Навколо постановки нової п'єси Вацлава Гавела розгорівся скандал


Вацлав Гавел
Колишній президент Чехії і драматург Вацлав Гавел опинився замішаний у скандалі, що розгорівся, навколо постановки його нової п'єси. У інтерв'ю, опублікованому в суботу в чеській газеті Lidove noviny, Гавел розповів, що прем'єра п'єси "Відступаючі" (Odchazeni), швидше за все, не відбудеться на головній сцені країни.

Річ у тому, що театр відмовив дружині драматурга, Дагмар, в одній з ролей у постановці. За словами Гавела, дружині "чітко дали зрозуміти", що в Народному театрі на неї не зважають. Через це прем'єра може бути перенесена або зовсім відмінена. Крім того, драматурга не влаштовують тривалі переговори з театром із приводу деталей постановки і відмова трупи прислухатися до побажань автора.

У світлі скандалу постановкою п'єси зацікавилися інші театри чеської столиці, а також декілька зарубіжних майданчиків, зокрема в США, Італії і Великобританії. Вацлав Гавел розгляне всі пропозиції. У інтерв'ю екс-президент підкреслив, що його дружина гратиме в постановці, де б не пройшла прем'єра.

Вацлав Гавел був президентом Чехії з 1999 по 2003 рік. Окрім політичної кар'єри, Гавел відомий як дисидент і правозахисник, один із лідерів Оксамитової революції. Окрім цивільної і політичної діяльності, Гавел займається літературою і драматургією. У роки комуністичного режиму в Чехословаччини есе "Влада безвладних" стало причиною ув’язнення літератора; підпільно видавалася збірка його есе "Листи до Ольги", згодом перевиданий на багатьох мовах світу. Широку популярність здобула п'єса Гавела "Велике спустошення", написана у 1985 році.Джерело: Lenta.ru


27.08.2007
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах