З 23 вересня по 9 жовтня у Чернігові вдруге пройде ChernihivPhotoFest-2011


фото:  Йенс Олоф Ластен, Швеція
 
З 23 вересня по 9 жовтня у Чернігові вдруге пройде найкрупніший на сьогоднішній день в Україні Міжнародний Фестиваль Фотографії ChernihivPhotoFest-2011.

В цьому році в порівнянні з попереднім 2010 Фестиваль набуває значно масштабніших розмірів: це і збільшення виставкових площ з подвоєнням кількості фотографічних проектів як вже відомих, так і молодих зарубіжних та українських фотографів, і розширення навчальної програми,  а також ще більше залучення фахівців  до експертної комісії портфоліо-рев’ю – окрім знаних фотографів в цьому році будуть присутні також мистецтвознавці та фототеоретики. Для того, щоб вмістити всю масштабність цієї фотографічної події в такий невеликий срок як два з половиною тижні, було задіяно набагато більше локацій  міста Чернігова – заходи проводитимуться у Музеї сучасного мистецтва «Пласт-Арт», в Художньому музеї Чернігова, Галереї спілки художників України, Арт-клубі, Культурному центрі «Інтермеццо» та в багатьох інших. 
 
ChernihivPhotoFest – це щорічний міжнародний фестиваль фотографії в Україні, котрий має на меті підтримувати та розвивати фотомистецтво в нашій країні та формувати у глядачів сприйняття фотографії саме як виду образотворчого мистецтва. Орієнтуючись на традиційну фотографію, Фестиваль об’єднує різноманітні підходи та естетичні концепції щодо втілення авторських ідей. 
 
Автори, чиї фотографічні проекти будуть представлені на цьогорічному Фестивалі, це знані фотографи з США, Великобританії, Швеції, Литви, Росії та України: Лолі Кантор, Льюїс Керрол, Йенс Олоф Ластен та Кріс Малужинські, Вітас Луцкус, Ірина Попова, Олександр Глядєлов та інші.
 
фото: Льюїс Керрол
 
Тема цьогорічного Фестивалю – «Школа». Таке широке та різновекторне поняття як «Школа», яке охоплює багато важливих аспектів людського життя, дозволяє фотографам значно розширити амплітуду своїх поглядів та зробити досліди від особистісних до соціальних історій: від шкільного досвіду до процесів розвитку соціуму та держави, від самовдосконалення до виживання у суспільстві. В цьому році 16 фотографічних проектів буде розділено на чотири тематичні блоки згідно цієї теми: Школа – головний проект, Школа виживання (документальна фотографія), Школа майстерності та блок «Альтернативний погляд». 
 
Розміри фестивалю, як вже зазначалося, включають в себе не лише виставкові проекти, а й насичену освітню програму. Ще починаючи з березня в рамках межфестивальної активності було проведено 18 майстер-класів, лекцій, ворк-шопів, творчих зустрічей та фотопрактикумів з відомими фотографами. Найближчий ворк-шоп з фотографом Іриною Поповою (Росія) «Зйомка фотоісторії» відбудеться у Чернігові  з 18 по 25 вересня. Результати ворк-шопу, тобто публічна презентація медіа-проекту, будуть представлені в рамках освітньої програми ChernihivPhotoFest – 2011. Під час самого фестивалю всі бажаючі зможуть відвідати серії майстер-класів, практикумів, лекцій, кінопоказів, презентацій книжок та інших заходів.
 
Звісно, в цьому році буде продовжена практика проведення першого на теренах України Портфоліо-Рев’ю. Практика минулого року показала, що можливість отримати професійну критику з боку експертів з фотографії являється для молодих митців дуже важливою підтримкою та сприяє формуванню нового вітчизняного покоління фотомитців. Тому Портфоліо-рев’ю є невід’ємною складовою подібного масштабного заходу. 
 
Ірина Рузіна, засновник та організатор Фестивалю:
«Портфоліо-Рев’ю – це досить відома практика міжнародних фотофестивалів. Мета заходу – надати можливість молодим авторам показати себе та отримати адекватну оцінку своєї творчості. У звичайному режимі фотографу необхідно багато часу та зусиль, щоб розшукати експертів, зустрітись з ними, отримати їх консультації, зібрати інформацію про можливість виставлятися, публікуватися, брати участь у фестивалях. Портфоліо-Рев’ю поєднує всі ці функції, економить час та дає ефективний зворотній зв'язок для автора».
 
Серед запрошених в цьому році експертів знані українські та зарубіжні фотографи, мистецтвознавці, теоретики фотографії, галеристи та куратори: Віктор Марущенко, Олександр Ляпін, Михайло Каламкаров, Ірина Попова, Йенс Олоф Ластен, Лолі Кантор, Гліб Вишеславський, Вікторія Мироненко, Євген Солонін, Віктор Хаматов, Андрій Триліський, Богдан Вержбицький, Євген Філіпов. 
 
По закінченню консультацій буде обране найкраще портфоліо, автор якого матиме змогу показати персональну виставку в наступному році.
 
фото:  Йенс Олоф Ластен, Швеція
 
Також в цьому році організаторами Фестивалю планується налагодження практики проведення Круглих столів на тему розвитку фотомистецтва в Україні. Після закінчення Фестивалю буде проведено другий Круглий стіл на тему «Фотографічна освіта в Україні». Перший Круглий стіл, який відбувся у квітні цього року, дав початок для обговорення та реалізації можливостей створення інституції з освіти у сфері фотомистецтва. В ньому приймали участь викладачі Київського Національного Університету театру, кіно та телебачення ім.Карпенко-Карого Богдан Вержбицький, Сергій Лисецький, Євген Філіпов, Національної Академії образотворчого мистецтва та архітектури Людмила Лисенко, авторитетні теоретики та практики в сфері фотографії Вікторія Мироненко, Олександр Фельдман, Олександр Ляпін, Олександр Глядєлов, представник Польського Інституту в Києві Олена Зоц, засновник фотошколи Віктор Марущенко, фотограф та викладач Михайло Каламкаров та ін.
 
Також після закінчення Фестивалю в Києві планується запуск постійно діючого освітнього проекту «Майстерня», задача якого створити творче середовище та проводити освітні заходи для молодих фотографів. 
 
Метою, до якої поступово йде фотографічний фестиваль в Україні, являється багатофункціональний Фотографічний центр з динамічною та цікавою виставковою діяльністю та професійною фотоосвітою. Тож приєднатися до ChernihivPhotoFest, хоча б у якості глядача, означає підтримати розвиток станновлення нового для нашої країни виду візуального мистецтва – ФОТОГРАФІЇ.    
 
Ознайомитися з програмою Фестивалю можна на сайті www.chernihivphotofest.com.ua
 
 

22.09.2011
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах