5 червня розпочнеться фестиваль ізраїльського кіно в Україні


 
5 червня у Культурному центрі «Кінотеатр «Київ»  фільмом «Примітка» Джозефа Седара  відкриється Фестиваль ізраїльського кіно в Україні, який, окрім столиці, відбудеться ще у чотирьох містах. Мешканці Києва, Одеси, Вінниці та Чернівців побачать найкращі фільми Ізраїлю останніх років, що отримали міжнародне визнання, зокрема – стрічку, яку було номіновано на Оскар у 2012 році. У програму фестивалю також увійшли картини – лауреати міжнародних кінофестивалів  у Каннах, Карлових Варах, МКФ "Санденс".
  
Фільм «Примітка» Джозефа Седара  оповідає про батька й сина, видатних вчених, які усе своє життя були  опонентами й суперниками. Утім, усе кардинально змінюється, коли Академія відзначає батька найпрестижнішою зі своїх нагород. Стрічка отримала Золоту пальмову гілку в Каннах за найкращий сценарій (2011) та була номінована на Оскар у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».
 
Програму доповнить володар Ґран-прі МКФ у Карлових Варах та призу за найкращий сценарій МКФ "Санденс", фільм «Доброго ранку, пане Фідельман!» Йоссі Мадмоні. Яків Фідельман - 70-річний майстер-тесляр і художник-реставратор. Після смерті свого ділового партнера Маламуда Фідельман усім серцем прив'язується до своєї старої майстерні, яка замінює йому весь світ.
 
Стрічка «Хава Нагіла» Роберти Ґроссман знята у співвиробництві США, України та Ізраїлю. Це єдиний документальний фільм програми. «Хава Нагіла» - одна з найвідоміших єврейських пісень. Разом із танцем Хора вона давно стала невід'ємним атрибутом єврейських весіль, церемоній Бар- і Бат-міцва. Та чи багато нам відомо про історію цією пісні?
 
«Заповнити порожнечу» Рами Бурштейн – володар «Кубку Вольпі» МКФ у Венеції, а також 8 премій Ізраїльської кіноакадемії. Головна героїня фільму, 18-річна Шира, готується до весілля. Однак смерть її старшої сестри під час пологів псує свято. Утім, релігійне сімейство швидко знаходить заміну померлій дівчині,  домовляючись  про шлюб її чоловіка-вдівця із вдовою з Бельгії. Мати Шири, розуміючи, що зять ось-ось має назавжди вивезти з країни її єдиного онука, починає сватати за нього свою молодшу доньку.
 
«Потоп» Гая Наттіва – володар «Спеціальної згадки» на Берлінале у категорії «Фільми для юнацтва». Усе складно в житті Йоні. Йому майже 13, він талановитий, але не розвинутий фізично. Тому щодня хлопець бореться за те, щоб вирости. Він продає домашнє завдання однокласникам, щоб заплатити за заняття бодібілдінгом.
 
Відкриття фестивалю – 5 червня
5-9 червня, 2013 - Київ 
Культурний центр «Кінотеатр «Київ»
 
6-10 червня, 2013 - Одеса
Кінотеатр «Ю-Синема»
 
7-11 червня 2013 - Вінниця
Кінотеатр «Батьківщина»
 
13-19 червня, 2013 - Чернівці
Кінотеатр «Кінопалац»

29.05.2013
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах