Дні Чеської Фотографії пройдуть у Києві з 30 листопада по 16 грудня


 
30 листопада в Києві відкриваються чотири виставки фотографії, об'єднані в масштабну подію - Дні Чеської Фотографії. Організатори події, Культурний фотографічний центр PhotoCULT та Чеський центр, представлять роботи відомого фешн-фотографа Роберта Вано, а також фотографії трьох молодих чеських авторів Мартіна Туми, Якуба Скокана та Мілана Буреша. 
  
У рамках Днів чеської фотографії глядачі зможуть побачити знамениту серію Роберта Вано «Платинова колекція» - зібрання оригінальних відбитків, виконаних у рідкісній техніці платинотипії. За допомогою унікальної техніки фотодруку автор переносить героїв постановочних зйомок зі світу моди у світ мистецтва, створюючи власні інтерпретації краси тіла. Крім оголеної натури і портретів на виставці будуть представлені і натюрморти, що відсилають глядача за своєю естетикою до витоків чеського пікторіалізму часів Йозефа Судека.
 
Мартін Тума, представник сучасної фотографії покаже свої роботи із серії «Пейзаж апостеріорі», що є візуальною рефлексією на функції фотографії, дослідженням її природи. У своєму проекті автор, навмисно знімаючи монотонну структуру ландшафту, зміщує увагу глядача від зображуваного на знімку до зображення в цілому, апелюючи до здатності людини сприймати і інтерпретувати зображення незалежно від того, що на ньому зображено.
 
Документальний блок представлять ще двоє молодих авторів: Якуб Скокан і Мілан Буреш.
 
У проекті «Лукас» Якуб Скокан розповідає історію про хлопчика, хворого на аутизм, про його взаємини з родичами і навколишнім світом. Фотографії з серії не лише показують зворушливі моменти життя дитини, але і створюють відчуття «домашньої» близькості з її героєм. 
 
У проекті «Севастополь» Мілан Буреш піднімає тему ностальгічних спогадів про радянську епоху  і створює суб'єктивне фотографічне есе про місця та людей, яких він зустрів у Севастополі під час своєї подорожі по Криму.
Виставки чеської фотографії будуть проходити протягом більш ніж двох тижнів з 30 листопада по 16 грудня в галереї A-House на вул.Стрілецька, 6/7.
 
З авторами виставок можна буде познайомитися на відкритті Днів Чеської Фотографії, а на наступний день, 1 грудня, дізнатися про їх проекти і творчі плани під час зустрічей, які проводитимуться в галереї «Печерська» з 14:00 до 19:00 за адресою: вул. Лаврська, 9, корп.19.
 
Організатори події підготували кіно-лекційну програму, в рамках якої заплановано покази стрічок про знаменитих чеських фотографів та лекції з історії чеської фотографії. Ведуча лекцій - історик, мистецтвознавець, викладач історії фотографії -  Вікторія Мироненко розповість про основні етапи розвитку чеської фотографії, розкаже про імена і явища у період з кінця ХІХ століття до сучасності.
 
Усі заходи в рамках Днів чеської фотографії є відкритими та безкоштовними для відвідування.
 

 

Програма Днів Чеської Фотографії в Києві:
 

Галерея A-HOUSE
Київ, вул. Стрілецька, 7/6 (вхід з двору). ВТ-НД з 13:00 до 20:00
 
30.11 (п'ятниця) | 19:00 - Відкриття Днів Чеської Фотографії в Києві і виставок:
- Роберта Вано «Платинова колекція»
- Якуба Скокана «Лукас»
- Мілана Буреша «Севастополь»
- Мартіна Туми «Пейзаж апостеріорі»
 
Галерея Печерська
Київ, вул. Лаврська,9, корп.19
 
1.12 (субота) Творчі зустрічі з авторами:
14:00 Мілан Буреш
15:00 Мартін Тума
16:00 Якуб Скокан
17:30 Роберт Вано
 
2.12 (неділя)
17:00 Лекція 1. Чеський пікторіалізм. Фотографія на рубежі XIX-XXст
18:10 Лекція 2. Авангардна фотографія початку XX ст: Франтішек Дртікол, Яромір Функе, Еуген Вишковський
19:20 Кінопоказ «Фотограф Франтішек Дртікол»
 
7.12 (п'ятниця)
19:00 Лекція 3. Легенда чеської фотографії: Йозеф Судек
 
8.12 (субота)
18:00 Лекція 4. Йозеф Куделка: документ часу. Празька весна
19:10 Кінопоказ «Мандрівник: фотограф Йозеф Куделка»
 
9.12 (неділя)
14:00 Лекція 5. Кінець XX ст. і сучасна чеська фотографія. Ян Саудек​​, Іван Пінкава, Роберт Вано, Тереза ​​Влскова, Вацлав Йірашек
15:10 Кінопоказ «Тринадцята кімната Роберта Вано»
 

22.11.2012
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах