У Единбурзі пройде театральний фестиваль


З 13 серпня по 3 вересня у Единбурзі проходитиме найбільший у світі театральний фестиваль — знаменитий «Фриндж». Фестиваль об’єднує в собі міжнародний театральний фестиваль, міжнародний фестиваль комедії, міжнародний книжковий фестиваль, міжнародний фестиваль фільмів, політичний фестиваль, міжнародний музичний фестиваль. Протягом трьох тижнів у шести головних театрах міста та у безлічі маленьких залах, пабах, клубах і просто неба відбудуться сотні вистав, концертів і шоу.

Перший единбурзький фестиваль пройшов у 1947 році. Тоді на офіційний единбурзький творчий форум акторів, який був присвячений перемозі над фашизмом, приїхало більше, аніж їх запрошували. В програму буквально увірвалися виконавці нової хвилі, які виступали прямо на вулицях та в пабах і ламали всі закони традиційного театру. Отож, незабаром це дійство перетворилося на театральне свято з усіма жанрами сценічного мистецтва: драмою, балетом, класичною музикою, пантомімою, танцями...

За три тижні охопити всю розмаїтість Единбурга неможливо. Тому до кінця фестивалю ніхто фаворитів не називає. Публіка стежить за публікаціями шотландської газети “Scotsman”, де критики ставлять заповітні зірочки в рецензіях, що виходять у світ наступного дня після спектаклю. Як правило, переможців обирають на чотирьох головних майданчиках. Але часто самобутніх талантів знаходять в якому-небудь маленькому залі, де ставлять невідому п’єсу. Тому “Фриндж” називають непередбачуваним. Конкуренція там неабияка, адже единбурзькі премії можуть зробити з нікому не відомого коміка зірку і стати перепусткою у світ шоу-бізнесу — як у Великобританії, так і за її межами.

Офіційний сайт фестивалю: www.eif.co.uk


18.11.2006
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах