12-16 вересня у Львові пройде 19-й Форум видавців


Цьогоріч Дев'ятнадцятий Міжнародний книжковий "Форум видавців у Львові" порадує нас насиченою програмою, яка складатиметься з чотирьох основних заходів.
 
ПО-ПЕРШЕ, це проведення СЬОМОГО ЛЬВІВСЬКОГО МІЖНАРОДНОГО ЛІТЕРАТУРНОГО ФЕСТИВАЛЮ з 12 по 16 вересня. Нагадаємо, що це один із найбільших літературних фестивалів Європи, що об’єднує близько 150 письменників, поетів, митців, перекладачів, інтелектуалів із України та 16-ти країн світу.
 
Головний гість цьогорічного фестивалю – DBC Pierre (Велика Британія), лауреат найпрестижнішої літературної нагороди – Букерівської премії, яку отримав за книжку «Vernon God Little» (2003). У рамках Літературного фестивалю відбудеться презентація першого україномовного перекладу письменника – останньої книжки «Світло згасло у Країні Див».

Серед спеціальних гостей очікують: польського поета Адама Загаєвського, австрійського журналіста, письменника й перекладача Мартіна Поллака, Генрика Гринберга - видатного польського прозаїка, поета, драматурга та есеїста, який вже понад 40 років мешкає у Штатах, його остання книжка «Дрогобич, Дрогобич» отримала в Америці найвищу єврейську літературну нагороду – Koret Jewish Book Award. З Росії завітають Арсеній Рогінскій та Валерій Панюшкін. Ну а серед українців свою участь вже підтвердили Оксана Забужко та Валерій Шевчук.

 
Серед спецпроектів фестивалю слід виділити: 
Всеукраїнський проект «КОНТЕКСТ» - воркшопи із українськими та іноземними експертами культурного менеджменту, бліц-презентації учасниками власних літературних подій та проектів, публічні інтеракції у вигляді літературних читань, а також дискусії із залученням сучасних медіа-технологій. 
Фестиваль перекладів «TRANSLIT».
Фестиваль «Бруно Шульц: до 120-річчя від дня народження та 70-річчя трагічної загибелі», який поєднає у собі виставки, покази художніх фільмів, презентації перекладів прози, дискусії, присвячені творчості та постаті автора.
Фестиваль «Від Сковороди до Сковороди»: 290 років від дня народження. Тематична виставка книжок, майстер-класи барокової музики і співу від Тараса Компаніченка, поважні та веселі дискусії про видатного українського філософа-мандрівника.
«Ніч поезії і музики нон-стоп». Найпопулярніша акція в межах фестивалю та унікальний синтетичний проект, що поєднує літературу й музику. В акції візьмуть участь понад 30 поетів з України, Росії, Польщі, Сербії, Латвії, Австрії, Норвегії, ПАР, Канади, США, Австралії та Хорватії. Акція відбудеться в ніч із 15 на 16 вересня.
 
ПО-ДРУГЕ, вручення премії «Найкраща книга Форуму-2012». Це єдина в Україні премія, якою відзначаються книжки всіх видавничих категорій і жанрів, а не тільки художня література. Оголошення результатів та урочиста церемонія вручення премії відбудуться 13 вересня.
 
ПО-ТРЕТЄ, проведення Шостого Видавничого бізнес-форуму (12-16 вересня).
 
ПО-ЧЕТВЕРТЕ, з 13 по 16 вересня триватиме Дев'ятнадцятий Міжнародний книжковий ярмарок на території Палацу мистецтв, вул. Коперника, 17.
 
Детальна програма та контактна інформація на сайті Форуму видавців bookforum.ua
 
 
Підготувала: Тетяна Середюк 

28.08.2012
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах