Blur, Radiohead та Роббі Уільямс виступають "за захист нелегальних завантажень музики"


Учасник групи Blur Дейв Роунтрі, Ед О'Брайан з Radiohead, Роббі Уільямс, Біллі Брегг та інші музиканти об'єднуються у "Featured Artists' Coalition" (FAC) та стверджують, що фанатів не потрібно карати за нелегальне завантаження музики з інтернету. Цю заяву було проголошено, коли кілька відомих британських артистів зібралися разом на першій зустрічі FAC у лондонському клубі Heaven 11 березня. Метою зустрічі було обговорення прав артистів музичної індустрії.

Загалом, коаліція об'єднує 140 музикантів, серед яких є одні з найвідоміших у Британії. З присутніх на зустрічі були Кейт Неш, Роббі Уільямс, Мік Джонс та команда White Lies. Після зустрічі Біллі Брегг розповів газеті The Independent, що більшість артистів з FAC проголосували проти покарання фанатів, яких було звинувачено у нелегальному завантаженні музики.

"Я вже казав на зустрічі, що індустрія звукозапису у Британії все ще йде шляхом кримінальних покарань нашої аудиторії за завантаження нелегальних МР3. Якщо ми будемо йти тим самим шляхом, ми станемо не кращими за протекціоністів*. Це те ж саме, що й намагатися запхати зубну пасту назад у тюбик. Артисти повинні володіти власними правами та мають самі вирішувати, коли їхня музика може використовуватися безкоштовно, і коли вони хочуть отримувати за неї гроші".

Брегг також додав, що FAC планують донести свою позицію до Лорда Картера, який у державному звіті "Digital Britain", опублікованому у січні 2009 року, порекомендував цивільне покарання у суді за нелегальні завантаження.

"Ми хочемо бути на стороні аудиторії, споживача", - зазначає Брегг. Одним із управлінців FAC є барабанщик групи Blur Дейв Роунтрі. У заяві перед зустріччю він зазначив, що цифрова революція дала "прекрасний шанс" щось змінити як артистам, так і фанам.

"Зараз, поки революція набирає обертів, FAC повинна взяти на себе ініціативу. Ми намагаємося створити нову угоду з фанами, музичною індустрією та державою, побудовану на чесності", - заявляє Дейв Роунтрі.

www.featuredartistscoalition.com - офіційний сайт FAC, там можна прочитати повний список учасників кампанії

* Протекціонізм - економічна політика держави, спрямована на обмеження міжнародної торгівлі. Знижує рівень життя та уповільнює економічне зростання у країні, яка впроваджує таку політику. Зазвичай просувається місцевими лобістами під приводом "захисту" національної економіки; "сприяння" розвитку
власної промисловості й торгівлі. (с) Вікіпедія

NME, переклад Насті Кухаренко14.03.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах