Канадські письменники проти Google Books


Канадські видавці та письменники на спеціальних круглих столах активно обговорюють юридичні аспекти угоди з інтернет-гігантом Google, що запропонував масштабну програму оцифрування книг. Літератори двохсот країн повинні прийняти рішення про співпрацю з корпорацією до 5 травня.

Google планує перевести в цифровий вигляд 20 мільйонів книг, які будуть поширюватися в Інтернеті та за допомогою спеціальних пристроїв. Корпорація розпочала реалізацію проекту в 2005 році, скануючи все підряд, однак Гільдія авторів (Союз письменників) Америки звинуватила Google в порушенні авторських прав і подала до суду. У жовтні минулого року сторони дійшли до мирної угоди: корпорація зобов'язалася виплатити по 60 доларів за кожну відскановану книгу, яка на даний момент не має статусу загального надбання. Крім того, правовласники будуть отримувати 63% виручки від продажу електронних книг, передплати та реклами. Канадський Союз письменників рекомендував місцевим авторам схвалити угоду.

Всього поки оцифровано близько семи мільйонів літературних творів. "Я вважаю, що це приголомшлива перспектива, - говорить канадський письменник Пенні Кім. - Люди по всьому світі отримають доступ до книг. Так, зосередження такого обсягу інформації в одних руках може викликати сумніви, але в кінцевому підсумку все одно вся інформація і так стікається в Інтернет".

На сьогодні 18 канадських літераторів відмовилися підписати угоду з Google. Компанія не має права оцифровувати їхні книги. Минулого тижня компанія Google оголосила про те, що 500 тисяч електронних книг, що опубліковані до 1923 року і більше не захищаються авторським правом, будуть доступні для власників пристрою Sony Reader.

Сайт: books.google.com


31.03.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах