Фільм Даррена Аронофскі "Чорний Лебідь" відкриє Венеціанський кінофестиваль


Фільм американського режисера Даррена Аронофскі "Чорний Лебідь" (Black Swan) відкриє шістдесят сьомий щорічний Венеціанський кінофестиваль, який пройде з 1 по 11 вересня цього року.

 
У психологічному трилері йдеться про суперництво двох балерин, що танцюють у трупі New York City Ballet. Серед відомих акторів, які взяли участь у фільмі "Чорний лебідь" - Наталі Портман, Вайнона Райдер і Венсан Кассель.
 
 
 
У 2008 році Аронофскі став переможцем 65-го Венеціанського кінофестивалю, отримавши головний приз, статуетку "Золотий лев" за фільм "Рестлер" з Міккі Рурком у головній ролі. 
 
Повний список конкурсних фільмів буде оголошено 29 липня, але вже зараз відомі деякі подробиці. 
 
Так, від Італії на "Золотого лева" претендуватимуть чотири фільми: "Ми вірили" (Noi credevamo) театрального діяча Маріо Мартоне, що останнім часом переметнувся в кіно, "Пристрасть" (La passione) Карло Маццакураті, "Безмежна юність" (Una sconfinata giovinezza) похилого метра Пупі Аваті і "Самотність простих чисел" (La solitudine dei numeri primi) молодого режисера Саверіо Костанцо, сина одного з найвідоміших італійських телеведучих, Мауріціо Костанцо. 
 
Францію будуть представляти три картини - "Ваза" (Potiche) Франсуа Озона, "Кілька щасливців" (Happy Few) Антоні Корд'є і "Чорна Венера" (Venus noir) Абделя Кешіша, який у 2007 році отримав у Венеції спецприз журі за "Кус-кус і барабульку "(La graine et le mulet)". 
 
Журі основного конкурсу очолить Квентін Тарантіно, одного разу (у 2004 році) уже відповідав за розподіл "левів" і вручив головний приз венеціанський Майклу Муру за "Фаренгейт 9 / 11". 
 
У цьому році вирішено було акцентувати увагу преси і глядачів на програмі "Горизонти" (Orizzonti), присвяченій експериментальному кіно: відтепер у ній буде не один приз, а чотири - головний, спецприз журі, плюс нагороди за короткий і середній метр. Судити кіноноваторів буде журі на чолі з іранською художницею і режисером Ширін Нешат, яка отримала у минулому році Срібного лева за своїх "Жінок без чоловіків". Відкриє цю секцію фільм француженки Катрін Брейя "Спляча красуня" (La Belle endormie), а закриє - "Фільм Окі" (Ok-hui-ui yeonghwa) маститого корейця Хона Сан-Су (Hong Sang-soo), що отримав у цьому році приз канського "Особливого погляду" - аналога "Горизонти". 
 
Почесний приз за внесок у кіномистецтво цього року отримає китайський режисер Джон Ву (John Woo) ("Рука смерті", "Найманий вбивця", "Круто зварені", "Без обличчя", "Місія нездійсненна 2"). 
 
Венеціанський фестиваль - найстаріший в історії: він був заснований ще в 1932 році. Його програмним директором з 2004 року є Марко Мюллер (Marco Muller), в 2010 році удостоєний російського ордена Дружби за зміцнення зв'язків між двома народами.
 
 
За інформацією: arthouse.ru
Фото: slashfilm.com


24.07.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах