До 10 найпродаваніших світових художників потрапили 5 китайців

Експерти в галузі світового арт-ринку завершили аналіз 2900 аукціонів, що пройшли в минулому сезоні, - з липня 2007 по червень 2008 року - і склали список 500 художників і скульпторів, що найкраще продавалися. У верхній частині списку домінують художники з Азії, причому значна частина з них - китайці.

Фахівці передбачають, що через лічені роки термін "азіатське мистецтво" вживатиметься так само широко і часто, як сьогодні "західне мистецтво". Маючи велике позитивне торгове сальдо й величезні запаси іноземної валюти, Китай, напевно, вийде з нинішньої кризи супердержавою. Причому не тільки в економіці. В плані сучасного мистецтва КНР уже зараз вважається однією з найрозвиненіших країн.

Про це говорять і результати світових аукціонів. З двадцяти найпопулярніших комерційно представників арт-світу за підсумками сезону 13 - вихідці з Азії: 11 представляють Китай і по одному - Японію й Індію. Шість азіатських художників й скульпторів входять до десятка тих, що найкраще продаються, причому п'ятеро з них - китайці.

Втім, у цьому рейтингу верхні чотири місця поки що утримують західні діячі мистецтва: Джефф Кунс, Жан-Мішель Баске, Демієн Хьорст і Річард Прінс. Всі решта - азіати. З них п'ятеро представляють Китай і один - яскравий представник психоделічного поп-арту Такаші Муракамі - Японію.

Щодо реалізованих за картини й скульптури грошей, західна четвірка поки що значно перевершує азіатську шістку: 202,4 млн фунтів (320 млн доларів) і 125,6 млн фунтів (195 млн доларів) відповідно. Але експерти вважають, що це тимчасове явище.

Враховуючи запаморочливі темпи зростання продажів азіатських художників і скульпторів, розрив у продажах скоро зникне, а найпопулярніший китайський художник Чжан Сяоган (5-е місце з 32,3 млн фунтів або 50 млн доларів), швидше за все, вже наступного року потіснить Річарда Прінса з його 33 млн фунтів.

"Ці люди виросли в постмаоістському Китаї, - розповідає Чжан, - і жили в епоху глибоких політичних і соціальних змін. Все це відбивається в їхній творчості".

Нагадаємо, що інтернет-портал "Артпрайс", який спеціалізуєтся на на оцінці творів мистецтва, у квітні цього року опублікував повідомлення про те, що картини Пабло Пікассо вперше за останні 10 років поступилися за загальною вартістю на аукціонах своїм першим місцем творам мистецтва Енді Уорхола.

Пікассо поступився Уорхолу з показником в 320 млн доларів. У десятці художників, твори який найбільш купуються, - Френсіс Бекон (245 млн), Марк Ротко (207), Клод Моне (165), Анрі Матісс (114), Жан-Мішель Баскья (102), Фернан Леже (92). Замикають "десятку" Марк Шагал (89 млн дол) і Поль Сезанн (87 млн).Джерело: NEWSru.ua


19.11.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах