Канадська письменниця Еліс Мунро отримала міжнародного Букера-2009


Еліс Мунро з Канади стала лауреатом Міжнародної букерівської премії-2009. Відома в основному своїми короткими оповіданнями 77-річна письменниця отримає грошовий приз у розмірі 95 тисяч доларів. Урочиста церемонія вручення премії, на якій Мунро отримає нагороду, пройде 25 червня в Трітіті-коледжі у Дубліні.

Еліс Мунро опублікувала першу збірку оповідань - "Танець щасливих тіней" (Dance of the Happy Shades) - у 1968 році і отримала за нього престижну канадську премію генерал-губернатора. Згодом вона ще двічі ставала володаркою цієї премії та кілька разів висувалася на Нобелівську премію з літератури.

З-під пера 77-річної Еліс Мунро вийшли збірки оповідань "Життя дівчаток і жінок", "Любов гідної пані" і "Ненависть, дружба, залицяння, любов, шлюб". Її остання збірка під заголовком "Забагато щастя" вийде у світ восени цього року.

"Еліс Мунро здобула найбільшу популярність як автор коротких оповідань, - заявили члени журі. - Але в кожному з її творів стільки глибини, мудрості та точності спостережень, скільки багато письменників вміщають у ціле творче життя. Читати твори Еліс Мунро - означає кожного разу дізнаватися щось таке, про що раніше не доводилося замислюватися".

Міжнародний Букер був заснований у 2005 році і є "родичем" звичайного Букера - премії, яка вважається однією з найпрестижніших літературних нагород у світі. Премія, що вручається раз на два роки, присуджується письменникові, що пише англійською мовою, або ж авторові, твори якого широко перекладаються англійською.

Раніше лауреатами цієї премії ставали албанець Ізмаїл Кадаре і Нігерієць Чінуа Ачебе. Окрім Мунро, на премію претендували перуанець Маріо Варгас Льоса, володар двох “Букерів” Пітер Кері та лауреат Нобелівської премії В.С. Найпол.


27.05.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах