Названі переможці кінофестивалю Cannes 2008


На фестивалі в Каннах цього року звання "кращого фільму" отримала картина французького режисера Лорана Канте "Між стін". Про це повідомив голова журі Шон Пенн на церемонії закриття.

Cannes 2008

Фільм "Між стін" розповідає про повсякденне життя молодого вчителя французької мови в коледжі для неблагополучних дітей. Дія фільму відбувається в стінах класної кімнати, де молодий викладач Франсуа перед початком навчального року розмовляє зі своїми вихованцями. У розмовах вчителя французької мови з важкими підлітками відображається, як в дзеркалі, соціальна драма сучасного французького життя.

"Ми хотіли зняти фільм про сучасне французьке суспільство, складне, різнопланове, багатообразне", - сказав володар "Золотої пальмової гілки", приймаючи головний приз фестивалю з рук знаменитого американського актора Роберта де Ніро.

Cannes 2008

Крім того повідомляється, що Гран-прі фестивалю відзначено фільм "Гоморра" італійця Маттео Гарроне, що оповідає про калабрійську мафію. Також ще одна італійська картина "Il Divo" відзначена премією журі.

Премію за кращий сценарій отримали брати Люк і Жан-пьер Дарденн за "Мовчання Лорни".

Стало відомо, що "Пальмової гілки" за кращу чоловічу роль удостоєний Бенісіо дель Торо за виконання ролі революціонера Ернесто че Гевари в чотиригодинній картині Стівена Содерберга під назвою "Че".

Cannes 2008

"Я хочу присвятити цю нагороду йому самому - Че Геварі", - сказав дель Торо під час церемонії нагородження.

Кращою актрисою визнана бразилійка Сандра Корвелоні за головну роль у фільмі Вальтера Сейлса і Даніели Тома "Linha de Passe".

Турок Нурі Білж Сейлан з сімейною драмою "Три мавпи" отримав приз за кращу режисуру.

Премія журі "Золота кінокамера" була присуджена британському режисерові Стівену Макуїну за фільм "Голод", який розповідає про останні два місяці життя члена Ірландської республіканської армії Стіва Маккуїна, який оголосив у в'язниці голодування.

Росіянка Валерія Гай Германика отримала спеціальну премію журі "Золотої кінокамери" за повнометражний дебют "Всі помруть, а я залишуся".

Ця стрічка розповідає про трьох московських старшокласників, які готуються до шкільної дискотеки - дуже важливої події в їх житті.

А вища премія другої за значенням конкурсної програми фестивалю - "Особливий погляд" присуджена російському режисерові Сергію Дворцеву за зняту в Казахстані стрічку "Тюльпан".

Зазначимо, що в цьому році журі вирішило зробити дві Спеціальні премії 61-го фестивалю в Каннах. Вони вручені за творчі досягнення легендарній французькій актрисі Катрін Деньов і американському режисерові і акторові Клінту Іствуду.

Деньов зіграла головну роль у фільмі "Різдвяна казка", котрий брав участь в головному конкурсі, а Іствуд представив на нинішньому фестивалі свою нову роботу стрічку "Підміна".

Приз журі фестивалю дістався зробленому в жанрі політичної сатири італійському фільму "Зірка" режисера Паоло Соррентіно.

"Золоту пальмову гілку" за короткометражний фільм отримав румунський режисер Маріан Крізан за стрічку "Мегатрон".

Раніше повідомлялося, що однією з найбільш вражаючих подій фестивалю критики називають демонстрацію минулого вівторка документальної стрічки відомого сербського режисера Еміра Кустуріци, присвяченої легенді сучасного футболу аргентинцеві Дієго Марадоні. Картину, яка включена до позаконкурсної програми кінофоруму, з ентузіазмом зустріли глядачі та критики. На показі був присутній сам Дієго Марадона.

На тлі фільмів Іствуда і Кустуріци значне розчарування викликав у Каннах представлений у вівторок другий фільм головної конкурсної програми - "Дельта" молодого угорського режисера Корнеля Мундруцо.

Він розповідає про життя двох молодих людей, оточених ворожим світом людей. Дія картини відбувається на тлі річки і наповненою вищої величі природи. Виконана у похмурих тонах, наповнена безвихідністю ця стрічка представляє так звану "нову угорську хвилю".

Каннський кінофестиваль: історія "Золотої пальмової гілки"

Міжнародний кінофестиваль в Каннах, 61-й за рахунком, відкрився 14 травня показом містичного триллера "Сліпота" бразильця Фернандо Мейреллеса.

Щорічно в травні на французькому Блакитному березі в курортному місті Канни проходить один з найпрестижніших кінофестивалів у світі, який відноситься до категорії А, - Міжнародний Каннський кінофестиваль. Вперше він пройшов в 1946 році, хоча планувався ще на осінь 1939 року. За задумом організаторів фестивалю, він повинен був представляти альтернативу Венеціанському кінофестивалю.

Програма була готова, почесним головою журі призначили винахідника кінематографа Луї Люм'єра. Відкриття мало відбутись 1 вересня, проте саме цього дня почалася Друга світова війна.

Таким чином, перший кінофестиваль відбувся вже після війни - 20 вересня-5 жовтня 1946 року. На конкурс було представлено 46 фільмів. 11 з них отримали головну нагороду, тоді - "Гран-прі" кінофестивалю. Від СРСР приз отримав "Великий перелом" Фрідріха Єрмлера; нагороду отримала "Кам'яна квітка" Олександра Птушка, премію Асоціації авторів фільмів за режисуру - Михайло Ромм за фільм "Людина N 217".

З 1946 року кінофестиваль почав проводитися щорічно. У 1951 році організатори фестивалю змінили час його проведення - він розпочинався навесні - в квітні-травні.

Головна нагорода кінофестивалю в Каннах - "Золота пальмова гілка" (Palme d'or). Цей приз вручається з 1955 року, а до цього (у період з 1946 по 1954 рік) найпрестижніша нагорода фестивалю називалася "Гран-прі". В даний час "Гран-прі" фестивалю вважається другою за престижністю нагородою.

"Золота пальмова гілка" присуджується за кращий повнометражний і кращий короткометражний фільми. Першою "Золотою пальмовою гілкою", що дійсно виготовляється із золота, був удостоєний американський фільм Делберта Манна "Марті".

Існують ще й інші нагороди: Великий спеціальний приз журі, нагороди за кращого виконання чоловічої і жіночої ролей, Приз за кращий сценарій, кращу режисуру, кращу операторську роботу, "Золота камера" за кращий дебют. Журі може також присудити ще одну премію повнометражному фільму і дві - короткометражним фільмам.

За всю історію кінофестивалю жодному кінорежисерові не вдалося завоювати головний трофей тричі. В той же час невеликій групі режисерів вдалося завоювати почесну нагороду двічі. До цієї групи входять всього шість людей: Френсіс форд Коппола (1974 і 1979), Сехей Імамура (1983 і 1997), Емір Кустуріца (1985 і 1995), Білле Аугуст (1988 і 1992), брати Жан-П'єр і Люк Дарденн (1999 і 2005).

З фестивалю 1951 року на конкурс почали надсилати свої роботи кінематографісти США. З 1959 року на фестивалях журналістам почали показувати фільми вдень, ще до офіційного показу - щоб вони могли скласти свою думку про фільми заздалегідь. До кінця 1960-х років кінофестиваль в Каннах отримав статус респектабельного фестивалю - з розвиненою інфраструктурою, відпрацьованими механізмами і вміло зрежисованою інтригою.

У 1978 році Жіль Жакоб, призначений головним за відбір фільмів, створив позаконкурсну секцію "Особливий погляд". Відтоді в Каннах проходять три фестивальні покази: основний конкурс, "Двотижневик режисерів" і "Особливий погляд". Наразі Жіль Жакоб обіймає відповідальну посаду Президента Каннського кінофестивалю.

В історії проведення фестивалів не завжди все було гладко: у 1948 і 1950 роках кінофестиваль в Каннах не відбувся: не вистачило грошей на його проведення. У 1968 році у зв'язку зі студентськими заворушеннями, які до моменту проведення 21-го фестивалю охопили всю Францію, особливою декларацією журі від 19 травня Фестиваль було закрито. До його офіційного завершення залишалося 5 днів. Нагороди не присуджувалися.

Журі кінофестивалю особливо ретельно оберігають від всіх тих, хто може хоч якось на нього впливати. На фінальну зустріч членів журі вивозять у відокремлене секретне місце, іноді на острів.

Останнім часом у них навіть відбирають мобільні телефони, щоб виключити просочування інформації завчасно. Один з головних принципів фестивалю - секретність того, як проголосував той або інший член журі. Кожен з них дає підписку про нерозголошення внутрішніх таємниць голосування. А офіційний бюджет фестивалю - 7 млн доларів.


За матеріалами: Newsru.ua


26.05.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах