила на широку ногу і не поступалася в цьому героям своїх робіт. Останнім часом через кризу замовлень від знаменитостей, які були головним джерелом її прибутків, стало менше, і Лейбовіц загрузнула в боргах.

У 2006 році вийшов фільм "Анні Лейбовіц: життя крізь об'єктив фотоапарата". У цьому фільмі вона вирішила «оголити» свій творчий процес, внутрішні переживання і майстерне балансування між славою і родиною перед невсипущою камерою, яку цього разу наставила на неї її молодша сестра. Ми бачимо неймовірну студію Анні та її ідилічну ферму, її щоденну роботу і роботу над останньою ретроспективною книгою; ми побачимо як її поразки, так і її величезні успіхи.

До фільму увійшли інтерв'ю з безліччю відомих людей, серед яких Михаїл Баришніков, Тіна Браун, Ґрейдон Картер, Розана Кеш, Хіларі Родем Клінтон, Вупі Ґолдберґ, Мік Джаґґер, Бетті Мідлер, Демі Мур, Марк Моріс, Йоко Оно, Кейт Річардс, Арнольд Шварценеґер, Патті Сміт, Ґлорія Стайнем, Анна Уїнтур, Джен Уенер та члени її родини. «Життя крізь об'єктив фотоапарата» показує жінку, яка стала такою ж культовою, як і люди, яких вона фотографувала.


10.09.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах