Відбулася дискусія на тему "Що потрібно українській літературі, аби бути успішною за кордоном"


12 вересня у межах Форум видавців відбулася дискусія на тему "Що потрібно українській літературі, аби бути успішною за кордоном", участь у якій взяли російський письменник Дмітрій Кузьмін, головний редактор газети "Кніжноє обозреніє" Алєксандр Гаврілов (Росія), письменник, куратор літературних проектів Ігор Сід (Україна-Росія), перекладачка Рита Кіндлерова (Чехія), та українські письменники та видавців Микола Рябчук, Світлана Пиркало, Елеонора Сімонова.

"Щоб стати успішним за кордоном, потрібно, щоб книга передусім стала успішною тут, в Україні. Наша сучасна література – середньоєвропейського рівня, література рівня Болгарії, Чехії, Швеції. Зараз і не треба нам йти на захід, бо цей шлях безперспективний. Наші суспільно значущі програми підтримки книги проходять непрозоро: невідомо, хто журі, за яким принципом обирають тощо. На Заході є щоденні рецензії на книги у кожній газеті. Цього немає в Україні. Зараз українському письменнику для популяризації треба покладатися на самого себе. Йому потрібно знати бодай одну іноземну мову, потрібно мати електронну скриньку і користуватися нею. Всі ці маленькі чинники творять капітал, з яким можна йти далі", – зазначив у вступному слові Микола Рябчук.

За словами Дмітрія Кузьміна, українська література повинна презентувати себе так, як, наприклад, це не робить Росія. "В Україні є покоління молодих письменників, чого немає в Росії, і це можна пропонувати”.

"Українські видавництва не мають анотації до книжок англійською мовою. Також в Україні немає агенції, яка може звести з представниками певного сектору літератури, – зазначила перекладач Ріта Кіндлерова (Чехія).

Як зауважив Алєксандр Гаврілов, потрібно промоційно підтримувати перекладачів. "Перекладачі повинні мати можливість на безкоштовний доступ до уривків тексту і біографії письменника. А також для популяризації за кордоном держава, або приватний фонд не повинні шкодувати ресурсів на підтримку цієї діяльності, а токож слідкувати за дотриманням авторського права", – заявив він.

Джерело: ZAXID.NET


14.09.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах