У Німеччині відкрився Франкфуртський книжковий ярмарок


З 14 по 18 жовтня Франкфурт-на-Майні перетворюється на світову столицю книги. Країною-гостем цьогорічного книжкового ярмарку є Китай.

книжковий ярмарок

З 14 по 18 жовтня Франкфурт-на-Майні перетворюється на світову столицю книги. Країною-гостем цьогорічного книжкового ярмарку є Китай. Ярмарок у вівторок увечері урочисто відкрила канцлер Німеччини Ангела Меркель, передає "Німецька хвиля".

Близько семи тисяч учасників з понад ста країн світу беруть участь у ярмарку. Видавці, книготорговці, автори та читачі зустрічаються тут, аби обговорити найновіші тенденції на міжнародному книжковому ринку.

Країною-гостем цьогорічного ярмарку є Китай. Уже напередодні лунала масивна критика з приводу порушення прав людини та свобод у цій країні. Серед запрошених на виставку китайських письменників щонайменше 40 є дисидентами, більшість з яких змушені жити в еміграції. Це додає книжковому ярмарку ще більшого дискусійного потенціалу.

Однією з головних тем заходу вже традиційно стане тема новітніх технологій, пов’язаних з книгами, зокрема переведення книг у цифровий формат. Те, що ще кілька років тому здавалося віддаленим майбутнім, нині вже належить до повсякдення: роман, завантажений на мобільний телефон, звуковий путівник чи літературна екранізація на так званих смарт-фонах. Пропозиція цифрових книг також неймовірно зросла останніми роками.

У середу виставка відкрила свої двері для фахових відвідувачів, а в суботу та неділю – також для широкої публіки. Завершиться Франкфуртський книжковий ярмарок традиційно врученням Премії миру Спілки німецьких книготорговців, яку щороку присуджують письменникам, діячам культури, іноді – політикам, які зробили значний внесок у розвиток культури і зміцнення миру та взаєморозуміння.

Тим часом, як стало відомо в понеділок увечері, Німецьку книжкову премію за 2009 рік присуджено маловідомій 51-річній письменниці Катрін Шмідт за роман "Ти не помреш". У книзі, що містить певні автобіографічні подробиці, описується історія жінки, яка вийшла з коми і повертає собі здатність говорити.

Як пояснив член журі і керівник Біржового союзу німецької книготоргівлі Ґоттфрід Гоннефельдер, "роман Катрін Шмідт "Ти не помреш" розповідає історію про повторне пізнання світу. Часом лаконічно, часом з насмішкою, часом навіваючи дещо моторошне враження, автор розповідає про думки та почуття тяжко хворої жінки, яка виходить з коми після крововиливу в мозок".

Катрін Шмідт виросла у Східній Німеччині. До початку літературної кар'єри вона працювала психологом. На запитання, чи радіє вона відзнаці, відповіла: "Я раділа вже самій номінації, але чи радію я премії? Мабуть, так, з огляду вже хоча б на те, що вона дасть мені певну фінансову безтурботність, якої я досі не знала".

Літературну премію Біржової спілки німецької книготоргівлі – одну з найпрестижніших у Німеччині – щорічно присуджують напередодні відкриття Франкфуртського книжкового ярмарку.

8 жовтня Нобелівську премію з літератури 2009 року присудили німецькій письменниці Герті Мюллер. Вірші, романи, оповідання й есе Мюллер перекладені багатьма європейськими мовами, а також китайською та японською.

Джерело: Newsru.ua


14.10.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах