З 28 травня по 1 червня 2011 року у Києві відбудеться Книжковий Арсенал


 
З 28 травня по 1 червня 2011 року у Києві вперше відбудеться Книжковий Арсенал - новий проект національного культурно-мистецького та музейного комплексу "Мистецький Арсенал". 
 
Особливість Книжкового Арсеналу – міждисциплінарність, намір вийти за межі рутинного літературно-видавничого кола, відобразити розвиток технологій, взаємозв`язок з повсякденними, актуальними реаліями та іншими видами мистецтва – візуального, медійного, музичного. Ми пропонуватимемо широку програму культурних, освітніх та розважальних заходів для різних типів аудиторій.
 
Метою Книжкового Арсеналу є не лише представити сучасне книговидання, а популяризувати інтелектуальну літературу, запропонувати читачам інноваційні, більш інтерактивні способи взаємодії та ознайомлення з книжковим ринком. 
 
Дні, протягом котрих триватиме ярмарок, матимуть певну спрямованість:
 
- День літератури non-fiction та День Києва (спеціальна програма з урбаністики, "інші міста в гостях у Києва") 
- День літератури про мистецтво, дизайн та архітектуру
- День, присвячений новим технологіям (видавничим, маркетинговим, споживацьким, бібліотечним, дизайнерським тощо)
 
Щодня в межах цих тематичних орієнтирів, окрім традиційного ярмарку, будуть представлені взаємодоповнюючі спеціальні події та програми:
 
- зустрічі з відомими письменниками, критиками, художниками
- велика програма для дітей та батьків до Міжнародного Дня захисту прав дітей
- майстерні, лекції, диспути, бізнес-зустрічі
- презентації найцікавіших нових книг та проектів видавництв, дизайн-студій, журналів тощо 
- виставки та кінопокази
- музичні та поетичні перформанси
- спеціальна благодійна програма (збір книг для інтернатів, реабілітаційних центрів)
 
 
Зокрема, 28 травня відбудеться зустріч з культовим фотографом і письменником Мироном Цовніром.
 
Мирон Цовнір (Miron Zownir) – фотограф, кінорежисер, автор кримінальних романів. Викладає в академії кіно і телебачення в Берліні. Його фотокниги видаються у одному з найкращих арт-видавництв світу Gestalten. Чорно-білі кадри Цовніра за естетизмом близькі до всесвітньо відомої Дайани Арбюс, а за соціальністю - до Бориса Михайлова. Вони мають надзвичайну документальну цінність. Цовнір жив у Берліні, Лондоні, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, і найкраще зафіксував контркультурну енергію 1980-2000-х. Герої його робіт – бездомні, аутсайдери, інтелектуали, представники субкультур; теми – людина, загублена у сучасному місті, самотність, страхи, сексуальність. Цовнір вплинув на цілі покоління молодих фотографів, його роботи попри свою безкомпромісність експонуються у найкращих фотогалереях світу поряд із такими зірками, як Нобуйоші Аракі, Нан Голдін, Роберт Мепплторп чи Віджі.
 
 
Того ж дня, з 14-ї по 16-ту відбудеться лекція Фредеріка Шобена, презентація книги року про архітектуру.
 
Презентація нової книги фотографа та публіциста, головного редактору французького лайфстайл-журналу Citizen K Фредеріка Шобена (Frédéric Chaubin). Фредерік Шобен подорожував радянськими республіками у 2003 – 2010 р. Його книга «CCCP – Cosmic Communist Constructions Photographed» - унікальний документ, що дає погляд на ретрофутуристичну радянську архітектуру. Вона щойно була визнана найкращою цьогорічною книгою про архітектуру на Міжнародному фестивалі Арт-буку та Кіно у Перпіньяні. Проект був відзначений багатьма західними медіа, зокрема – газетою The Guardian. 
 
На ярмарку буде представлений великий стенд видавництва Taschen, де можна буде купити книгу Фредеріка Шобената інші чудові мистецькі видання.

 
 

30 травня відбудеться поетичний перформанс та DJ-ceт головного денді Голандії Жюля Ділдера.
 
Жюль Ділдер (Jules Deelder) – видатний голандський поет, зірка європейської сцени поетичного перфомансу, джазмен, один із найвідоміших колекціонерів вінтажного джазового вінілу. На батьківщині отримав за імпозантність прізвисько «нічний мер Роттердаму». У 67 років він все ще бажаний діджей у клубах, а журнал Esquire називає його «головним денді Голандії». У останні роки він виступає з New Cool Collective, переконливо доводячи, що джаз і сьогодні може бути модним та танцювальним. Його стиль читання тяжіє до дадаїстського кабаре. Цікава, ритмічна суміш гумору, місцевих діалектів та поп-культурного сленгу. Подія за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

 
Повністю міжнародна програма виглядає так:
  

28 травня

 

ЗОНА №1 / ЧИТАЙ-ГОРОД

 

12:00 – 12:40 Презентація нового перекладу роману нобелівської лауреатки Герти Мюллер«Качелі подиху», видавництво Амфора, бесіда з перекладачем Марком Бєлорусцем 

 

13:00 – 14:00 Зустріч з російською письменницею, авторкою детективних бестселерівТетяною Устіновою, її автограф-сесія від мережі магазинів «Читай-Город».

 

15:00 – 16:00 Зустріч з Філіпом Лабро, автограф-сесія, презентація книги «Ці люди…», видавництво Нора-Друк. За підтримки Посольства Франції в Україні та Французького Інституту. 

 

ЗОНА №2 

 

14:00 – 15:30 Зустріч з популярною російською письменницею Лінор Горалік, презентація нової книги «Устное народное творчество обитателей сектора М1».

 

17:00 - 18:00 Зустріч з відомою польською письменницею, феміністкою Кінгою Дунін, презентація видавництва та альманаху «Політична Критика», за підтримки Польського Інституту.

 

ЗОНА «СЦЕНА»

 

14:00 – 15:00 Лекція Фредеріка Шобена, презентація фотокниги «CCCP – Cosmic Communist Constructions Photographed», видавництво Taschen.

 

16:00 – 18:00  Презентація культового німецького фотографа, письменника Мирона Цовніра, показ фільму «Радикальна людина», за підтримки Ґете Інституту.

 

29 травня

 

ЗОНА №1 / ЧИТАЙ-ГОРОД 

 

12:00 – 14:00 Франсуаза Барб-Галь – «Як говорити з дітьми про мистецтво?», майстер-клас для батьків, за підтримки Французького Інституту та Посольства Франції в Україні.

 

ЗОНА №2

 

13:00 – 13:40 Презентація антології німецької літератури 90-х «Вертишийка та інші політичні тварини» в рамках перекладацького проекту «Німецька література в вирі (Возз΄)Єднання», реалізованого за підтримки Інституту Ґете в Україні та онлайн-видання Проstory

 

ЗОНА «СЦЕНА»

 

12:00 – 13:30 лекція Барнаби Форназетті, за підтримки Італійського Культурного Центру та Посольства Італії в Україні 

 

13:30 – 15:00 Презентація легендарних казкових коміксів – Туве Янссон «Мумі-троллі», Вінзора МакКея «Малюк Немо у Сонній Країні», Л. Френка Баума «Чудні Гості з Чарівної Країни Оз» та інших від Володимира Морозова, арт-директора видавництва Zangavar (Москва). Показ німих мультфільмів з музичним супроводом Вінзора МакКея, піонера мультиплікації. 

 

17:00 – 18:00 майстер-клас Барнаби Форназетті, за підтримки Італійського Культурного Центру та Посольства Італії в Україні 

 

18:00 – 19:00 Показ міжнародного фестивалю відеопоезії «Пята нога». Презентують куратор Катерина Троєпольська та поет Андрій Родіонов (Москва). 

 

30 травня

 

DJ-МАЙДАНЧИК

 

18:00 – 19:30 Жюль Ділдер – поетичний перформанс та джазовий DJ-ceт легендарного голандського поета, за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. 

 

ЗОНА №1 / ЧИТАЙ-ГОРОД

 

11:00 – 12:00 «Від самвидаву до успішного видавництва» - зустріч з Йоахімом Дворжаком, головним редактором празького видавництва Labyrint, за підтримки Чеського Центру.  

 

12:00 – 13:00 Франсуаза Барб-Галь – «Як говорити з дітьми про мистецтво», майстер-клас для музейних працівників, галеристів та учителів, за підтримки Французького Інституту та Посольства Франції в Україні. 

 

13:00 – 14:00 Пітер Вайбель, директор Центру мистецтва та медіа технологій ZKM (Карлсруе), куратор 4-ї Московської бієнале сучасного мистецтва – презентація проекту Global Art Museum, за підтримки Ґете Інституту.    

 

14:00 – 15:30 «Продано! Мистецтво і гроші» - лекція-бесіда з Пірошкою Доссі, показ фільму ARTE, за підтримки Ґете Інституту.

 

16:00 – 17:00 Зустріч з популярною фінською письменницею Леєною Парккінен, за підтримки FILI – Інформаційного центру літератури Фінляндії.

 

17:00 – 18:00 Лекція молодої зірки шведської літератури, автора бестселерів  Юнаса Хассена Хемірі про культурну ідентичність та соціальну роль письменника. За підтримки Swedish Arts Council – Kulturradet та Посольства Швеції в Україні. 

 

ЗОНА № 2

 

11:00 – 12:00 Презентація книги Філіпа Котлера, Карен Фокс «Стратегічний маркетинг для навчальних закладів», Українська асоціація маркетингу, 2011. Видано за сприяння Відділу преси, освіти і культури Посольства США.

 

 

31 травня

 

ЗОНА №1 / ЧИТАЙ-ГОРОД

 

11:00 – 11:40 «Музейний маркетинг і стратегія: формування місії, залучення публіки, збільшення доходів і ресурсів». Презентація книги Ніла Котлера, Філіпа Котлера, Венді Котлера. Видано за сприяння Відділу преси, освіти і культури Посольства США у рамках програми «Музейна бібліотека» Українського центру розвитку музейної справи та Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000». Український центр розвитку музейної справи, видавництво «Стилос», 2010

 

13:00 – 14:00 презентація програм підтримки перекладів та видань від культурних центрів та посольств (США, ФКЦ, Гете-Інститут, Польський Інститут, Чеський Центр), програми «Соціальний капітал і академічні публікації» (СКАП) Міжнародного Фонду Відродження.

 

15:00 – 15:40 презентація програм підтримки FILI – Інформаційного Центру Літератури Фінляндії для видавців та перекладачів. 

 

ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК

 

16:00 – 18:00 «Тато, пішли за грибами!» - зустріч з Маркусом Маялуомою, відомим художником та письменником, автором серії книжок про багатодітного татуся, за підтримки FILI – Інформаційного Центру Літератури Фінляндії.

 

ЗОНА «СЦЕНА»

 

14:00 – 17:00 Геллерт Тамас, майстер-клас з дослідницької журналістики. За підтримки Мережі Соціальної Журналістики, Swedish Art Council та Посольства Швеції в Україні.

 


24.05.2011
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах