«Драма.UA» презентує збірку п'єс на ХХ Форумі видавців


 
У п'ятницю, 13 вересня 2013 року, у межах ХХ Форуму видавців у театрі Воскресіння (Львів, пл. Григоренка, 5) о 14:00 відбудеться презентація збірки п'єс сучасних українських драматургів-переможців конкурсу п'єс «Драма.UA-2012». 
 
До збірки увійшли п'ять робіт українських авторів: «Дівка на відданє» Віри Маковій, «Бал бетменів» Тетяни Киценко, «Хома Брут» Артура Млояна, «Партія» Євгенія Марковського та «Дерева спізнюються на автобус» Олеся Барліга.
 
Як зазначає упорядник збірки та організатор конкурсу п'єс «Драма.UA» Оксана Дудко, видання книжки було заплановане ще задовго до визначення переможців минулорічного конкурсу.  
 
«Ми як організатори і глядачі мріємо про те, щоб сучасну драматургію можна було легко купити й прочитати чи без проблем знайти у репертуарах українських театрів. Тому видання переможців конкурсу є для нас, хоч маленьким, однак дуже важливим кроком», — розповіла Оксана Дудко. 
 
Книжка вийшла накладом у 1000 примірників і, окрім розповсюдження серед українських книгарень, потрапить до національних та обласних бібліотек для дорослих. У Львові відбудеться перша її презентація, а згодом збірка помандрує й до інших міст України. 
 
Роботу над цією збіркою видавець Альбіна Позднякова називає своєрідним видавничим експериментом, адже сучасна українська драматургія є нечастим гостем на полицях книгарень і бібліотек.
 
«Ми вперше бралися за драму. І, звісно, є страх, що вона, як і поезія, не користуватиметься попитом, але, з іншого боку, є й велике бажання підтримати сучасну драматургію, зробити для неї зелене світло бодай на одному зі шляхів. І зараз, коли починає рости кількість театральних фестивалів та інших заходів, пов’язаних із сучасним театром, потроху починає виростати нова аудиторія для сучасних п’єс. Тож, сподіваюсь, що нова драма поволі доходитиме до своїх потенційних читачів і глядачів, причому скоріше не через книгарні, а через навколотеатральні заходи», — пояснює свою позицію та ділиться сподіваннями Альбіна Позднякова.
 

 
Видання робіт сучасних українських драматургів не є надто поширеною практикою, тому і для авторів, і для творців конкурсу україномовних п'єс «Драма.UA» вихід збірки у світ стане справді значущою подією. 
 
«Звичайно, моя робота не тягне на шедевр, але я зробив все можливе, щоб вона такою була, і дуже добре, що з’явилися люди, які зробили все можливе, щоб видати подібну літературу – для нашого часу це майже унікальний випадок», — переконаний драматург Артур Млоян.
 
Краще познайомитись зі збіркою, поспілкуватися із авторами п'єс та ідейними натхненниками видання, а також і придбати його усі охочі зможуть під час презентації вже цієї п'ятниці. 
 
Зустріч на FB: facebook.com/events/413134152126267/

11.09.2013
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах