Сінтія Марчелло отримала Future Generation Art Prize від PAC


 
Сьогодні, 10 грудня 2010 року в Києві пройшла церемонію нагородження лауреатів першого сезону премії Future Generation Art Prize (FGAP). Лауреатом премії та володарем грошового призу на загальну суму 100 тисяч стала бразильська художниця Сінтія Марчелло.
 
Три її відеороботи - три абсурдистські сцени, де люди і машини виробляють дивні геометричні дії, - переконали журі своєю візуальної хореографією.
 
Переможниці дістануться $ 60 тисяч готівкою і $ 40 тисяч у вигляді гранту на створення нових творів мистецтва.
 
Сінтія Марчелле робить фільми, фото та інсталяції. Її робота тісно пов’язана з перформенсом та використанням повторень як мистецької стратегії. Безкінечне повторення дій в її роботі – абсурдні та марні, допоки вони не потрапляють в геометричні форми, немов абстрактні маніфести. Маніфести Марчелле мають характер водночас політичний та економічний, вибухово відображаючи суспільну поведінку та суспільні структури.
 
Спеціальним призом і $ 20 тисячами нагороджений Мірча Миколу (Румунія) за фільм і інсталяцію про долю країни й однієї сім'ї через історію ларьків.
 
Виставка 21 номінанта FGAP проводиться в PinchukArtCentre до 9 січня 2011 року.
 
До складу міжнародного журі входили Даніель Бірнбаум (Швеція), Оквуі Енвезор (Нігерія), Юко Хасегава (Японія), Іво Мескіта (Бразилія), Екхард Шнайдер (Німеччина), Роберт Сторр (США) і Ай Вейвей (Китай).
 
Ай Вейвей не зміг приїхати до Києва, тому що влада Китаю не випустили його з країни, але художник виступив з на церемонії з відеозверненням.
 
Привітати лауреатів прибули патрони премії - художники Андреас Гурскі, Джефф Кунс, Деміен Хьорст та Такаші Муракамі.
 
Спеціальними гостями церемонії були члени міжнародної ради FGAP - директор фонду і музею Соломона Гуггенхайма Річард Армстронг, директор Центру Помпіду Альфред Пакмана, засновник Фонду Прада Міучча Прада, директор Галереї Тейт Ніколас Серота.
 
 
 
Джерела інформації: PinchukArtCentre 

11.12.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах