З 24 вересня по 3 жовтня 2011 року відбудеться Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «КРОК»


З 24 вересня по 3 жовтня 2011 року відбудеться знакова культурна подія України - XVIII Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «КРОК», що проводитиметься на теплоході «Принцеса Дніпра» за маршрутом Київ – Запоріжжя – Севастополь – Одеса. 
 
«КРОК» єдиний в СНД кінофестиваль, що проводиться на паритетних засадах двома країнами – Україною та Росією – і відбувається почергово в кожній з них. 
 
Церемонія урочистого Відкриття фестивалю пройде 24 вересня 2011 року у столичному Будинку кіно. Спеціальна подія в рамках церемонії Відкриття – допрокатний показ на території СНД повнометражного французького анімаційного фільму «Життя кота» («Une Vie de Chat») реж. Жан-Луі Фелісіолі та Ален Ганйоль (Франція, Нідерланди, Швейцарія, Бельгія). за підтримки Французького культурного центру в Україні, посольства Франції в Україні та Міністерства закордонних справ Франції. 
 
На фестивалі буде показано понад 300 анімаційних фільмів, серед яких і нові, і ретроспективні роботи відомих діячів вітчизняної та світової анімації. 
 
До складу Міжнародного журі увійшли: Андрій Курков - Україна (письменник, член Європейської кіно академії, постійний член журі літературної Букерівської премії).   Нельсон Лоурі – США (художник, аніматор), Святослав Ушаков – Росія (режисер, сценарист, художник), Джоана Тосте – Португалія (режисер, художник), Анрі Хайцик – Франція (режисер, аніматор)
 
Цього року у фестивалі візьмуть участь представники з 37-ми країн світу: Австралія, Аргентина, Бельгія, Бразилія, Великобританія, Угорщина, Гвінея, Німеччина, Греція, Індія, Іспанія, Італія, Канада, Китай, Куба, Литва, Мексика, Нідерланди, Польща, США, Тайвань, Узбекистан, Фінляндія, Франція, Хорватія, Швейцарія, Естонія, Японія та ін.
Від України у конкурсній програмі – фільми режисерів Анатолія Лавренішина, Олександра Шмигуна, Наталії Скрябіной, Катерини Чепік, Оксани Прищепи та Сергія Руденка. 
 
Під час фестивалю пройдуть дискусії, «круглі столи» та серія майстер-класів всесвітньовідомого продюсера Макса Ховарда (США), автора багатьох фільмів студії Disney («Спіріт – душа прерій, «Хто підставив кролика Роджера», «Король лев» та інші), члена Британської академії телемистецтв на теми: «Створення успішних сценаріїв» та «Світовий досвід і ко-продукція у виробництві анімаційних фільмів».
 
  «Крок» святкуватиме 70-річчя почесного президента фестивалю, легендарного режисера-аніматора Юрія  Норштейна («Їжачок у тумані», «Казка казок», «Журавель і лисиця») Героєм ще одного творчого вечора стане президент «Крока» від Росії, заслужений діяч мистецтв Росії Едуард Назаров («Про Вову Сидорова», «Жив собі пес», «Подорож мурахи», «Мартинко» та інші), чиє 70-річчя буде відзначатися у листопаді.
 
Цього року студія «Союзмультфільм» відсвяткує на фестивалі своє 75-річчя. Пройдуть ювілейні покази, присвячені творцю всесвітньовідомих мультфільмів про Чебурашку та Крокодила Гену Романа Качанова (90 років від Дня народження). Та одного з засновників української анімації Ірини  Гурвіч  (100 років від Дня народження). 
 
Пріоритетною для МФАФ «КРОК» є робота з дитячою аудиторією – залученню дітей в містах прямування фестивального пароплаву до кращих зразків вітчизняного та зарубіжного мульткіно. Фестиваль дає унікальну можливість дітям різних міст України ще раз зустрітися з улюбленими персонажами, познайомитись з творцями світової анімації. Особлива увага приділяється юним вихованцям шкіл-інтернатів, дітям-чорнобильцям. Так у столичному Будинку кіно буде влаштовано три великі театралізовані видовища: «Анімаційні кіноранки». У програмі – виступи акторів, комп’ютерні майстер-класи зі створення анімації, виставки дитячого малюнку, ігри, призові вікторини, а також показ кращих фільмів з колекції «КРОКу». 
 
У Запоріжжі, Севастополі та Одесі заплановані творчі зустрічі з дорослими та юними глядачами, відвідування шкіл, інтернатів. Виступи учасників та гостей фестивалю у Будинках культури, матроському клубі, військових частинах. Покази спец.програми кращих анімаційних фільмів МФАФ «КРОК» у місцевих кінотеатрах. 
 
Журі присуджує наступні призи і нагороди:
- Гран-прі фестивалю за кращий фільм у конкурсній програмі (грошова премія $ 5000). 
 - Спеціальні призи журі 
 - Приз за кращий фільм у кожній категорії 
 - Дипломи фестивалю 
 
Спільним рішенням журі та Оргкомітету фестивалю присуджується спеціальний приз імені Олександра Татарського "Пластилінова ворона" -  "За вищий пілотаж". 
 
Президенти МФАФ «Крок»:
Режисер та художник, заслужений діяч мистецтв Росії, лауреат Державної премії Росії Едуард Назаров («Жив-був пес», «Про Вову Сидорова», «Подорож мурахи»); режисер, народний артист України, дійсний член Академії гумору «Золотий Остап» Давид Черкаський («Пригоди капітана Врунгеля», «Острів скарбів», «Айболит»). Почесний президент – режисер, народний артист Росії, лауреат Державної премії СРСР Юрий Норштейн («Їжачок у тумані», «Казка казок», «Чапля та журавель»).

19.09.2011
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах