Бернардо Бертолуччі святкує свій 68-й рік народження


Бернардо Бертолуччі

Знаменитому італійському режисерові й продюсерові Бернардо Бертолуччі виповнилося 68 років. Хоча дата не кругла, італійське телебачення демонструє фільми з його яскравого творчого багажу.

Шлях в кіно Бертолуччі почав як асистент відомого режисера Пьєра Паоло Пазоліні, з яким потім неабияк потоваришував. Хоча перше визнання після закінчення Римського університету, де він вивчав літературу і філософію, молодий Бернардо отримав як талановитий поет.

У віці 24 років Бертолуччі зняв свій перший фільм "Перед революцією". Потім він поставив за повістю Ф.М. Достоєвського фільм "Двійник". Під впливом Жан-Люка Годара, в дусі "нової хвилі" французького кіно знятий інший його фільм — "Партнер". Світове визнання принесли майстрові кінокартина "Останнє танго в Парижі" і епопея "Двадцяте століття". На дев'ять "Оскарів", зокрема за кращий фільм, кращу режисуру, монтаж, костюми, музичний супровід, роботи оператора і художника, номінувався "Останній імператор", оснований на книзі останнього китайського імператора Пу І. Одна із статуеток дісталася Бертолуччі як кращому режисерові.

Одна із останніх робіт режисера — "Мрійники". Це фільм про пошуки нових плотських відчуттів трьох молодих людей на тлі подій в Парижі 1968 року. Бертолуччі працював із багатьма відомими акторами — від Марлона Брандо, Джеремі Айронса і Жана Маре до молодих Кіану Рівза і Лів Тайлер. У "Двадцятому столітті" грає блискучий дует: молоді Жерар Депардьє і Роберт Де Ніро.

Роботи італійського майстра принесли йому світове визнання, безліч нагород і відзнак. Серед них — Золота медаль за заслуги в області культури і мистецтва, яку йому вручив президент Італії Карло Адзельо Чампі. Бернардо Бертолуччі публікує вірші і критичну прозу, бере участь в різних фестивалях, але більше як метр, чим як конкурсант. У 2007 році він отримав "Золотого лева Святого Марка" Венеціанського фестивалю за кар'єру.

Джерело: Артхаус.ru


16.03.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах