"Фестиваль фестивалів" на МКФ Молодість


Цього року «Молодість» подарує глядачам справжні вершки фестивального сезону. Переможці й лауреати МКФ у Карлових Варах, Локарно, Каннах, Роттердамі, Трайбеці й Берліні – у програмі «Фестиваль фестивалів».
 
У рамках програми «Фестиваль фестивалів» до Києва привезуть володаря Ґран-прі МКФ у Карлових Варах «Товстий зошит» Яноша Саса. Це екранізація світового бестселеру Аготи Крістоф. Під час війни у селі на угорському кордоні живуть двоє братів зі своєю жорстокою бабцею. Хлопці змушені навчитися шахрувати, щоб вижити в абсурдному світі дорослих. Фільм також отримав нагороду Label Europa Cinemas.
 
Представлений  на «Молодості» й переможець МКФ у Локарно, фільм-володар «Золотого леопарда» «Історія моєї смерті» Альверта Серри. Казанова наймає нового слугу, аби той супроводжував його в останні дні життя. Він полишає пишноти й розпусту французького замку і проводить останні дні в бідних і темних краях на півночі Європи. Там його уявлення про суспільне життя і раціональність буде зруйновано Дракулою і його нескінченною силою.
 
У програмі – два лауреати Каннського МКФ: «Елі» Амата Ескаланте (Приз за найкращу режисуру) та «Дотик гріха» Цзя Чжанке (Приз за найкращий сценарій). «Елі» - історія дванадцятирічної Естели, яка шалено закохується в молодого курсанта поліції, який хоче втекти і одружитися з нею. На шляху до цієї мрії, сім’ї дівчини доведеться відчути на собі насильство, яке перевертає життя місцевих догори дриґом. 
 

 
Головний герої «Дотику гріха» Цзя Чжанке - розлючений шахтар, який повстає проти корупції. Робітник-мігрант усвідомлює безмежні можливості вогнепальної зброї. Заможний клієнт доводить до відчаю гарненьку секретарку. Молодий працівник фабрики змінює роботи, аби довести, що він чогось вартий. Четверо людей, чотири провінції – сучасний Китай.
 
Київські глядачі також побачать стрічку-володаря тигра Роттердамського МКФ «Мій пес Кіллер» Міри Форнай. Це драма одного дня з життя 18-річного Марека. Він живе біля словацько-моравського кордону з батьком та приятелями – расистами і хуліганами. Пес – найліпший Мареків друг. Все летить шкереберть, коли він дізнається таємницю про свою втрачену маму Маріку.
 
Переможець Берлінале, володар «Золотого ведмедя» «Поза дитини» Каліна Петера Нетцера – про Корнелію, заможну пані з Бухареста зі зв‘язками у впливових колах. Її 34-річний син стає учасником смертельної аварії. Любляча матір берегла сина від жорстоких реалій життя – аж дотепер... Сучасний погляд на "злочин і кару" та проблеми моральної вбогості буржуазії та суспільства.
 

 
На 43-й «Молодості» покажуть стрічку «По розірваному колу» Фелікса Ван Ґрьонінґена. Фільм отримав приз на МКФ у Трайбеці за найкращий сценарій і дві нагороди на Берлінале: Label Europa Cinemas та Приз глядацьких симпатій секції «Панорама». Еліс та Дідьє були разом протягом семи років. Коли їхня дочка серйозно захворіла, всі поворотні моменти стосунків зринають перед очима: залицяння та пристрасть, зближення у їхній музичній блюґрасс-групі, одруження, незапланована вагітність, батьківство… Повне коло щастя незвичайної пари.
 
Покази «Фестивалю фестивалів» пройдуть 20-27 жовтня у кінотеатрах «Київ» та «Жовтень».
 

29.09.2013
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах