"Золоту пальмову гілку" отримав тайський фільм "Дядько Бунме"


 
"Золота пальмова гілка" 63-го Каннського фестивалю вручена режисерові з Таїланду Апічатпонгу Вірасетакулу за фільм "Дядечко Бунме, який пам'ятає свої минулі життя". Кінокритики назвали цей фільм "сюрреалістичною, гіпнотичною медитацією на тему реінкарнацій".
 
Фільм розповідає про безмежність і нескінченність часу і вічний рух в ньому людської душі. Відзначений особливою поетикою і містичною атмосферою "Дядечко Бунме" ґрунтується на давній тайській традиції, яка стверджує існування феномена переселення душ і бачить в тваринах священні істоти. "Своїм фільмом я нічого не хотів сказати, тим паче, що сам я не надто й вірю в переселення душ, - повідомив Вірасетакул, приймаючи нагороду. - Я дуже хвилююся, все немов відбувається уві сні. Сьогоднішній день - найважливіший в історії кінематографа Таїланду".
 
Картина "Боги і люди" французького режисера Ксав'є Бовуа отримала гран-прі, другий за значущістю приз Каннського фестивалю. Цей фільм присвячений реальній історії семи французьких ченців, загиблих в Алжирі в 1996 році за таємничих обставин.
 
Приз журі 63-го кінофестивалю отримав режисер з республіки Чад Махамат-Салех Харун за картину "Людина, яка кричить". "Пальмову гілку" за короткометражне кіно отримала стрічка "Собача історія" французького режисера Сержа Аведикяна. Приз кінофестивалю за найкращу постановку отримав французький режисер Матьє Амальрік за картину "Гастролі". У фільмі йдеться про продюсера-невдаху, який вирушає з американською групою танцівниць в турне по містах Франції.
 
Нагороду за найкращий сценарій отримав фільм "Поезія" корейця Чана Лі Дона. Мексиканський режисер Майкл Рове отримав "Золоту камеру" за фільм "Високосний рік". Журі 63-го Каннського кінофестивалю визнало найкращою актрисою Жюльєт Бінош за роботу в картині "Завірена копія" іранського режисера Аббаса Кяростамі. Приз за найкращу чоловічу роль, всупереч традиції, присуджений двом акторам: іспанцеві Хав'єру Бардему та італійцеві Еліо Джермано. Бардем знявся в картині "Краса" мексиканця Алехандро Гонсалеса Іньярріту, а Джермано - у фільмі "Наше життя" італійця Даніеле Лукетті.
 
Нагадаємо, що Україна вперше взяла участь в основному конкурсі Каннського міжнародного кінофестивалю, фільм Сергія Лозниці "Щастя моє" посів 10-те місце в опублікованому журналом "Скрін" рейтингу. На 58-му Каннському фестивалі у 2005 році український режисер Ігор Стрембіцький отримав "Золоту пальмову гілку" за документальну короткометражку "Подорожні".
 
63-й Каннський кінофестиваль відбувається з 12 по 23 травня 2010 року. Журі очолив Тім Бертон. У 2009 році "Золоту пальмову гілку" Каннського кінофестивалю отримала стрічка австрійського режисера Міхаеля Ханеке "Біла стрічка".
 

Джерело: Newsru.ua


25.05.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах