Конфлікти Каннського кінофестивалю


За даними кореспондентів Variety Дерека Іллі та Джастіна Чанга обговорення нагород на Канському кінофестивалі, який завершився нещодавно, було дуже нервовим, і місцями набуло майже скандального характеру.

Хоча деякі з Каннських нагород (подивитись перелік усіх нагород – тут) цілком передбачувані і виглядають, в цілому, заслуженими, деякі з них стали цілковитою несподіванкою за останні роки в Каннах.

Так обурення преси викликали всі три азіатських призера. Найбільшу кількість докорів викликала драма із зґвалтуванням і розчленуванням "Кінатай" Бріліанте Мендози, що отримала приз за кращу режисуру. Навіть «піднесений» фільмом представник журі, сценарист Ханіф Куріеші додав: "Я, мабуть, не впевнений, що сам захочу ще раз подивитися". Потім глумлінню піддались фільм, що отримав Приз Журі "Спрага" Чхан-Ук Пака і фільм "Весняна лихоманка" китайського режисера Ло Е, що відхопив нагороду за кращий сценарій. (Багато критиків, при цьому, сходяться на думці, що сценарій – найгірше, що є в цьому фільмі).

Ці нагородження, схоже, викликали глибокий розлам у журі під головуванням Ізабель Юппер.

Ще до церемонії нагородження ходили чутки, що обговорення призів у журі ледь не доходили до скандалу. Один із учасників заявив, що це було найгірше журі, в якому йому коли-небудь доводилося брати участь. Інший учасник, за чутками, обізвав Ізабель Юппер "фашисткою". На сцені Юппер виглядала досить напружено, але сказала, що провела як голова журі "незабутній тиждень" і кілька годин "зважених роздумів".

Втім, були й цілком веселі моменти: так Террі Гілльям, що вийшов вручати приз за кращу режисуру, влаштував справжню клоунаду разом з ведучим церемонії, французьким коміком Едуардом Баєром. Гілльям вийшов на сцену, маючи намір, за його словами, отримувати нагороду, а дізнавшись, що має, натомість, її віддати - разплакався. Баєр потішив режисера словами про те, що якщо той буде гарним хлопчиком, то й він отримає одного разу Каннський приз.

Тим не менш, на прес-конференції після нагородження кілька членів журі заявили, що обговорення були цілком "гармонійними" і "демократичними".

Менш гармонічним виглядає рішення Екуменічного журі, яке очолював румунський режисер Раду Міхаіліну. Свою щорічну нагороду за духовні цінності в кінематографі воно вручило фільму "У пошуках Еріка" Кена Лоуча, але, крім цього, видало спеціальний "анти-приз" Ларсу фон Трієру за "Антихриста". Втім, директор Каннського фестивалю Тьєррі Фремо швидко засудив сумнівну нагороду, видану журі, назвавши її «сміховинним рішенням, що межує із закликом до цензури».

Нагадаємо, що "Антихрист", головні ролі в якому виконали Шарлота Генсбур і Уїллем Дефо, став фільмом, який найбільше обговорювали в Каннах. Він глибоко шокував Каннський кінофестиваль. Просто під час сеансу глядачі, серед яких були присутні кінокритики і журналісти, відкрито демонстрували свою неприязнь: відпускали їдкі коментарі з приводу фільму, голосно сміялися, викрикували і свистіли.

Джерело: Артхаус.ru


03.06.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах