25 лютого TanzLaboratorium представить перформанс «Курбас. Реконструкція»


25 лютого в Національному центрі театрального мистцецтва ім. Леся Курбаса відбудеться перформанс «Курбас. Реконструкція» за участю асоціації актуального танцю TanzLaboratorium.

Київський глядач має унікальну можливість побачити перформанс, присвячений 70-м роковинам з розстрілу українського режисера Леся Курбаса. Побувавши на декількох європейських фестивалях КУРБАС. РЕКОНСТРУКЦІЯ знову повернувся до Києва.

Курбас. Реконструкція

Актори Курбаса вивчали Шпенглера, Штайнера і Платона. Робили етюди за законами Ньютона. Ним захоплювався Всеволод Мейерхольд, називаючи його найвидатнішим режисером Радянської Республіки. Олександр Довженко вважав його своїм учнем. Практично всі відомі українські актори 1920-1960-х років або були вихованцями Курбаса, або зазнали його сильного впливу.

Леся Курбаса було розстріляно 3 листопада 1937 року в урочищі Сандормах (Карелія), де з 27 жовтня по 4 листопада «в честь подготовки к празднованию ХХ-летия Великой Октябрьской Социалистической Революции» було розстріляно 1111 політв'язнів.

Курбас. Реконструкція

З людини знімають одяг, позбавляючи її, таким чином, культурної оболонки. Вона намагається вижити у обставинах, що змінилися. У відчайдушних спробах відшукати нову ідентичність людина втрачає грунт. Процес роз-одягання повторюється знову й знову, доводячи людську істоту до чистої екзистенції.

Курбас. Реконструкція

У перформансі використано звук старих платівок. Це грамзаписи танцювальної музики 30-40-х років, а також фрагменти композицій авангардного музиканта Томаса Брінкмана / Thomas Brinkmann.

TanzLaboratorium не використовує тіло танцюриста як професійний інструмент, натомість звертається до того, що найглибше сховано у тілі – пра-людське, те що є у всьому живому і взагалі сущому – до «тіла-пам'яті».

Курбас. Реконструкція

Початок о 20.00 в Національному Центрі Театрального Мистецтва ім. Леся Курбаса на Володимирській, 23-В


22.02.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах