Уперше в Україні фестиваль Вуличних театрів


Вуличний театр — театр, спектаклі якого проводяться на відкритому просторі — на вулиці, в парках і т. п. Вуличний театр відноситься до найдавніших видів театрального мистецтва. Найпошириніша особливість вистав вуличного театру — це відсутність чіткого поділу на акторів-виконавців та глядачів. Користуючись сучасною термінологією, можна сказати, що вистави вуличного театру завжди носять інтерактивний характер: глядачі задіяні в дії не тільки емоційно, як в класичних видах театрального мистецтва, але і безпосередньо беруть участь у спектаклі, безпосередньо додаючи до нього свої корективи. Таким чином, у вуличному театрі особливо сильним є момент імпровізації.

Від актора (та інших художніх засобів) вимагається значно велика емоційна та енергетична концентрація, — щоб не просто викликати цікавість публіки, але й утримувати її на протязі всієї вистави. Тому принципи вистав вуличних театрів близькі до циркового мистецтва, з його яскравими видовищами, екстремальним, емоціцним впливом на глядача, злободенністю. Недаремно у вуличних виставах так поширена клоунада.

Ви можете встигнути всюди!

Одеса — 27 березня
Дніпропетровськ — 28 березня
Донецьк — 29 березня
Харків — 30 березня
Київ — 31 березня
Львів — 1 квітня

УЧАСНИКИ ФЕСТИВАЛЮ:

Львівський театр «Воскресіння», заснований у 1990 році Ярославом Федоришиним і групою молодих акторів з різних міст України. Театр відкриває нові горизонти українським глядачам, ставлячи вистави світового визнання перший раз в країні і поступово розширює мистецьку обізнаність публіки і акторів. Традиції психологічного театру і пошук нових технік постановок влилися у вистави театру «Воскресіння» і пропонують новий і захоплюючий досвід театральним ентузіастам.

Трупа театру «Воскресіння» брала участь в декількох міжнародних театральних фестивалях у Польщі, Шотландії, Сербії і Латвії та традиційному львівському фестивалі «Золотий Лев», який проходить у Львові кожні два роки.

«Театр Экс» , Москва - це театральна трупа, що складається з театральних та циркових артистів, випускників московських театральних учбових закладів і циркового училища. За час свого існування театр переживав різноманітні захоплення - від пластичного спектаклю до яркого вуличного шоу. Захоплення роботою з живим вогнем и піротехникою зробило роботу цього театру по-своєму унікальною. Вогонь став язиком цього театру, його головним виразним засобом, що вдало сполучається з яскравою акторською грою та режисерською винахідливістю.

Київський Експериментальний Театр створений у 1993 році групою професійних акторів Молодіжного театру на чолі з режисером Валерієм Більченко.

Перші спектаклі - «Археологія», «И сказал Б» А. Шипенка, «Выстрел в осеннем саду» А. Чехова свого часу були визнані кращими спектаклями театрального Києва.

Але Експериментальному театру стало затісно в театральних стінах, і актори, взувшись у ходулі, вийшли на вулицю. Були створені такі вуличні спектаклі: «Пекельний Марко», «Карнавал», «Между небом и землей», спільний українсько-польський проект «Мазепа».

Театр «Торба», Київ - ветерани кращого в Україні студентського театру - LUDUS, театра Києво-Могилянської академії. Разом із LUDUSом та його патроном, Київським экспериментальним театром, торбинці пройшли живу акторську школу на вулицях багатьох міст України, Польщі та Німеччини, побували на найкрупніших європейських фестивалях вуличних театрів Європи.

У місті Дніпропетровську відбудеться фестивальний рух вуличних театрів, якого ще не бачили дніпропетровці! Феєричне шоу, свято, наповнене сміхом, танцями і спілкуванням із глядачами. Яскраві костюми, музика, запальні танці, факіри, відважні лицарі та чарівні герої казок — карнавал із чарівності та радістю. Протягом одного дня на відкритих площадках міста Дніпропетровська будуть показані вистави театрів України, Польщі, Росії.Джерело: obozrevatel.com


29.03.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах