24 травня у Києві стартує Перша Київська міжнародна бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012


Вже менше ніж за 2 місяці, 24 травня, у Києві стартує Перша Київська міжнародна бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012 (arsenale2012.com), де буде представлено творчість близько ста митців, роботи яких будуть об’єднані  довкола чотирьох основних ідей:

 
-    Невтомний Дух
Погляд на спосіб, у який ми отримаємо силу від вірувань, міфів та концептів всесвіту, непідвладних матеріальним потребам;
-    В Ім’я Порядку
Дослідження того, як під прикриттям раціонального влада намагається домінувати над культурою через утворення меркантильних ієрархій;
-    Плоть
За центральну тему взято людське тіло, його апетити, бажання та обмеження;
-    Неспокійний Сон
Зосередження на нічних жахах та передчуттях катастрофи, без яких ми не мали б можливості змінюватися.
 
До початку бієнале і протягом усього часу її проведення відбуватимуться різноманітні освітні заходи для різних аудиторій – від професіоналів у сфері мистецтва до дітей. Це лекції, майстер-класи, презентації, зустрічі з художниками, кураторами та арт-критиками, а ще планується спеціальна програма кіно- та відеопоказів.  
 
Якщо тобі цікаво дізнатись «що таке мистецтво сьогодні?», «чому воно таке?», якщо ти запитуєш себе «чому сучасне мистецтво здається незрозумілим, огидним, примітивним та «не-мистецтвом»?», «чому воно таке критичне, активне та соціально/ політично/ економічно заангажоване?» й хочеш, якщо не полюбити його, то хоча б зрозуміти його, то долучайся до безкоштовної освітньої програми бієнале.
 
У вівторок, 27 березня  в Мистецькому Арсеналі розпочався курс безкоштовних публічних лекцій «11 ключових питань сучасного мистецтва» в рамках Освітньої програми бієнале, за підтримки громадської організації «Культурний проект» http://www.culturalproject.org/. Курс читається провідними діячами українського мистецького простору. Це 11 експертних думок, які розкривать найважливіші аспекти сучасної художньої практики, це віртуальні екскурсії за лаштунки мистецьої сцени, розповіді про витоки та наслідки тих глобальних перетворень, що відбулися з мистецтвом за останню сотню років. 
 
Першу лекцію з теми «Критик, художник, куратор: триєдність художньої сучасності» провела арт-критик та головний редактор онлайн журналу про сучасне мистецтво KORYDOR.in.ua Катерина Ботанова. Лектор зосередила свою увагу на сучасній арт-критиці, яка мало пов’язана з радянською традицією мистецтвознавства (формальний, суто технічний опис  того чи іншого арт-обєкту). Сьогодні арт-критика – це інший світ, набагато ширший від мистецтвознавства, адже мистецтво перебуває в широкому гуманітарному полі.  А критик – це людина, яка розуміє мову мистецтва, адже її треба так само вивчати, як і будь-яку іншу. Мистецтво існує у царині символічного. Сучасне мистецтво сьогодні загальнодоступне, але виникає питання «Якою мовою і як говорити про мистецтво з різними аудиторіями?». В Україні вкрай мало кваліфікованих критиків сучасного мистецтва, у нас немає відповідної освіти, адже мистецтвознавці отримують чудову академічну базу, але вкрай мало обізнані з сучасним мистецтвом та мають обмежені знання в сфері гуманітарних наук, вони можуть розуміти твір, але їм вкрай важко розповісти про нього, ті ж гуманітарії, які чудово комунікують з аудиторією, на жаль, часто позбавлені широких знань з історії та теорії мистецтва. Тому, аби стати справжнім арт-критиком, слід займатися самоосвітою, читати публікації гуру арт-критики в New York Times та Guardian, а ще Frieze, ArtForum та E-flux.
 
Наступну лекцію присвячену фігурі художника в сучасному художньому процесі проведе мистецтвознавець та куратор Ольга Балашова  (3 квітня, 19.00, Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 12; вхід вільний).
 
Курс лекцій «11 ключових питань сучасного мистецтва» проходить з 27 березня по 5 червня у Мистецькому Арсеналі. Вхід на лекції вільний. Реєстрація та програма на сайті «Культурного проекту».
 
підготувала: Тетяна Середюк

03.04.2012
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах