Фестиваль документальної фотографії проходить у Франції

Міжнародний фестиваль фотожурналістики Visa pour l'Image (Віза в образ) відкрився сьогодні в каталонському місті Перпіньян на півдні Франції. Кращі світові майстри документальної фотографії з'їхалися на цю щорічну зустріч вже в 21-й раз.

У нинішньому році, відзначають організатори, фестиваль в Перпіньяні проходить в контексті кризи - світової кризи фінансів, але головне - в контексті серйозного занепаду, що переживається професійною фотожурналістикою.

"Фотокореспонденти сьогодні переживають важкі часи. Вони як і раніше пропонують роботи високої якості, проте преса з меншою, ніж раніше, готовністю купує їхні знімки. В результаті цього року заявки на участь у фестивалі подали на 20% менше спеціалізованих фотоагентств", - констатує засновник "Візи в образ" Жан-Франсуа Леруа.

Тим часом, додає він, одночасно зросла кількість одиночних акредитацій. У зв'язку з цим організатор робить два висновки. Перший полягає в тому, що модель фотоагентств, яка була створена наприкінці 1960-х років, потребує перегляду. Другий - фестиваль у Перпіньяні і подібні до нього зустрічі залишаються незмінним майданчиком для самовираження і обміну досвідом у сфері фотожурналістики.

Програма "Візи в образ" включає 25 виставок. Прагнення бути в центрі подій є частиною роботи фотокореспондентів. Їхні об'єктиви відображають конфлікти і політичні потрясіння - Газа, Ірак, Афганістан, Мадагаскар, Сомалі, а також прояви соціально-економічних криз.

Разом із тим, відзначають спостерігачі, у всіх представлених на фестиваль роботах лейтмотивом простежується глибоке прагнення до гуманізму.

Традиційно разом з представленням публіці визнаних професіоналів "Віза в образ" бере на себе роль відкривача молодих талантів в світі фотодокументалістики. Цього року значна увага прикута до експозиції Масимо Берутті, присвяченої Пакистану, і робіт афганського фотографа Залмая.
За матеріалами: Newsru.ua

Сайт: visapourlimage.com


01.09.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах