French Connection на МКФ «Молодість»: бенефіс Береніс Бежо та Ізабель Юппер з ромашками


На початку тижня МКФ "Молодість" влаштувала свято для всіх франкофонів: представляємо програму нового франкомовного кіно «French connection». Лауреати Канн, Берліна, Торонто й Роттердаму. 3 тендітні режисерки й 4 знані режисери. Береніс Бежо й Ізабель Юппер. Словом, є з чого обирати.

 
На 43-й «Молодості» покажуть нову роботу володаря Оскара, іранського режисера Асґара Фаргаді. Фільм «Минуле» із зіркою «Артиста» Береніс Бежо у головній ролі змагався за Золоту пальмову гілку цьогорічного Каннського фестивалю і отримав дві нагороди: приз екуменічного журі та приз за найкращу жіночу роль (Береніс Бежо). Стрічку також показали на МКФ у Торонто, а Іран висунув її на Оскар у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».
 
Попередню роботу Фаргаді «Надер і Симін: розлучення» 2011 року показували на «Молодості» у програмі «Фестиваль фестивалів». Того року фільм зібрав направду золотий врожай: премії «Оскар», «Сезар», «Золотий глобус», а також Золотого ведмедя Берлінале.
 
Жіноче висловлювання у «French connection» - стрічка «Анрі» від улюблениці французької преси, зірки «Амелі» Йоланди Моро. Другий повнометражний фільм відомої бельгійської акторки, де вона виступила ще й сценаристкою, показували у «Двотижневику режисерів» Каннського МКФ.
 
Ще один фільм із цьогорічної каннської конкурсної програми – «Ґріґрі» Магамата-Сале Гаруна. В основу історії чорношкірого хлопця з паралізованою ногою, який мріє стати танцівником, покладено реальні події. Головну роль виконав непрофесійний актор Сулейман Деме, який після прем’єри в Каннах став улюбленцем кінокритиків.
 
Магамат-Сале Гарун – режисер родом з республіки Чад. Його третій повнометражний фільм «Daratt» 2006 року отримав спеціальний приз журі на Венеційському МКФ. 2010 року його стрічка «Чоловік, що сміється» здобула Приз журі Каннського МКФ.  Гарун став першим в історії режисером з республіки Чад, який брав участь у каннському кінофорумі. 2011 року його запросили на Круазетт вже в якості члена журі.
 
Друга жіноча робота в режисерській палітрі «French connection» - «Ніжність» Маріон Гензель. Знана бельгійська режисерка та продюсерка цьогоріч судитиме фільми на «Молодості» у складі міжнародного журі і особисто представить свою нову роботу. Світова прем’єра бельгійської роуд-муві відбулася цьогоріч на МКФ у Роттердамі. «Ніжність» також показували в Карлових Варах.
 
Наймолодша режисерка програми - Анаіс Барбо-Лавалетт, канадська сценаристка та онучка знаного митця Марселя Барбо. На «Молодості»покажуть її нову роботу «З волі Аллаха». На цьогорічному Берлінале стрічка отримала приз ФІПРЕССІ у секції «Панорама». Сама ж режисерка у себе на батьківщині удостоєна звання «Митець року».
 
«Вік і Фло зустріли ведмедя» Дені Коте – ще один лауреат Берлінського МКФ з канадським паспортом. Нова робота відомого режисера удостоїлася призу Альфреда Бауера. Дені Коте особисто представить свій фільм у Києві, а також дасть майстер-клас.
 
Не обійдеться «French connection» без Ізабель Юппер. Саме вона виконала головну роль у фільмі «Тіп топ» Сержа Бозона. Третю за ліком стрічку режисера показували у «Двотижневику режисерів» Каннського фестивалю.
 

30.09.2013
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах