Деміен Хьорст проведе віртуальну екскурсію по своїй виставці «Реквієм» у PinchukArtCentre


Деміен Хьорст

У рамках своєї освітньої програми PinchukArtCentre розпочав демонстрацію документального фільму, присвяченого виставці «Реквієм» Деміена Хьорста, що відкрито в арт-центрі до 20 вересня 2009 р. Головною складовою 20-хвилинного фільму став огляд експозиції, що провів сам Деміен Хьорст та його роздуми на тему ролі мистецтва у житті, історії створення деяких робіт, тем, які надихають митця, його благодійницької діяльності та причин проведення найбільшої ретроспективи та прем’єри нового циклу живопису саме в Україні у Києві. Фільм оригінальною англійською мовою з українськими субтитрами демонструється щодня в інформаційному центрі на 2 поверсі та у залі video-lounge на шостому поверсі PinchukArtCentre.

Деміен Хьорст (з фільму): «Якщо подивитися на телебачення, філософію, кіно, моє минуле, історію, науку, релігію, на всі ці речі, для створення мистецтва художник повинен дивитись скрізь навколо. Мистецтво – це світ, в якому ми живемо, мистецтво – це ми сьогоднішні. В певному розумінні, ти створюєш мистецтво для тих людей, які ще мають народитись. І ти повинен постійно шукати універсальні тригери, які змусять людей усвідомити щось, що вони не розуміють з філософії чи з релігії – ті речі, які допоможе зрозуміти мистецтво».

До фільму також увійшли інші відеоматеріали, які було знято у Лондоні та Києві, під час підготовки та презентації виставки «Реквієм», а також відкриття центру допомоги новонародженим «Колиски надії» в спеціалізованій дитячій лікарні «Охматдит». Фільм представляє роздуми відносно творчості митця та впливу Хьорста на розвиток сучасного мистецтва, коментарі з приводу прем’єри його живопису в Україні, розповідь про його філантропічну діяльність тощо, з вуст Майкла Крейга-Мартіна (Michael Craig-Martin), британського художника та професора, який навчав Хьорста в Голдсміт коледжі; Тіма Марлоу (Tim Marlow), відомого телеведучого на BBC, історика мистецтва та виставкового директора мережі галерей «White Cube»; Френка Денфі (Frank Danphy), менеджера Хьорста, та інших художників і галеристів, які співпрацювали з Деміеном Хьорстом протягом багатьох років.

Створення фільму стало розширенням освітніх ініціатив, які наразі реалізує PinchukArtCentre. Серед них - щоденні безкоштовні екскурсії по виставці о 14:00, 17:00 та 19:00, які проводять спеціально підготовленні гіди; інформаційний комп’ютерний центр, де відвідувачі можуть ознайомитись з різноманітними матеріалами щодо виставки «Реквієм»; та бібліотека, у якій представлено провідні світові та українські арт-видання, серед яких Artforum, Art Review, Frieze, Art Flash International, Артхроника та інше.

Денис Казван, PR-директор PinchukArtCentre: «Ми помітили, що серед наших відвідувачів інформаційний центр користується не меншим попитом, аніж сама експозиція. Створення цього фільму в рамках проведення виставки «Реквієм» стало нашим пілотним проектом, який ми реалізували спільно з «Новим каналом». Віднині ми будемо супроводжувати всі наші виставкові проекти демонстрацією освітніх документальних матеріалів. Наразі ми вже готуємо невеликий фільм, присвячений Українському Павільйону на 53-й Венеційській Бієнале, а невдовзі розпочнемо працювати над фільмом про 20 номінантів на отримання Премії PinchukArtCentre, чиї роботи восени будуть представлені в арт-центрі».

Наразі кількість осіб, що відвідали виставку «Реквієм» складає понад 150 000. Загальна кількість відвідувачів PinchukArtCentre з моменту відкриття центру сучасного мистецтва у вересні 2006 року вже сягнула понад 700 000 осіб. З моменту створення арт-центру його виставкові площі було збільшено на 1200 м.кв., і загалом на 4 поверхах сягають близько 3600 м.кв. Цього року на 2-му поверсі було відкрито інформаційний центр, бібліотеку та нову рецепцію. В рамках проведення виставки «Реквієм» відвідувачі мають можливість придбати каталог виставки та спеціальні сувенірні футболки, на яких відображено череп – зображення роботи «Floating skull» Деміена Хьорста з нового живописного циклу Skull paintings.Виставка «Реквієм» відкрита для перегляду з 25 квітня по 20 вересня 2009 року.

Години відвідання:
Вівторок — Неділя з 12:00 до 21:00
Понеділок — вихідний
Вхід вільний

Адреса:
PinchukArtCentre
вул. Червоноармійська/Басейна 1-3/2, блок А,
Бесарабський квартал,
Київ, 01004
тел.: +38 (044) 590-08-58
e-mail: info@pinchukartcentre.orgІнформаційна довідка:
Деміен Хьорст / Damien Hirst

Деміен Хьорст народився в Бристолі в 1965, виріс в Лідсі, а пізніше навчався в коледжі Голдсміт (Goldsmiths College), що в Лондоні. Найвідомішим проектом, організований ним ще у студентські роки, стала виставка «Фріз» (Freeze, 1988,) на якій були представлені роботи як самого Хьорста, так і його сучасників. Існує поширена думка, що саме ця виставка стала для Молодих британських митців (Young British Artists) відправною точкою на професійному поприщі, а також була поштовхом для народження прогресивного британського сучасного мистецтва.

Роботи Хьорста, серед яких скульптури, живопис та естампи, роблять виклик науковим, філософським та релігійним аспектам людського життя. Деміен Хьорст приймав участь у численних виставках та був нагороджений призом Тернера в 1995 році за роботу «Фізична неможливість смерті у свідомості того, хто живе» («The Physical Impossibility of Death in the Mind of Someone Living»). Разом з Сарою Лукас та Енгусом Фейрхьорстом у 2004 році Хьорст показав останні роботи на виставці під назвою In-a-Gadda-da-Vida в галереї Tate Britain, Лондон. В 2006 році роботи з колекції murderme («вбиймене») були представлені ще в одній лондонській галереї Serpentine на виставці під назвою «І в найчорнішому з днів може бути проблиск» («In the darkest hour there may be light»).

Художні твори Хьорста увійшли до колекцій відомих мистецьких закладів світу, включаючи Tate, Лондон, Великобританія; Британську Раду, Великобританія; MoMA, Нью Йорк, США; Hirshorn Museum and Sculpture Garden, штат Вашингтон, США; Національну галерею Шотландії, Единбург, Великобританія; фонд Broad Art Foundation; Centraal Museum, Утрехт, Нідерланди; Neue Galerie Graz, Австрія, та Берлінський державний музей, Берлін, Німеччина.PinchukArtCentre - один з найбільших центрів сучасного мистецтва у Східній Європі був відкритий у вересні 2006 року. Арт-центр є одним з проектів Фонду Віктора Пінчука у сфері культури. Серед основних видів діяльності – проведення виставок світових і українських художників, підтримка культурних проектів та ін. З моменту відкриття PinchukArtCentre провів 9 масштабних виставок, які відвідали понад 700 000 людей. З червня по листопад 2007 року PinchukArtCentre представляв Україну на 52-ій Венеційській Бієнале експозицією «Поема про внутрішнє море». У 2009 році PinchukArtCentre вдруге став офіційним організатором Українського павільйону на 53-ій Венеційській Бієнале з проектом «Степи мрійників».фото та інформація: pinchukartcentre.org


22.06.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах