75 знаменитостей вибирали кращі фільми для рейтингу Британського інституту кіно


Британський інститут кіно

Британський інститут кіно / British Film Institute (BFI) склав рейтинг кращих фільмів світового кінематографа. З 75 відомих діячів кіно, яким було запропоновано назвати найбільш значущі роботи за всю історію кіномистецтва, лише дев'ять перерахували фільми, зняті за останніх 20 років.

Наприклад, режисер Кен Лоач, автор фільму "Здійнявся вітер", найважливішою роботою назвав роботу чеського режисера Іржи Менцеля "Поїзди під пильним спостереженням", зняту в 1966 році. У свою чергу актор Роджер Мур вибрав фільм Девіда Ліна "Лоуренс Аравійський" 1962 року.

Коментуючи свій вибір, багато акторів і режисерів зізнавалися, що для об'єктивної оцінки багатьох сучасних фільмів, на їхню думку, пройшло ще дуже мало часу.

Примітно, що такий фільм як "Громадянин Кейн", який неодноразово визнавався кращим в історії кіно, зовсім не увійшов до даного рейтингу Британського інституту. Крім того, в список потрапила лише одна робота визнаного майстра Стівена Спілберга, "Імперія сонця". Варто відзначити, що голлівудський режисер вирішив зняти біографічну стрічку "Лінкольн". Картина буде знята по книзі Доріс Кернс Гудвін "Team of Rivals: The Political Genius of Abraham Lincoln" і зосередиться на ролі Лінкольна в перемозі над Конфедерацією під час Громадянської війни.

З режисерів пострадянського простору в список потрапив тільки Андрій Тарковський, зате одразу з двома фільмами. Стрічку "Сталкер", зняту в 1979 році, обрала актриса Кейт Бланшетт, а "Жертвопринесення" 1986 року назвала Жюльєт Бінош.

Найближчим часом Британський інститут кіно має намір провести ще одне опитування. Цього разу вибирати самі значущі фільми буде населення Великобританії. Респондентам належить або назвати свій власний варіант, або вибрати з тих 75, що перерахували професіонали.

Деталі за адресою: www.bfi.org.uk/75
Джерело: NEWSru.com, TimesOnline.co.uk


03.09.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах